Notatki prasowe

Zrównoważona mobilność: jak się poruszać w świecie innowacji?

  • 10.07.2018

Eksperci ds. sektora motoryzacyjnego w Mazars przedstawiają wyniki badania poświęconego zrównoważonej mobilności i globalnemu przemysłowi motoryzacyjnemu zrealizowanego we współpracy z IHS Markit.

Witold Sławiński Wiceprezesem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki

  • 09.07.2018

Witold Sławiński, adwokat w zespole technologii przemysłowych kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland, został wybrany na Wiceprezesa Zarządu utworzonego w maju 2018 roku Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki (ASEMEA).

Paweł Stykowski szefem praktyki compliance w Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • 09.07.2018

W lipcu 2018 roku do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączył Paweł Stykowski. Objął funkcję szefa zespołu ryzyka regulacyjnego i compliance.

SDZLEGAL SCHINDHELM informuje: 13 lipca 2018 r. zaczną obowiązywać przepisy nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

  • 05.07.2018

Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej: „Ustawa”) wdraża Dyrektywę AML do polskiego porządku prawnego i wejdzie w życie 13 lipca 2018 r., z wyjątkiem przepisów rozdziału VI Ustawy, dotyczącego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (tutaj termin wejścia w życie przepisów wyniesie 18 miesięcy). Kogo obejmie nowa ustawa i do jakich obowiązków trzeba będzie się dostosować?

2018.06.07 - Bayer finalizuje przejęcie Monsanto

  • 03.07.2018

W czwartek Bayer z powodzeniem zakończył transakcję przejęcia Monsanto. Akcje amerykańskiej spółki nie będą już dłużej notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ponieważ Bayer jest obecnie jedynym właścicielem Monsanto Company. Udziałowcom Monsanto wypłacona zostanie kwota 128 USD za akcję. Bank J.P. Morgan udzielił Bayer wsparcia w obsłudze płatności za największą transakcję przejęcia w historii firmy.

13500 mkw. dla logistyka Seifert Polska na Górnym Śląsku

  • 21.06.2018

Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.

Branża tekstyliów dziecięcych bogatsza o nowe wydarzenie w Targach Kielce

  • 21.06.2018

Już niebawem w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego zadebiutuje kolejne wydarzenie. Premierowe targi Fashion for Kids, dedykowane branży dziecięcej, odbędą się od 28 do 29 czerwca 2018.

Odzież ESD i odzież antyelektrostatyczna- dla specjalistycznej ochrony

  • 18.06.2018

Jednym z problemów spędzającym sen z powiek producentom elektroniki są wyładowania elektrostatyczne. Najprościej mówiąc: wyładowanie elektrostatyczne jest to nagły przepływ prądu między dwoma naładowanymi obiektami na skutek ich bezpośredniego kontaktu lub poprzez pole elektrostatyczne.