AXI IMMO zostaje na dłużej w Spektrum Tower w Warszawie i powiększa biuro w Katowicach

 • 20.07.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma AXI IMMO postanowiła przedłużyć dwie umowy najmu w swoich dotychczasowych lokalizacjach w Warszawie i Katowicach. Powierzchnia w budynku Spektrum Tower w stolicy nie uległa zmianie, z kolei śląski oddział firmy mieszczący się w Muchowiec Active Park został powiększony o dodatkową powierzchnię. Obie lokalizacje zostały również dostosowane do najnowszych standardów zapewniających bezpieczeństwo i nowe modele pracy.

report image
Od czerwca 2016 r. biuro przy ul. Twardej 18 w budynku Spektrum Tower należącym do Globalworth w Warszawie pełni rolę siedziby głównej firmy AXI IMMO. Na powierzchni biurowej zdecydowano się na tradycyjny miks otwartego planu połączonego z gabinetami do pracy cichej, a także z dwoma przestronnymi salami konferencyjnymi. W niemal każdym pomieszczeniu widoczne są charakterystyczne elementy zgodne z identyfikacją wizualną firmy. Dodatkowo charakteru przestrzeni dodają efektowne dzieła sztuki pozyskane m.in. z akcji charytatywnych. Do biura AXI IMMO prowadzą dwa niezależne wejścia. Pracownicy firmy mogą korzystać ze wszystkich udogodnień budynku Spektrum Tower, wśród których znajdują się m.in. restauracja, kantyna, centrum medyczne oraz nowoczesna, całodobowa strefa fitness.

- Siedziba główna AXI IMMO Group w Spektrum Tower to kluczowe miejsce rozwoju naszego biznesu. To tu znajduje się najwięcej działów operacyjnych firmy i najczęściej podejmowane są strategiczne decyzje o obieranych kierunkach. Komfortowe i dobrze zlokalizowane biuro jest przede wszystkim narzędziem, które pozwala zachować odpowiednią harmonię i kulturę pracy oraz realizować założone cele. Co więcej, przy zachowaniu obecnej wielkości, udało się nam osiągnąć oczekiwaną elastyczność jako fundament do wprowadzenia modelu pracy hybrydowej. Biorąc pod uwagę kryteria związane z położeniem na mapie Warszawy, standardem nieruchomości, a także ogólnym otoczeniem biznesu jesteśmy zadowoleni z podjętej pięć lat temu decyzji i dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć dotychczasową umowę najmu. Po tym czasie mogę śmiało przyznać, że to dom naszej całej organizacji – mówi Renata Osiecka, Partner Zarządzający, AXI IMMO.


Spektrum Tower to 32-kondygnacyjny wieżowiec oferujący ponad 32 000 mkw. powierzchni biurowej, którego właścicielem i zarządcą jest Globalworth. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i zasilany jest w 100% ekologiczną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.


- Spektrum Tower to nie tylko jeden z najważniejszych budynków w polskim portfolio naszej spółki, ale również biurowiec, którym na co dzień zarządzamy i gdzie znajduje się siedziba naszej firmy. Posiada wszystko, czego tylko można oczekiwać od komfortowego miejsca pracy, ze szczególnym naciskiem na znakomitą lokalizację w ścisłym centrum Warszawy i wynikającymi z tego udogodnieniami, takimi jak dostęp do rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej czy bogatej oferty handlowo-usługowej w bezpośrednim otoczeniu. Sam fakt, że tak renomowana firma doradcza z rynku nieruchomości komercyjnych jak AXI IMMO wybrała nasz biurowiec na swoją siedzibę i zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu, jest najlepszym wyznacznikiem jego nieprzemijającej atrakcyjności na rynku biurowym – komentuje Anna Korwin-Kulesza, Senior Leasing Manager w Globalworth Poland.


Śląska siedziba firmy AXI IMMO to główne centrum operacyjne na południowe regiony Polski. Wzmożona aktywność i bardzo dobre wyniki transakcyjne umożliwiły rozbudowę lokalnego zespołu ekspertów. Zarząd firmy zdecydował o ekspansji w dotychczasowej lokalizacji, przez co regionalny oddział będzie dysponował powierzchnią 120 mkw. w budynku biurowym Muchowiec Active Park. To kameralna inwestycja zlokalizowana nieopodal Doliny 3 Stawów w dzielnicy Muchowiec w centrum Katowic.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne+Nagel w pierwszej połowie 2021 r. ponad dwukrotnie podwaja zyski

 • 20.07.2021

Gospodarka światowa, która w pierwszej połowie 2021 r. nadal się ożywiała, spowodowała silny popyt na usługi logistyczne. W takich warunkach Grupa Kuehne+Nagel osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe – wszystkie jednostki biznesowe były w stanie znacznie przekroczyć przychody w porównaniu z poprzednim rokiem.

Witamina D - oferta Curtis Health Caps

 • 20.07.2021

Oferta sprzedażowa Curtis Health Caps

Internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

 • 15.07.2021

Trwa internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jedenaście prac pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka zostało przekazanych na licytację. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz wsparcia podopiecznych IMiD.

Cyprys Sp. z o.o. z nowym zakładem produkcyjnym na wschód od Krakowa

 • 15.07.2021

Producent i dostawca gotowych systemów meblowych, firma Cyprys Sp. z o.o. zdecydowała się na wynajęcie 5 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnej inwestycji po wschodniej stronie Krakowa. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksowe usługi doradcze, w tym reprezentowanie Klienta w negocjacjach.