CMS doradza przy kolejnych projektach na rynku magazynowania energii

  • 27.11.2024
  • CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm spółka komandytowa
  • ul. Chmielna 69
  • 00-801 Warszawa
  • PL
Szczegóły

CMS doradzał Solterra Brand Services przy dwóch innowacyjnych projektach na rynku magazynowania energii. Pierwszy projekt dotyczył doradztwa przy zawarciu strategicznej umowy ramowej ze spółką z grupy Pacific Green dotyczącej rozwijania projektów BESS o łącznej potencjalnej mocy do co najmniej 400 MW w Polsce.

CMS doradzał Solterra Brand Services przy dwóch innowacyjnych projektach na rynku magazynowania energii. Pierwszy projekt dotyczył doradztwa przy zawarciu strategicznej umowy ramowej ze spółką z grupy Pacific Green dotyczącej rozwijania projektów BESS o łącznej potencjalnej mocy do co najmniej 400 MW w Polsce.

Prawnicy CMS doradzali klientowi także w drugim projekcie, który dotyczył nabycia przez Solterrę magazynu energii (BESS) w województwie świętokrzyskim. Planowana moc magazynu to 35 MW.   Zarówno strategiczna współpraca z Pacific Green, jak i nabycie magazynu energii, wpisują się w cele Solterry związane z rozwojem projektów BESS w Polsce. Ramowa współpraca pozwoli w pełni wykorzystać doświadczenie Solterry w rozwijaniu projektów OZE i BESS w kraju oraz doświadczenie Pacific Green w realizacji projektów BESS za granicą.

„Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Solterrę w tych innowacyjnych i strategicznych projektach. Obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój rynku magazynów energii w Polsce, z perspektywą dalszego wzrostu w kolejnych latach. Magazyny będą istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo energetyczne oraz stabilność cen energii, zarówno jako samodzielne projekty, jak i projekty kolokacyjne. Jestem przekonany, że rynek mocy oraz dofinansowanie projektów BESS będą stanowić atrakcyjną perspektywę dla kolejnych inwestorów”, mówi Łukasz Szatkowski, partner w praktyce Energetyki i Infrastruktury, który nadzorował prace nad projektami.

W oba projekty zaangażowany był multidyscyplinarny zespół pod nadzorem Łukasza Szatkowskiego, partnera w praktyce Energetyki i Infrastruktury. Projekty prowadził Jan Radziuk, przy wsparciu Adama Kędziory, Stanisława Gorzelińskiego i Dominiki Paczeny (praktyka Energetyki i Infrastruktury), Olgi Czyżyckiej-Szczygieł, Roberta SemczukaMagdaleny Mentrak (praktyka Transakcji i Prawa Spółek), Katarzyny Mazur i Mateusza Tymowskiego (praktyka Bankowości i Finansów), a także Piotra Nowickiego i Macieja Brezdenia (zespół Doradztwa Podatkowego).

CMS posiada jeden z największych zespołów energetycznych wśród kancelarii prawnych w Polsce. Nasi eksperci posiadają unikalne doświadczenie w doradztwie na rynku magazynowania energii, jak również doradzają klientom w licznych i złożonych projektach z sektora OZE czy energii jądrowej. Praktyka Energetyki i Infrastruktury CMS wspiera klientów zarówno w zakresie transakcji M&A, prowadzenia procesu inwestycyjnego, jak i doradztwa regulacyjnego w sektorze energetycznym. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners, Legal500 oraz IFLR1000. Ponadto, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, kancelaria CMS uznawana jest przez Chambers & Partners za firmę z pierwszej grupy rekomendowanych doradców (tzw. Band 1) w kategorii Projekty i Energetyka.
  • CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm spółka komandytowa
  • ul. Chmielna 69
  • 00-801 Warszawa
  • PL

Pozostałe notatki

Nowy rozdział współpracy Polski i Korei – DZP wspierało powstanie Koreańskiej Izby Gospodarczej

  • 10.01.2025

DZP doradzało Korea International Trade Association przy ustanowieniu izby gospodarczej skupiającej spółki z południowokoreańskim kapitałem działające w Polsce.

Gen sukcesu - rozwojowy program dla sukcesorów

  • 10.01.2025

Cykl warsztatów i rozmów mentoringowych nastawiony na rozwój najważniejszych umiejętności biznesowych i kompetencji przyszłości dla obecnych i przyszłych sukcesorek i sukcesorów.

Artykuł: "Ustawa o ochronie sygnalistów: co zmieniło się od 25 grudnia 2024"

  • 10.01.2025

📢 25 grudnia 2024 weszły w życie przepisy Ustawy o ochronie sygnalistów odnoszące się do dokonywania zgłoszeń zewnętrznych.

Raport: "CEE Edition - EMEA AML Survey 2024"

  • 10.01.2025

Jak instytucje finansowe z Europy Środkowo-Wschodniej oceniają swoje praktyki w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML)? Jakie działania planują i jak wypadają w porównaniu do regionu EMEA? Edycja CEE jest kontynuacją badania EMEA AML Survey 2024 i koncentruje się na odpowiedziach instytucji finansowych z regionu CEE. W raporcie zbadano główne wyzwania i możliwości stojące przed tymi instytucjami w zakresie praktyk przeciwdziałania praniu pieniędzy.