Notatki prasowe

Rady nadzorcze na nowo

  • 06.12.2022

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która weszła w życie dnia 13 października 2022 roku wywołała niemałe zainteresowanie, gdyż wprowadziła dużo nowości. Jakich dokładnie?

KWKR na łamach "Rzeczpospolitej"!

  • 05.12.2022

Z przyjemnością oznajmiamy o kolejnym sukcesie KWKR! Tekst Mariusza Purgała – zwierzchnika działu Compliance w naszej kancelarii ukazał się w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”. Jest on poświęcony nowym przepisom Kodeksu spółek handlowych.

Kolejne zmiany w estońskim CIT?

  • 30.11.2022

Na temat kolejnych zmian w estońskim CIT piszą nasi Specjaliści. Czy wprowadzone regulacje są korzystne dla podatników?

Fundacja rodzinna, a zmiany w podatkach - specjaliści z KWKR dla serwisu Infor.pl

  • 28.11.2022

Projekt (z 28 października 2022 r.) ustawy wprowadzającej do polskiego porządku prawnego instytucję fundacji rodzinnej niesie za sobą duże zmiany w obrębie wielu już funkcjonujących przepisów. Także przepisów podatkowych. Na co powinni przygotować się przedsiębiorcy?

Rynki biurowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w czasach turbulencji

  • 28.11.2022

Efektywność energetyczna nieruchomości to obecnie jedna z kluczowych pozycji na liście deweloperów i najemców biurowych oraz inwestorów poszukujących atrakcyjnych aktywów do zakupu. To właśnie ona, w dobie rozwoju trendu ESG i gwałtownego wzrostu cen energii, w dużej mierze decyduje o rentowności i obłożeniu budynku – wynika z najnowszego raportu Colliers pt. „ExCEEding Borders: CEE-15 Office Markets in Turbulent Times”, analizującego stan rynku w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Łukasz Wieczorek na konferencji poświęconej branży IT

  • 25.11.2022

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej konferencji pt. "Umowy IT - aspekty prawne i praktyczne" - organizowanej przez Puls Biznesu. Jednym z prelegentów będzie Equity Partner i zwierzchnik działu TMT w naszej kancelarii - Łukasz Wieczorek. Czego możemy się spodziewać?

Co nowego w prawie własności?

  • 24.11.2022

Zapraszamy do zapoznania się z raportem naszych ekspertów, dotyczącym toczących się zmian w prawie własności w gospodarce nieruchomościami.

Colliers przejmuje w zarządzanie drugi budynek kompleksu biurowego .KTW

  • 23.11.2022

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie drugą część katowickiego kompleksu biurowego, należącego do TDJ Estate – .KTW II. Firma zarządza również pierwszym etapem inwestycji – .KTW I.

1 2 3 4 5 ... 7