Notatki prasowe

Nowa forma składania ofert na możliwość produkcji i dostaw środków ochrony indywidualnej do Ministerstwa Zdrowia

  • 02.04.2020

MZ uruchomiło Platformę Zakupową, dzięki której można składać je bezpośrednio na stronie zapytania ofertowego oraz aukcji elektronicznej. Mając na uwadze najnowsze wytyczne krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych zapraszamy polskich przedsiębiorców do składania ofert na produkcję jednorazowych maseczek oraz strojów ochronnych zgodnych z zamieszczonymi poniżej wymaganiami.

Dzierżawa a obniżenie czynszu w nadzwyczajnych okolicznościach

  • 02.04.2020

W obecnej sytuacji gospodarczej kraju – stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego w Polsce w dniu 25 marca 2020 (Rozporządzenie Dz.U. 2020 poz. 491) warto zwrócić uwagę dzierżawców na normę prawną wynikającą z art. 700 Kodeksu cywilnego:

Mentoring jako wsparcie liderów w dobie kryzysu - nowa formuła 2020 - transmisja on-line Fundacji Liderek Biznesu

  • 01.04.2020

Czas pandemii sparaliżował aktywność w większości obszarów gospodarki. Spowodował również wstrzymanie lub przesunięcie albo zmianę formuły wielu wartościowych programów rozwojowych, w tym programu Fundacji Liderek Biznesu dedykowanemu ważnemu aspektowi jakim jest rozwój i wspieranie przyszłych liderów.

Tarcza Antykryzysowa - pomoc publiczna na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników

  • 01.04.2020

W związku z pracami nad projektem ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zwanej „tarczą antykryzysową”, poniżej przedstawiamy krótką informację w przedmiocie świadczeń, jakie mają przysługiwać na dofinansowanie kosztów pracowniczych, podmiotów, które będą uprawnione do skorzystania z nich oraz ich wysokości.

Nadzwyczajny konkurs projektowy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE)

  • 01.04.2020

Zgodnie z informacją z MSZ, Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE) w porozumieniu z państwami członkowskimi IŚE ogłosił w związku z walką z epidemią COVID19 nadzwyczajny konkurs projektowy. W jego ramach mają zostać przyznane małe dotacje na konkretne działania/ projekty na poziomie lokalnym w krajach IŚE. Celem jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia. Konkurs otwarty jest do 9 kwietnia 2020 r.

Wspieramy personel medyczny polskich szpitali – dołącz do nas!

  • 01.04.2020

Mierząc się z aktualną sytuacją na rynku firma Prograf SG, która istnieje na rynku reklamy wizualnej od 30 lat, zmieniła swój core biznes produkcji. Wykorzystując nasze doświadczenie, możliwości parku maszynowego, wiedzę i umiejętności rozpoczęliśmy produkcję przyłbic ochronnych, aby w ten sposób wesprzeć codzienną pracę personelu medycznego szpitali. Część produktów przeznaczamy na akcję #pomocdlamedyka.

Curtis Health Caps oferuje produkt kosmetycznych zawierający w swoim składzie chlorheksydynę i fenoksyetanol o działaniu antybakteryjnym

  • 01.04.2020

W związku z sytuacją jaka nastała, Curtis Health Caps postanowiło przygotować propozycję produktu dla swoich partnerów.

Inwestycje w projekty z obszaru energii odnawialnej w Europie

  • 31.03.2020

Wraz z początkiem nowej dekady jesteśmy już w stanie zidentyfikować siły kształtujące europejski sektor odnawialnych źródeł energii, ale coraz trudniejszym staje się przewidywanie długoterminowych zmian, jakie zachodzić będą na każdym z rynków.

1 2 3 4 5 ... 8