Notatki prasowe

E-doręczenia – na jakie zmiany powinni przygotować się przedsiębiorcy?

  • 27.05.2022

E-doręczenia to pierwszy krok ku wdrożeniu w życie projektu, umożliwiającego wysyłanie o odbieranie korespondencji między podmiotami publicznymi a niepublicznymi. Już od lipca obowiązek posiadania adresu do doręczeń elektronicznych zostanie nałożony na przedsiębiorców.

Instytucje unijne na ostatniej prostej do wprowadzenia min. stawki podatkowej

  • 24.05.2022

Planowana reforma, nad którą obecnie debatuje Europarlament, może znacznie pokrzyżować plany przedsiębiorcom, korzystającym z możliwości prowadzenia swojej działalności gospodarczej w krajach UE o liberalnych prawach podatkowych.

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!”

  • 20.05.2022

Sprawa dotycząca kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Zaniedbania sprawiły, że nad jedną z czołowych platform handlu odzieżą używaną wisi widmo poniesienia kosztów w kwocie ponad 5,3 mln. złotych. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

  • 18.05.2022

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Jej treść budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców i generuje prawny chaos.

Markiyan Malskyy nowym partnerem kierującym Ukrainian Desk

  • 17.05.2022

Na Ukrainie toczy się okrutna wojna z Rosją. Cały Świat wstrzymuje oddech widząc determinację Narodu Ukraińskiego. Podziwiamy odwagę władz, ukraińskich żołnierzy i z uwagą i szacunkiem obserwujemy rozpoczęte już starania o odbudowę kraju, zniszczonych miast i przedsiębiorstw. Na znak takiej naszej nowej strategii i solidarności z Ukraińcami, postanowiliśmy powołać Praktykę Ukraińską, nazywaną także u nas Ukrainian Desk.

Comarch pomoże firmom w wymianie e-faktur poprzez Krajowy System e-Fakturowania (KSeF)

  • 16.05.2022

Od 1 kwietnia 2023 roku wystawianie faktur ustrukturyzowanych przy użyciu KSeF stanie się obowiązkowe. W okresie przejściowym rozpoczynającym się 1 stycznia 2022 r. korzystanie z KSeF jest dobrowolne, a e-fakturowanie można stosować równolegle z fakturami papierowymi i nieustrukturyzowanymi e-fakturami. Warto jednak już teraz przygotować się do obowiązku.

EKIPA HOLDING S.A łączy się z BBI S.A

  • 16.05.2022

Dzięki wsparciu prawników kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy" słynni polscy influencerzy dopięli swego - spółka Karola Wiśniewskiego, EKIPA HOLDING S.A połączyła się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. W wyniku tej operacji znacznie wzrosła wartość kapitałowa EKIPY.

Prezentacja perfekcyjna – jak ją stworzyć?

  • 13.05.2022

Prezentacje są skutecznym lecz niełatwym narzędziem do przedstawiania pomysłów czy wyników pracy. Muszą zawierać wszystkie najistotniejsze informacje, a zarazem nie mogą być przeładowane tekstem. Powinny przyciągać wzrok, ale nie mogą być zbyt kolorowe. To wszystko może powodować niemały zawrót głowy. Dlatego chcemy ułatwić Ci pracę, dając kilka żelaznych zasad.

1 2 3 4 5 ... 6