UNIQ LOGISTIC pozostaje w Kutnie

 • 15.04.2024
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma UNIQ LOGISTIC, kompleksowy operator usług logistycznych, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w centrum logistycznym Kutno Logistics Centre. Najemca będzie nadal korzystał z blisko 2 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Projekt renegocjacji ze strony UNIQ LOGISTIC prowadził dyrektor operacyjny Jonasz Galicki, natomiast usługi doradcze dostarczyli Hubert Wojtera i Damian Kińczyk z AXI IMMO.

report image
UNIQ LOGISTIC to firma polska działająca w sektorze TSL, która oferuje kompleksowe usługi logistyczne, skupiając się na zapewnieniu terminowych dostaw oraz optymalizacji kosztów. Jej siedziba główna znajduje się w Łodzi. Firma prowadzi również działalność w innych kluczowych lokalizacjach logistycznych w Polsce, takich jak Gdynia, Katowice, Poznań, Warszawa i Wrocław. UNIQ LOGISTIC działa od 2008 r. na krajowym rynku.

Jarosław Płusa, Prezes, UNIQ LOGISTIC
, wyjaśnia: „Decyzja o odnowieniu obecnej umowy najmu w Kutnie opiera się na chęci dalszej współpracy ze sprawdzonymi partnerami biznesowym. Po pierwsze kontynuujemy realizację kontraktu z Klientem w oparciu o efektywne rozwiązania i spójne strategie biznesowe. Jednocześnie cały czas dążymy do podnoszenia standardu oferowanych usług oraz rozwoju w nowych obszarach dystrybucyjnych. Po drugie wynajmujący zapewnia nam niezawodną przestrzeń do prowadzenia działalności, a także wykazuje się profesjonalizmem i elastycznością w dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb biznesowych”.

Najemca pozostanie na ponad 2 400 mkw. powierzchni magazynowej wraz z uzupełniającą ją częścią biurowo-socjalną na ok. 70 mkw.

Hubert Wojtera, Dyrektor, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO
, mówi: "Województwo łódzkie to dynamicznie rozwijający się region, który odgrywa kluczową rolę na polskim rynku magazynowym. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu i doskonale rozwiniętej infrastrukturze drogowej, zarówno Łódź, jak i leżące na północy regionu Kutno od lat pozostają interesującymi lokalizacjami dla różnych grup najemców, szczególnie dla firm logistycznych. Pośród innych zalet regionu należy wymienić dużą elastyczność i możliwości deweloperów w dostosowaniu powierzchni do indywidualnych potrzeb klientów.”

Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO
, dodaje: „Przedłużenie umowy najmu w tej samej lokalizacji to zawsze dobra informacja dla najemcy i wynajmującego. Nasz Klient może bez przeszkód kontynuować korzystanie z doskonałej infrastruktury  dogodnej lokalizacji, zapewniając sobie stabilność na kolejny okres. Z kolei dla wynajmującego odnowienie umowy to pewność współpracy ze sprawdzonym partnerem oraz minimalizacja ryzyka związanego z poszukiwaniem nowego najemcy. Dla obu stron to zdecydowanie krok naprzód, który powinien z powodzeniem umocnić ich relację biznesową”.

Michał Adamski, Asset Manager, CBRE IM
, podsumowuje: “To, że UNIQ LOGISTIC przedłużył umowę najmu w strategicznie zlokalizowanym Kutno Logistics Center, jest dowodem na funkcjonalność, dostępność i bezpieczeństwo obiektu. Najemca docenił korzystne położenie oraz potwierdził, że powierzchnia spełnia wszystkie jego wymagania operacyjne i logistyczne. Najbardziej cieszy fakt, że doceniono wysiłki naszego zespołu, który utrzymuje silne relacje z UNIQ LOGISTIC i innymi najemcami, aktywnie pracując nad dostosowaniem się do ich obecnych i przyszłych wymagań dotyczących przestrzeni.”

Kutno Logistics Centre to nowoczesne centrum dystrybucyjne oferujące blisko 72 000 mkw. powierzchni magazynowej. Parka logistyczny znajduje się tuż przy węźle drogowym „Kutno” przecinającym autostradę A1 z drogą krajową 92, a także ok. 20 minut od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Takie położenie zapewnia komfortowe warunki do dystrybucji towarów w każdym kierunku w Polsce.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

W oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i zmianę trendu

 • 28.05.2024

AXI IMMO prezentuje najnowszy raport „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 r.”. Ograniczony rozwój firm z sektora przemysłowego i logistycznego pozostał widoczny w wynikach popytu brutto, który na koniec I kw. 2024 r. wyniósł 870 tys. mkw. W okresie od stycznia do marca br. deweloperzy dostarczyli ok. 850 tys. mkw. Odnotowano niewielki wzrostu poziomu pustostanów do 8,2%. Całkowite zasoby sektora magazynowego wynoszą obecnie ponad 32,7 mln mkw. W budowie pozostaje kolejne 2,3 mln mkw.

Raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym”

 • 23.05.2024

Najnowszy raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym” jest już dostępny – zapraszamy do lektury.

Webinarium - Graniczny podatek węglowy (CBAM) - Czy jesteś gotowy na nadchodzące zmiany i wyzwania w raportowaniu?|04.06.2024 r., godz. 10:00

 • 23.05.2024

Po przejściu przez dwa pierwsze okresy raportowania CBAM, nadszedł czas na podsumowanie dotychczasowych doświadczeń i przygotowanie się na nadchodzące wyzwania. Już 4 czerwca 2024 zapraszamy na bezpłatne webinarium, które będzie pełne wartościowych informacji i wskazówek dotyczących systemu raportowania CBAM.

Webinarium - Jak przygotować się na kolejną edycję Programu rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych |27.05.2024 r., godz. 10:00

 • 23.05.2024

Nowa edycja rekompensat dla firm energochłonnych? To może być przełomowe dla sektora energetycznego w Polsce!