Notatki prasowe

Sieć Kuehne+Nagel wspiera dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 firmy biofarmaceutycznej Sinovac

  • 02.03.2021

Kuehne+Nagel obsługuje pierwszą wysyłkę eksportową szczepionki Sinovac przeciwko COVID-19. Bezpieczny transport 768 000 fiolek szczepionki do Republiki Dominikańskiej.

ProGlove - inteligentne ergonomiczne rękawice skanujące

  • 26.02.2021

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) wspiera obecnie niemiecką firmę ProGlove, która jest producentem ergonomicznych rękawic do skanowania w rozwoju działalności na rynku polskim.

Kuehne+Nagel zawiera strategiczne partnerstwo z Jointown, chińskim specjalistą z sektora farmaceutycznego

  • 26.02.2021

Kuehne+Nagel ogłasza strategiczne partnerstwo z Jointown, największą niepubliczną chińską firmą zajmującą się dystrybucją produktów farmaceutycznych. Celem jest przyspieszenie rozwoju Kuehne+Nagel w Chinach w zakresie logistyki branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

Kuehne+Nagel przejmuje Apex International Corporation – azjatyckiego dostawcę usług logistycznych

  • 26.02.2021

Kuehne+Nagel zawiera wiążącą umowę przejęcia Apex International Corporation („Apex”), jednego z wiodących azjatyckich spedytorów, zwłaszcza w zakresie przewozów transpacyficznych i wewnątrzazjatyckich. Firma ta została założona w Chinach w 2001 roku i przez te lata ugruntowała swoją pozycję zarówno w Azji, jak i poza nią.

Czynny żal przy każdej korekcie JPK_V7?

  • 24.02.2021

Podatnicy VAT powinni zwrócić szczególną uwagę na nowelizację przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Niedawno dodany art. 61a wprowadził bowiem sankcję za złożenie nierzetelnej lub wadliwej księgi, a za księgę uznaje się część ewidencyjną nowego JPK_V7. Czy powyższe oznacza, że podatnik – każdorazowo przy składaniu korekty JPK_V7 – by uniknąć sankcji, wraz z korektą powinien złożyć czynny żal?

Wsparcie dla inwestorów, zainteresowanych otwarciem stacji paliw

  • 23.02.2021

Kancelaria CWW współtworzy zespół projektowy, świadczący usługę doradczą dla inwestorów zainteresowanych uruchomieniem stacji paliw, również z ofertą pozapaliwową.

Rekordowy rok magazynowy w roku gospodarczej próby

  • 17.02.2021

Popyt na poziomie 5,2 mln mkw. wynajętej powierzchni magazynowej, a także zmiany w zachowaniach konsumenckich były kluczowymi czynnikami, które wpłynęły na doskonałe wyniki rynku powierzchni magazynowych w 2020 roku w Polsce. Ponadto sektor logistyczny najszybciej dostosował się do nowych wymogów związanych z pandemią COVID-19 zapewniając przetrwanie w bardziej wymagających czasach i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Firma AXI IMMO prezentuje wyniki raportu: Polski Rynek Magazynowy w 2020 r.

Wątpliwości w zakresie transakcji z kartami paliwowymi zostały rozwiane?

  • 17.02.2021

MF wydało interpretację ogólną w zakresie rozliczania na gruncie VAT transakcji zakupu paliwa z wykorzystaniem kart paliwowych. Kliknij i dowiedz się więcej!

1 2 3 4 5 ... 6