Raport: "Najem instytucjonalny - przyszłość rynku w świetle nowych wyzwań"

 • 19.03.2024
 • PwC Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Jakie są nadchodzące trendy oraz perspektywy dla PRS w Polsce? Które miasta dominują pod kątem oferty mieszkań? Jakie są kluczowe kwestie prawne, które inwestor powinien mieć na uwadze? O tym, w najnowszym raporcie.

report image
Najem instytucjonalny, stanowi nieustannie rozwijający się sektor w branży nieruchomości. Liczba dostępnych jednostek oraz tych w budowie, stale rośnie, a oferowane mieszkania cieszą się coraz większą popularnością wśród najemców. 

W roku 2023 łączny stan zasobów sektora PRS, wyniósł blisko 17 tys. jednostek, co oznacza, wzrost o 50% względem roku 2022. Inwestorzy prognozują, że do 2028 roku zostanie wybudowanych dodatkowo około 55,000 mieszkań. Warto jednak zaznaczyć, że ta liczba może wzrosnąć, biorąc pod uwagę nowych uczestników rynku, którzy dopiero budują swoje portfele inwestycyjne, oraz większą ostrożność, z jaką inwestorzy dzielą się swoimi planami inwestycyjnymi.

Link do raportu i więcej nahttps://www.pwc.pl/pl/publikacje/najem-instytucjonalny-przyszlosc-rynku-w-swietle-nowych-perspektyw.html?utm_source=prasa&utm_medium=email-external&utm_campaign=real-estate-construction-najem-instytucjonalny&utm_content=raport-najem-instytucjonalny-przyszlosc-rynku-w-swietle-nowych-perspektyw-izby-prasa-email-external-19-03-2024
 • PwC Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
 • ul. Polna 11
 • 00-633 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Inwestowanie w Polsce 2024: bezpłatny e-book o przepisach podatkowych i prawnych

 • 16.04.2024

Każdego roku getsix® opracowuje dla Państwa broszurę, która jest kompilacją aktualnych zagadnień podatkowych i prawnych. Poruszamy w niej najważniejsze zmiany i tematy, które kształtują Państwa bezpośrednie otoczenie biznesowe i mają realny wpływ na rozpoczęcie i prowadzenie działalności w Polsce. Korzystanie ze strategicznych z punktu widzenia przedsiębiorstwa informacji, systematyzuje i ułatwia przystępny format e-booka.

UNIQ LOGISTIC pozostaje w Kutnie

 • 15.04.2024

Firma UNIQ LOGISTIC, kompleksowy operator usług logistycznych, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w centrum logistycznym Kutno Logistics Centre. Najemca będzie nadal korzystał z blisko 2 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Projekt renegocjacji ze strony UNIQ LOGISTIC prowadził dyrektor operacyjny Jonasz Galicki, natomiast usługi doradcze dostarczyli Hubert Wojtera i Damian Kińczyk z AXI IMMO.

Badanie ogólnoeuropejskie: Jak Private Equity wpływa na wyniki swojego portfela w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej?

 • 12.04.2024

MAZARS, międzynarodowa firma audytorska, podatkowa i doradcza, opublikowała badanie dotyczące funduszy private equity (PE) w Europie, koncentrując się na Europie Zachodniej oraz Środkowo-Wschodniej (CEE). Pozyskiwanie danych odbywało się metodą ilościową za pomocą kwestionariuszy online, oraz jakościową w formie wywiadów. W badaniu online uczestniczyło 141 funduszy PE, z czego 20 z regionu CEE, natomiast wywiady zostały przeprowadzone z 43 podmiotami z Europy, z czego 10 z regionu CEE.

Warszawskie hotele Polonia Palace, Metropol oraz MDM z certyfikatem Green Key

 • 12.04.2024

Trzy obiekty, należące do grupy Hotele Warszawskie „Syrena” (HWS), pozytywnie przeszły procedurę certyfikacji i mogą się pochwalić ekologicznym oznakowaniem Green Key