Notatki prasowe

Grunty - Ile za metr za grunt inwestycyjny w Polsce?

  • 13.01.2021

Wysoki popyt w połączeniu z dużą aktywnością deweloperską na rynku magazynowym skutkował w ostatnich latach wysokim zapotrzebowaniem na grunty inwestycyjne. Ceny transakcyjne działek pod zabudowę magazynowo-produkcyjną wykazywały tendencję wzrostową w najlepszych pod względem logistycznym lokalizacjach. W ostatnim roku pomimo pandemii COVID-19 popyt na grunty utrzymał się na wysokim, stabilnym poziomie. AXI IMMO prezentuje raport GRUNTY INWESTYCYJNE POD PROJEKTY MAGAZYNOWO-PRODUKCYJNE W POLSCE.

Z końcem listopada Cavatina Holding rozpoczęła prace budowlane na terenie pofabrycznego kompleksu Widzewskiej Manufaktury.

  • 11.01.2021

Ruszyła rewitalizacja 140-letniej historycznej zabudowy przy ulicy Piłsudskiego 135 w Łodzi. Nieruchomość trafiła do portfolio firmy w sierpniu tego roku. Na 4 ha inwestor zrealizuje wielofunkcyjny kompleks, który za trzy lata dostarczy na łódzki rynek około 55 tys

Firma Echo Investment ukończyła budowę katowickiego kompleksu biurowego Face2Face Business Campus

  • 11.01.2021

Budowa inwestycji rozpoczęła się w maju 2018 roku. Pierwszy, siedmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni blisko 21 tys. mkw., który został zrealizowany w tym projekcie uzyskał pozwolenie na użytkowanie na początku bieżącego roku

Kuehne+Nagel finalizuje umowę z firmą Moderna na dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19

  • 08.01.2021

Moderna, Inc. (NASDAQ: MRNA), firma biotechnologiczna, produkująca szczepionki zawierające fragment mRNA oraz Kuehne+Nagel, globalna firma logistyczna, ogłosiły uzgodnienie warunków dystrybucji i przechowywania szczepionki przeciwko COVID-19.

Pandemia Covid-19 kamieniem milowym rynku biurowego?

  • 22.12.2020

Hybrydowy model pracy, cyfryzacja i digitalizacja procesów biznesowych, wzrost świadomości w zakresie idei well-being to główne trendy, które kształtowały rynek powierzchni biurowych w Polsce w 2020 roku. Pośrednim skutkiem pandemii Covid-19 okazały się wzrost w całkowitym popycie renegocjacji umów najmu i rosnący współczynnik powierzchni dostępnej w ramach podnajmu. AXI IMMO przedstawia wstępną analizę najpopularniejszych trendów na polskim rynku biurowym w ostatnich 12 miesiącach.

Kochański & Partners wyróżniona przez Chambers FinTech Legal 2021

  • 21.12.2020

Kancelaria Kochański & Partners została wyróżniona w prestiżowym rankingu Chambers FinTech Legal 2021, w którym oceniono firmy prawnicze wyspecjalizowane w obsłudze przedsiębiorstw z sektora finansowego rozwijających, oferujących, stosujących lub wdrażających nowe technologie.

Piotr Kochański: dobrych prawników jest wielu, ale trzeba umieć stworzyć z nich zespół [wywiad]

  • 21.12.2020

“Liczy się niestandardowe myślenie“, mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Piotr Kochański, Partner Zarządzający i Założyciel Kochański & Partners, uznanej przez pismo “The Lawyer” za Prawniczą Firmę Roku w Europie Środkowej.

Wpływ Brexitu na ochronę znaków towarowych

  • 21.12.2020

Unijne prawo własności intelektualnej będzie obowiązywało w Wielkiej Brytanii tylko do końca okresu przejściowego, tj. do 31 grudnia 2020 r. Od 1 stycznia 2021 r. ochrona własności intelektualnej w Unii Europejskiej i na Wyspach będzie wyglądała odmiennie.

1 2 3 4 5 ... 8