Notatki prasowe

Przywrócenie pracownika na koszt i ryzyko pracodawcy.

  • 19.11.2019

Sąd pierwszej instancji nakazać dalsze zatrudnianie pracownika aż do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

Raport – Rynek magazynowy w III kwartale 2019 r. - 20 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce w przyszłym roku

  • 15.11.2019

Sektor magazynowy w Polsce odnotował kolejny dobry kwartał. W okresie od czerwca do września 2019 wynajętych zostało ponad 830 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, oddano do użytku 990 tys. mkw., a w budowie pozostaje 1,85 mln mkw. – czytamy w raporcie AXI IMMO podsumowującym III kwartał br.

Rödl & Partner wzmacnia działania w obszarze CSR

  • 14.11.2019

W polskich strukturach Rödl & Partner utworzono stanowisko całkowicie dedykowane rozwijaniu odpowiedzialnego biznesu. Firma kładzie jeszcze większy nacisk na działania dotyczące CSR.

Legalintech.pl – nowa strona Rödl & Partner o tematyce prawno-technologicznej

  • 13.11.2019

Rödl & Partner rozszerzył działalność o usługi prawno-technologiczne, z którymi dokładniej można zapoznać się za pośrednictwem nowej strony internetowej. Legalintech.pl koncentruje się na doradztwie technologicznym i cyberbezpieczeństwie.

Czy smart contract jest kontraktem?

  • 28.10.2019

Dzięki temu, że smart contract umieszczony jest na łańcuchu bloków (blockchain), jedną z jego głównych cech jest niezmienialność. Aby w pełni wykorzystać potencjał blockchaina, warto brać tę cechę pod uwagę zastanawiając się jakiego rodzaju umowy chcemy konstruować jako smart contract.

Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?

  • 28.10.2019

Poznaj szerszą perspektywę polskiego społeczeństwa w odniesieniu do strategicznych wyzwań naszego kraju i nowych technologii, które mogą pomóc je rozwiązać. Raport Fundacji Digital Poland, PwC Polska i IQS

Wyniki finansowe Kuehne + Nagel

  • 24.10.2019

Kuehne + Nagel znacznie poprawiło swoje wyniki w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. Transport morski i drogowy utrzymały silną pozycję w trzecim kwartale. Napięta sytuacja rynkowa doprowadziła do spadku wolumenu spedycji lotniczej. Restrukturyzacja w zakresie logistyki kontraktowej przyniosła pierwsze wyniki. Obroty netto Grupy wzrosły o 3,1% rok do roku do 15,8 mld CHF, zysk brutto o 4,4% do 6,0 mld CHF, EBIT o 6,6% do 794 mln CHF, a zysk w tym okresie o 3,1% do 598 mln CHF.

Michał Drozdowicz dołącza do grona partnerów Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • 23.10.2019

Do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączył Michał Drozdowicz. Jako partner pokieruje praktyką sektora publicznego i energetyki. Jest specjalistą w zakresie kontraktów publicznych i zamówień publicznych. Posiada prawie 20 lat doświadczenia w doradztwie prawnym dla biznesu. Do kancelarii powrócił po siedmiu latach przerwy.