10.000! ZOELLER TECH - Fabryka innowacji

 • 29.11.2018
 • ZOELLER TECH Sp. z o.o.
 • ul. Nowa 8, Połchowo
 • 84-123 Rekowo Górne
 • PL
Szczegóły

Miło nam poinformować, że w fabryce ZOELLER TECH została wyprodukowana zabudowa nr 10.000. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii. Z tej okazji 15 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie śmieciarki naszemu norweskiemu Klientowi.

report image
Miło nam poinformować, że w fabryce ZOELLER TECH została wyprodukowana zabudowa nr 10.000. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii.  Z tej okazji 15 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie śmieciarki naszemu norweskiemu Klientowi. 10.000 pojazd, to zabudowa typu JOAB Twin w kolorze orange amber, należąca do jednego z wielu segmentów zabudów specjalnych oferowanych przez ZOELLER TECH.  Model ten to dwukomorowy pojazd z tylnym załadunkiem, przeznaczony do zbierania dwóch różnych frakcji odpadów podczas jednej trasy. Skrzynia podzielona jest pionowo w stosunku 65/35. Dzięki dwóm oddzielnym odwłokom, w których pracują dwie niezależne prasy zagęszczające, nie dochodzi do mieszania frakcji, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy opróżnianiu. Połączenie wydajności i ładowności pozwala na optymalizację trasy przejazdu śmieciarki zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym.

Firma NordRen rozpoczęła działalność w 2013 roku i od razu stała się istotnym graczem w branży firm zajmujących się wywozem odpadów komunalnych. Od początku postawiła na produkty marki JOAB. Obecnie posiada 200 śmieciarek znajdujących się w codziennej eksploatacji, co stanowi najlepszą gwarancję jakości naszych produktów. Wzorcowa współpraca ZOELLER TECH i JOAB pozwala spełnić  wysokie oczekiwania naszych klientów. Efektem tej współpracy jest wzmacnianie naszej wspólnej pozycji na rynkach skandynawskich. 

Przypomnijmy, że historia Grupy ZOELLER sięga roku 1947. A my, ponad 25 lat temu rozpoczęliśmy produkcję w Polsce pod nazwą SKK (dzisiaj ZOELLER TECH). Pierwsze pojazdy powstawały w Sosnowcu, jednak po pół roku produkcję i montaż przeniesiono do Pucka. W sierpniu 2013 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy firmy SKK Sp. z o.o. na ZOELLER TECH Sp. z o.o. I tak po ponad 20 latach wspólnego tworzenia historii, po dwunastu miesiącach intensywnego planowania i projektowania, po dziewięciu miesiącach budowy oraz trzech miesiącach urządzania i instalowania, we wrześniu 2014 rozpoczęliśmy w nowo otwartym zakładzie produkcyjnym w Rekowie Górnym nowy etap w rozwoju naszej firmy. Powstanie jednej z największych fabryk w Europie, zajmującej się produkcją zabudów do pojazdów komunalnych, a jednocześnie największej w Grupie ZOELLER, jest konsekwencją wysokiej jakości samego produktu, jak również pracy wielu ludzi. To ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje stanowią największą wartość firmy. Zatrudniamy już blisko 700 osób. Rocznie w nowej fabryce w Rekowie Górnym produkujemy ponad 1000 śmieciarek. 

Dzisiaj jesteśmy zadowoleni, że śmieciarki z Rekowa Górnego są powszechnie doceniane, eksploatowane i rozpoznawalne na rynku polskim, europejskim, a nawet na całym świecie. A dziesięciotysięczna śmieciarka JOAB TWIN wyprodukowana w polskiej fabryce jest kolejnym dowodem wszechstronnego doświadczenia polskiego zespołu, ale też potwierdzeniem atrakcyjności projektowanych przez ZOELLER TECH pojazdów komunalnych – powiedział Rainer Rohler, Prezes Zarządu ZOELLER TECH Sp. z o.o. podczas uroczystości przekazania jubileuszowej śmieciarki swojemu norweskiemu klientowi NordRen. ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

W uroczystości przekazania jubileuszowego pojazdu brali udział przedstawiciele firmy NordRen
oraz firmy JOAB ze Szwecji. Gospodarzem wydarzenia był ZOELLER TECH reprezentowany przez Zarząd oraz Prokurentów Spółki.
 • ZOELLER TECH Sp. z o.o.
 • ul. Nowa 8, Połchowo
 • 84-123 Rekowo Górne
 • PL

Pozostałe notatki

Konkurs Supply Chain Finance Awards 2018: Kuehne + Nagel wygrywa w kategorii Transport i Logistyka

 • 10.12.2018

Podczas corocznej ceremonii, która odbywa się w Amsterdamie, społeczność Supply Chain Finance nagrodziła oferowane przez Kuehne + Nagel rozwiązanie finansowe dla łańcuchów dostaw, jako najlepszy program w kategorii Transport i Logistyka.

HORTI-TECH i FruitPRO razem dla sadownictwa i warzywnictwa w Targach Kielce

 • 05.12.2018

IV HORTI-TECH Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych oraz mkonferencja FruitPRO, odbędą się w Targach Kielce w dniach 13-14 lutego 2019 roku. Będzie to możliwość spotkania wysokiej klasy ekspertów w jednym czasie i miejscu, w komfortowych obiektach Targów Kielce – drugiego ośrodka kongresowo- wystawienniczego Europy Środkowo-Wschodniej.

Inwestycje w rozwój społeczny w Europie Środkowej i Wschodniej przyniosą korzyści całej europejskiej gospodarce

 • 05.12.2018

Jedynie 7 proc. środków przeznaczonych na inwestycje społeczne i tzw. „venture philanthrophy” na świecie trafia do krajów naszego regionu

KKCG Real Estate inwestuje w Polsce

 • 03.12.2018

KKCG Real Estate zakupił portfolio 5 projektów produkcyjnych o łącznej powierzchni 54 500 mkw. na terenie Polski. Wartość transakcji wyniosła ok. 41 mln euro. KKCG Real Estate jest częścią KKCG Group, która należy do czeskiego inwestora Karla Komarka. Dział Investment AXI IMMO doradzał kupującemu w transakcji.