Notatki prasowe

W oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i zmianę trendu

  • 28.05.2024

AXI IMMO prezentuje najnowszy raport „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 r.”. Ograniczony rozwój firm z sektora przemysłowego i logistycznego pozostał widoczny w wynikach popytu brutto, który na koniec I kw. 2024 r. wyniósł 870 tys. mkw. W okresie od stycznia do marca br. deweloperzy dostarczyli ok. 850 tys. mkw. Odnotowano niewielki wzrostu poziomu pustostanów do 8,2%. Całkowite zasoby sektora magazynowego wynoszą obecnie ponad 32,7 mln mkw. W budowie pozostaje kolejne 2,3 mln mkw.

Raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym”

  • 23.05.2024

Najnowszy raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym” jest już dostępny – zapraszamy do lektury.

Webinarium - Graniczny podatek węglowy (CBAM) - Czy jesteś gotowy na nadchodzące zmiany i wyzwania w raportowaniu?|04.06.2024 r., godz. 10:00

  • 23.05.2024

Po przejściu przez dwa pierwsze okresy raportowania CBAM, nadszedł czas na podsumowanie dotychczasowych doświadczeń i przygotowanie się na nadchodzące wyzwania. Już 4 czerwca 2024 zapraszamy na bezpłatne webinarium, które będzie pełne wartościowych informacji i wskazówek dotyczących systemu raportowania CBAM.

Webinarium - Jak przygotować się na kolejną edycję Programu rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych |27.05.2024 r., godz. 10:00

  • 23.05.2024

Nowa edycja rekompensat dla firm energochłonnych? To może być przełomowe dla sektora energetycznego w Polsce!

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

  • 16.05.2024

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające się linie biznesowe w biurowcu Spektrum Tower. Warszawskie biuro przeszło modernizację, dzięki której nowe wnętrza są zgodne z DNA firmy. Za renegocjację umowy najmu i nadzór nad przebiegiem prac fit-out odpowiadali Joanna Kowalewska, a także Bartosz Oleksak i Jakub Potocki z działu biurowego AXI IMMO.

Konsultacja Sukcesyjna w rocznicę przyjęcia ustawy o fundacji rodzinnej

  • 16.05.2024

Już za kilka dni minie rok od przyjęcia w Polsce przełomowej ustawy o fundacji rodzinnej. Od 22 maja 2023 polscy przedsiębiorcy dysponują narzędziem, które pozwala im budować wartość firmy na pokolenia, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo majątkowi rodzinnemu. W tym czasie na już niemal 1000 przedsiębiorców zarejestrowało swoje fundacje, co przerosło najśmielsze oczekiwania twórców nowego prawa.

Bolt Business - nowa firma członkowska Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska)

  • 15.05.2024

Cieszymy się z możliwości współpracy z firmami członkowskimi AHK Polska oraz wspierania polsko-niemieckich relacji biznesowych. Specjalnie dla członków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oferujemy -50% zniżki na pierwsze 50 przejazdów (do kwoty 150€ łącznie; 30 dni od rejestracji).

Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech

  • 14.05.2024

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny otworzy w połowie lata swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w nowoczesnym parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie oraz kluczowych szlaków drogowych. Inwestycja ta znacznie zwiększa możliwości operatora na Węgrzech w obsłudze lokalnych oraz globalnych łańcuchów dostaw.