10.000! ZOELLER TECH - Fabryka innowacji

 • 29.11.2018
 • ZOELLER TECH Sp. z o.o.
 • ul. Nowa 8, Połchowo
 • 84-123 Rekowo Górne
 • PL
Szczegóły

Miło nam poinformować, że w fabryce ZOELLER TECH została wyprodukowana zabudowa nr 10.000. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii. Z tej okazji 15 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie śmieciarki naszemu norweskiemu Klientowi.

report image
Miło nam poinformować, że w fabryce ZOELLER TECH została wyprodukowana zabudowa nr 10.000. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii.  Z tej okazji 15 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie śmieciarki naszemu norweskiemu Klientowi. 10.000 pojazd, to zabudowa typu JOAB Twin w kolorze orange amber, należąca do jednego z wielu segmentów zabudów specjalnych oferowanych przez ZOELLER TECH.  Model ten to dwukomorowy pojazd z tylnym załadunkiem, przeznaczony do zbierania dwóch różnych frakcji odpadów podczas jednej trasy. Skrzynia podzielona jest pionowo w stosunku 65/35. Dzięki dwóm oddzielnym odwłokom, w których pracują dwie niezależne prasy zagęszczające, nie dochodzi do mieszania frakcji, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza przy opróżnianiu. Połączenie wydajności i ładowności pozwala na optymalizację trasy przejazdu śmieciarki zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym.

Firma NordRen rozpoczęła działalność w 2013 roku i od razu stała się istotnym graczem w branży firm zajmujących się wywozem odpadów komunalnych. Od początku postawiła na produkty marki JOAB. Obecnie posiada 200 śmieciarek znajdujących się w codziennej eksploatacji, co stanowi najlepszą gwarancję jakości naszych produktów. Wzorcowa współpraca ZOELLER TECH i JOAB pozwala spełnić  wysokie oczekiwania naszych klientów. Efektem tej współpracy jest wzmacnianie naszej wspólnej pozycji na rynkach skandynawskich. 

Przypomnijmy, że historia Grupy ZOELLER sięga roku 1947. A my, ponad 25 lat temu rozpoczęliśmy produkcję w Polsce pod nazwą SKK (dzisiaj ZOELLER TECH). Pierwsze pojazdy powstawały w Sosnowcu, jednak po pół roku produkcję i montaż przeniesiono do Pucka. W sierpniu 2013 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy firmy SKK Sp. z o.o. na ZOELLER TECH Sp. z o.o. I tak po ponad 20 latach wspólnego tworzenia historii, po dwunastu miesiącach intensywnego planowania i projektowania, po dziewięciu miesiącach budowy oraz trzech miesiącach urządzania i instalowania, we wrześniu 2014 rozpoczęliśmy w nowo otwartym zakładzie produkcyjnym w Rekowie Górnym nowy etap w rozwoju naszej firmy. Powstanie jednej z największych fabryk w Europie, zajmującej się produkcją zabudów do pojazdów komunalnych, a jednocześnie największej w Grupie ZOELLER, jest konsekwencją wysokiej jakości samego produktu, jak również pracy wielu ludzi. To ich doświadczenie, profesjonalizm i kompetencje stanowią największą wartość firmy. Zatrudniamy już blisko 700 osób. Rocznie w nowej fabryce w Rekowie Górnym produkujemy ponad 1000 śmieciarek. 

Dzisiaj jesteśmy zadowoleni, że śmieciarki z Rekowa Górnego są powszechnie doceniane, eksploatowane i rozpoznawalne na rynku polskim, europejskim, a nawet na całym świecie. A dziesięciotysięczna śmieciarka JOAB TWIN wyprodukowana w polskiej fabryce jest kolejnym dowodem wszechstronnego doświadczenia polskiego zespołu, ale też potwierdzeniem atrakcyjności projektowanych przez ZOELLER TECH pojazdów komunalnych – powiedział Rainer Rohler, Prezes Zarządu ZOELLER TECH Sp. z o.o. podczas uroczystości przekazania jubileuszowej śmieciarki swojemu norweskiemu klientowi NordRen. ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

W uroczystości przekazania jubileuszowego pojazdu brali udział przedstawiciele firmy NordRen
oraz firmy JOAB ze Szwecji. Gospodarzem wydarzenia był ZOELLER TECH reprezentowany przez Zarząd oraz Prokurentów Spółki.
 • ZOELLER TECH Sp. z o.o.
 • ul. Nowa 8, Połchowo
 • 84-123 Rekowo Górne
 • PL

Pozostałe notatki

Klient Kancelarii wygrał przetarg na dostawę tramwajów dla Warszawy

 • 15.02.2019

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że nasz klient Hyundai Rotem Company wygrał postępowanie przetargowe organizowane przez Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o. na dostawę tramwajów niskopodłogowych dla Warszawy.

200 globalnych certyfikowanych oddziałów KN PharmaChain

 • 05.02.2019

Ogólnoświatowa sieć certyfikowanych lokalizacji do obsługi branży farmaceutycznej rośnie, do grona dołączył oddział w Toronto. Globalne ustandaryzowane procesy na każdym poziomie zgodności to wartość napędowa dla Klientów z branży pharma & healthcare w całym łańcuchu dostaw.

Ekologicznie w Targach Kielce – jubileuszowy EKOTECH

 • 01.02.2019

Od 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Jubileuszowa edycja targów potrwa aż trzy dni!

Mazars ogłasza wyniki finansowe za 2018 rok

 • 31.01.2019

Firmowy Rocznik podkreśla, że rok 2018 to czas globalnego wzrostu i ekspansji, prezentując wizję zrównoważonego rozwoju w złożonym i szybko rozwijającym się świecie.