Ranking firm inżynieryjnych i projektowych - pierwszy w Polsce!

 • 19.03.2024
 • PwC Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Naszą misją jest unowocześnienie sektora budowlanego w Polsce. Poprzez analizę finansową działających w Polsce przedsiębiorstw budowlanych, wyłaniamy najlepiej prosperujące spółki. Doświadczenie i silna znajomość branży pozwala nam na wsparcie firm w poszukiwaniu rozwiązań szytych na miarę, bezpośrednio wpływających na rozwój i unowocześnienie sektora budowlanego w Polsce.

report image
Oddajemy w Państwa ręce jubileuszową odsłonę rankingu firm budowlanych przygotowaną w ramach projektu  Build The Future realizowanego wspólnie z magazynem Builder oraz Dun&Bradstreet. Sporządzone zestawienia wskazują podmioty, których sytuacja finansowa prezentuje się najlepiej w skali całego polskiego rynku. Opracowania stanowią również punkt odniesienia do definicji dominujących w branży trendów i zmian.

Naszej analizie podlegają segmenty - deweloperzy, producenci materiałów budowlanych oraz generalni wykonawcy. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć ranking o nowy sektor - firmy inżynieryjne i projektowe. Podmioty te stanowią nieodłączną część branży budowlanej, dlatego również zasługują na analizę i wyróżnienie najlepiej prosperujących na rynku firm. Oprócz danych finansowych, każda z edycji jest opatrzona komentarzami ekspertów PwC oraz rynkowych liderów dla poszczególnych kategorii. W piątej edycji rankingu analizujemy dane finansowe spółek raportowane za 2022 rok.

Tegoroczne wydanie obrazuje jaki wpływ na kondycję sektora budowlanego, miał okres niepewności i zmian gospodarczych wywołanych wojną w Ukrainie oraz idącą z nią w parze galopującą inflacją. Czas wielkiego testu po raz kolejny zademonstrował siłę i odporność branży, która w świetle ogromnych wyzwań, poprawiła swoje wyniki względem 2021 roku. Jednak należy mieć na uwadze specyfikę rynku mieszkaniowego, na którym od podpisania umowy deweloperskiej do przekazania lokalu nabywcy, upływa zazwyczaj okres kilku kwartałów. Co za tym idzie, czynniki związane z inflacją, podwyżką stóp procentowych dadzą o sobie znać dopiero w wynikach prezentowanych w sprawozdaniach finansowych za 2023 rok.

Link do raportu i więcej na: 
https://www.pwc.pl/pl/artykuly/ranking-najwiekszych-firm-budowlanych-w-polsce-build-the-future.html 
 • PwC Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Inwestowanie w Polsce 2024: bezpłatny e-book o przepisach podatkowych i prawnych

 • 16.04.2024

Każdego roku getsix® opracowuje dla Państwa broszurę, która jest kompilacją aktualnych zagadnień podatkowych i prawnych. Poruszamy w niej najważniejsze zmiany i tematy, które kształtują Państwa bezpośrednie otoczenie biznesowe i mają realny wpływ na rozpoczęcie i prowadzenie działalności w Polsce. Korzystanie ze strategicznych z punktu widzenia przedsiębiorstwa informacji, systematyzuje i ułatwia przystępny format e-booka.

UNIQ LOGISTIC pozostaje w Kutnie

 • 15.04.2024

Firma UNIQ LOGISTIC, kompleksowy operator usług logistycznych, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w centrum logistycznym Kutno Logistics Centre. Najemca będzie nadal korzystał z blisko 2 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Projekt renegocjacji ze strony UNIQ LOGISTIC prowadził dyrektor operacyjny Jonasz Galicki, natomiast usługi doradcze dostarczyli Hubert Wojtera i Damian Kińczyk z AXI IMMO.

Badanie ogólnoeuropejskie: Jak Private Equity wpływa na wyniki swojego portfela w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej?

 • 12.04.2024

MAZARS, międzynarodowa firma audytorska, podatkowa i doradcza, opublikowała badanie dotyczące funduszy private equity (PE) w Europie, koncentrując się na Europie Zachodniej oraz Środkowo-Wschodniej (CEE). Pozyskiwanie danych odbywało się metodą ilościową za pomocą kwestionariuszy online, oraz jakościową w formie wywiadów. W badaniu online uczestniczyło 141 funduszy PE, z czego 20 z regionu CEE, natomiast wywiady zostały przeprowadzone z 43 podmiotami z Europy, z czego 10 z regionu CEE.

Warszawskie hotele Polonia Palace, Metropol oraz MDM z certyfikatem Green Key

 • 12.04.2024

Trzy obiekty, należące do grupy Hotele Warszawskie „Syrena” (HWS), pozytywnie przeszły procedurę certyfikacji i mogą się pochwalić ekologicznym oznakowaniem Green Key