CRIDO

 • CRIDO
 • ul. Towarowa 28
 • 00-839 Warszawa
 • PL
Opis działalności
Działające od 2005 roku CRIDO to wiodąca polska firma doradcza. Zespół strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Kompleksowy zakres doradztwa obejmuje obszary: prawny, podatkowy, dotacyjny, biznesowy, digitalowy i transakcyjny (M&A). CRIDO jest także liderem w pozyskiwaniu finansowania publicznego dla przedsiębiorstw – zarówno ze środków europejskich, jak i z innych dostępnych źródeł krajowych.
Wydarzenia

Webinar: Analiza cen transferowych? A może benchmark? Jak weryfikujemy rynkowość transakcji?

 • 07.05.2024
 • PL 00-839, Warszawa

Zapraszamy na najnowszy webinar zespołu Cen Transferowych CRIDO. Tym razem opowiemy Państwu o naszym podejściu do przygotowywania analiz cen transferowych (bardzo często niepoprawnie nazywanych „benchmarkami”) dla transakcji finansowych oraz transakcji towarowych i usługowych (metodą TNMM). Nie, to nie jest „błąd”… naszym zdaniem ”analiza cen transferowych” i „benchmark” nie są pojęciami równorzędnymi / tożsamymi. Dlaczego? Zapraszamy na spotkanie, aby poznać nasze argumenty oraz przedyskutować wspólnie to zagadnienie.

Czytaj więcej

Webinar: Kredyt ekologiczny w teorii i praktyce - jak pozyskać wsparcie na poprawę efektywności energetycznej?

 • 16.04.2024
 • PL 00-839, Warszawa

Transformacja energetyczna stanowi jedno z kluczowych wyzwań a zarazem stwarza istotną szansę zachowania konkurencyjności i dalszego rozwoju przedsiębiorców. Dodatkową zachętą do podjęcia działań inwestycyjnych są dostępne środki publiczne przeznaczone na realizację projektów prośrodowiskowych. Zapraszamy na webinar, który odbędzie się 16 kwietnia br. w godzinach 10:00-11:00, podczas którego przedstawimy założenia programu Kredyt ekologiczny – jednego z kluczowych instrumentów wsparcia inwestycji zwiększających efektywność energetyczną.

Czytaj więcej

Webinar: Co nowego wiemy o KSeF po konsultacjach w Ministerstwie Finansów?

 • 20.03.2024
 • PL 00-839, Warszawa

1 marca zakończyły się w Ministerstwie Finansów konsultacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur. Podczas serii 9 spotkań przedstawiciele Ministerstwa Finansów dyskutowali z biznesem na temat pewnych założeń KSeF, zasad i dat jego wejścia w życie, polityki informacyjnej wokół KSeF, jak i również konkretnych zagadnień branżowych sygnalizowanych, np. przez branżę paliwową, dostawców mediów czy faktorów.

Czytaj więcej

Webinar: KSeF dla zaawansowanych: trudne elementy integracji

 • 27.03.2024
 • PL 00-839, Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym webinarium, które odbędzie się 27 marca br. w godzinach 11:00-12:00. Podczas spotkania porozmawiamy o głębszym zrozumieniu oraz skutecznym radzeniu sobie z trudnościami integracyjnymi w systemie KSeF, na które mogą napotkać przedsiębiorcy, firmy wdrażające systemy ERP, zespoły księgowe, a także specjaliści IT.

Czytaj więcej

Spotkanie: Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE – perspektywa ostatnich 20 lat i co przed nami

 • 19.03.2024
 • PL 00-839, Warszawa

W maju 2024 roku minie już 20 lat od momentu, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, co czyni ten rok szczególnym. Zapraszamy na spotkanie biznesowe, na którym wraz z naszymi partnerami, podzielimy się wieloletnim doświadczeniem z obszaru zachęt inwestycyjnych dostępnych dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE.

Czytaj więcej

Webinar: Umowa PPA jako narzędzie dekarbonizacji przedsiębiorstwa oraz sposób na realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG).

 • 14.03.2024
 • PL 00-839, Warszawa

W obliczu narastających wyzwań klimatycznych, poszukiwanie nowych rozwiązań wspierających dekarbonizację staje się nieodłącznym elementem strategii biznesowych. Umowy PPA (Power Purchase Agreements), które polegają na bezpośrednim zakupie energii elektrycznej od wytwórcy z OZE, mogą być nie tylko kluczowym narzędziem dekarbonizacji organizacji, ale także skutecznym sposobem osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadami ESG.

Czytaj więcej

VAT - kurs online

 • 27.02.2024 - 27.02.2030
 • PL 00-839, Warszawa

Kurs "VAT" zapewnia kompleksowe wprowadzenie do zagadnień związanych z podatkiem VAT w kontekście transakcji międzynarodowych. W trakcie trzech wykładów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat raportowania VAT dla usług transgranicznych finansowych, dokumentacji niezbędnej do zastosowania stawki 0% VAT przy eksporcie towarów, oraz zasad dotyczących wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Kurs ten jest idealny dla osób poszukujących praktycznej wiedzy na temat VAT w kontekście handlu międzynarodowego, pomagając w zrozumieniu kluczowych aspektów podatkowych, które mają bezpośredni wpływ na działalność przedsiębiorstw działających na rynkach globalnych.

Czytaj więcej

WHT po nowemu - kurs online

 • 27.02.2024 - 27.02.2030
 • PL 00-839, Warszawa

Zapraszamy na kurs „WHT po nowemu”, który w przystępny sposób wyjaśnia zmiany i kluczowe kwestie związane z podatkiem u źródła (WHT). W czterech wykładach uczestnicy zdobędą wiedzę na temat identyfikacji rzeczywistego właściciela dla celów podatku u źródła, znaczenia certyfikatu rezydencji, obowiązków płatnika dotyczących należytej staranności oraz procedur związanych ze zwrotem podatku u źródła. Kurs jest idealny dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak nowe przepisy wpływają na rozliczenia podatkowe i jak prawidłowo stosować aktualne zasady WHT.

Czytaj więcej

Podstawowe prawa i mechanizmy ochrony podatnika - kurs online

 • 27.02.2024 - 27.02.2030
 • PL 00-839, Warszawa

Odkryj swoje podstawowe prawa i mechanizmy ochrony jako podatnik na kursie „Podstawowe prawa i mechanizmy ochrony podatnika”. W ciągu siedmiu wykładów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat kluczowych aspektów prawa podatkowego, w tym interpretacji podatkowych, odroczenia podatku, przedawnienia zobowiązań podatkowych, korekty deklaracji, wniosków o stwierdzenie nadpłaty, elektronicznej komunikacji z urzędami skarbowymi, a także zawiłości związanych z wyborem właściwego urzędu skarbowego. Kurs zapewnia praktyczne porady, jak skutecznie korzystać z przysługujących praw i dostępnych mechanizmów ochrony.

Czytaj więcej

Prawo holdingowe – nowelizacja KSH. Kurs online

 • 27.02.2024 - 27.02.2030
 • PL 00-839, Warszawa

Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych, która weszła w życie stosunkowo niedawno to najprawdopodobniej największa reforma prawa handlowego od 20 lat. Wprowadzone zostają m.in. regulacje prawa holdingowego oraz nowe uprawnienia rad nadzorczych. Zobacz nasz kurs, by dowiedzieć się więcej.

Czytaj więcej
Raporty

Zachęty inwestycyjne i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE

 • 04.2024

W raporcie analizujemy rozwój Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) oraz Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), która zastąpiła SSE. Podsumowujemy, które Strefy były największym magnesem dla inwestorów – czy to pod kątem liczby inwestycji, ich wartości czy też pod kątem liczby miejsc pracy. Omawiamy również Grant Rządowy, a także dostępność i znajomość ulg podatkowych wśród polskich przedsiębiorców. Porównujemy system ulg podatkowych w Polsce z systemami obowiązującymi w innych krajach Unii Europejskiej, przedstawiamy statystyki dotyczące wykorzystania ulg podatkowych w Polsce i mówimy o zmianach, które nas czekają, np. w kontekście wprowadzenia Pillar 2. Zachęcamy do lektury raportu!

Czytaj więcej

Krajowy Plan Odbudowy: Stan realizacji oraz potencjalne kierunki rewizji

 • 03.2024

Oddajemy w Państwa ręce raport, w którym analizujemy zarówno stan inwestycji realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy, jak i również wskazujemy rekomendacje zmian, dzięki którym Polska i polscy przedsiębiorcy będą mieli większe szanse na optymalne wykorzystanie środków z KPO.

Czytaj więcej

Czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników i osób zdobywających kwalifikacje? | 20-lecie Polski w Unii Europejskiej

 • 02.2024

Analiza migracji w Polsce – migracje na pobyt stały po 2004 r. a wybrane wskaźniki makroekonomiczne; Imigranci w Polsce: Kim są i dlaczego wybierają nasz kraj?; Wstąpienie Polski do UE i jego wpływ na kwalifikacje pracowników na przykładzie programu Erasmus+ w Polsce. To tematy, które eksperci CRIDO opracowali w ramach raportu przygotowanego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zachęcamy do pobrania raportu.

Czytaj więcej
 • CRIDO
 • ul. Towarowa 28
 • PL 00-839 Warszawa