CRIDO

  • CRIDO
  • ul. Towarowa 28
  • 00-839 Warszawa
  • PL
Opis działalności
Działające od 2005 roku CRIDO to wiodąca polska firma doradcza. Zespół strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Kompleksowy zakres doradztwa obejmuje obszary: prawny, podatkowy, dotacyjny, biznesowy, digitalowy i transakcyjny (M&A). CRIDO jest także liderem w pozyskiwaniu finansowania publicznego dla przedsiębiorstw – zarówno ze środków europejskich, jak i z innych dostępnych źródeł krajowych.
Notatki prasowe

CRIDO laureatem w kategorii Doradcy Finansowego i Podatkowego Roku 2024!

  • 21.06.2024

Z radością ogłaszamy, że podczas gali PSIK, the Polish Private Equity & Venture Capital Association Jacek Ostrowski odebrał w imieniu CRIDO nagrodę w kategorii Doradcy Finansowego i Podatkowego Roku 2024! Konkurs począwszy od pierwszej edycji w 2018 roku, promuje najwyższe standardy profesjonalne w branży private equity/venture capital oraz wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek.

Czytaj więcej
Wydarzenia

Webinar: Regulacje środowiskowe a handel zagraniczny - CBAM i EUDR

  • 16.07.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony wpływowi nowych regulacji środowiskowych na handel międzynarodowy. Prowadzące: Marta Kolbusz-Nowak – senior manager w CRIDO Aleksandra Andrzejewska – manager w CRIDO Prelegenci opowiedzą o obowiązkach wynikających z CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) oraz EUDR (EU Deforestation Regulation) i omówią kluczowe aspekty i wyzwania związane z wprowadzeniem regulacji, które znacząco wpłyną na działalność wielu przedsiębiorstw działających na rynkach międzynarodowych.

Czytaj więcej

Transformacja Śląska – jak sfinansować dywersyfikację działalności?

  • 11.07.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Województwo śląskie jest jednym z 5 polskich regionów, które może aktualnie korzystać ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST), skierowanego do obszarów mierzących się z największymi wyzwaniami społeczno-gospodarczymi związanymi z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu. FST to w przypadku województwa śląskiego 7 podregionów (bielski, bytomski, gliwicki, katowicki, rybnicki, sosnowiecki, tyski) i ponad 2 mld PLN środków skierowanych na procesy transformacyjne obszarów, których dotychczasowy rozwój oparty był przede wszystkim na wydobywaniu paliw kopalnych oraz na działalności przemysłowej charakteryzującej się wysoką emisją gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej

Webinar: Regulacje środowiskowe a handel zagraniczny - CBAM i EUDR

  • 19.06.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony wpływowi nowych regulacji środowiskowych na handel międzynarodowy. Data: 19 czerwca br. Godzina: 10:00-11:00 Prowadzący: Marta Kolbusz-Nowak – senior manager w CRIDO Prelegenci opowiedzą o obowiązkach wynikających z CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) oraz EUDR (EU Deforestation Regulation) i omówią kluczowe aspekty i wyzwania związane z wprowadzeniem regulacji, które znacząco wpłyną na działalność wielu przedsiębiorstw działających na rynkach międzynarodowych.

Czytaj więcej

Webinar: Jak przygotować się i wdrożyć JPK_CIT?

  • 11.06.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Zgodnie z obecnie procedowanymi regulacjami, po 31 grudnia 2024 r. wszyscy podatnicy, o przychodach powyżej 50 mln EUR oraz wszystkie podatkowe grupy kapitałowe będą zobowiązane do zaraportowania ksiąg rachunkowych, podatku dochodowego oraz środków trwałych i WNiP wg nowych struktur XML JPK_KR_PD i JPK_ST_KR. Wdrożenie nowych obowiązków będzie wymagać przygotowań, w wielu przypadkach jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego okresu raportowania. Zmiany dotkną procesy księgowe, podatkowe i warstwę systemową. Podczas webinarium podzielimy się praktycznymi spostrzeżeniami o tym jak zmierzyć się z JPK_CIT.

Czytaj więcej

Webinar: Analiza cen transferowych? A może benchmark? Jak weryfikujemy rynkowość transakcji?

  • 07.05.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Zapraszamy na najnowszy webinar zespołu Cen Transferowych CRIDO. Tym razem opowiemy Państwu o naszym podejściu do przygotowywania analiz cen transferowych (bardzo często niepoprawnie nazywanych „benchmarkami”) dla transakcji finansowych oraz transakcji towarowych i usługowych (metodą TNMM). Nie, to nie jest „błąd”… naszym zdaniem ”analiza cen transferowych” i „benchmark” nie są pojęciami równorzędnymi / tożsamymi. Dlaczego? Zapraszamy na spotkanie, aby poznać nasze argumenty oraz przedyskutować wspólnie to zagadnienie.

Czytaj więcej

Webinar: Kredyt ekologiczny w teorii i praktyce - jak pozyskać wsparcie na poprawę efektywności energetycznej?

  • 16.04.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Transformacja energetyczna stanowi jedno z kluczowych wyzwań a zarazem stwarza istotną szansę zachowania konkurencyjności i dalszego rozwoju przedsiębiorców. Dodatkową zachętą do podjęcia działań inwestycyjnych są dostępne środki publiczne przeznaczone na realizację projektów prośrodowiskowych. Zapraszamy na webinar, który odbędzie się 16 kwietnia br. w godzinach 10:00-11:00, podczas którego przedstawimy założenia programu Kredyt ekologiczny – jednego z kluczowych instrumentów wsparcia inwestycji zwiększających efektywność energetyczną.

Czytaj więcej

Webinar: Co nowego wiemy o KSeF po konsultacjach w Ministerstwie Finansów?

  • 20.03.2024
  • PL 00-839, Warszawa

1 marca zakończyły się w Ministerstwie Finansów konsultacje dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur. Podczas serii 9 spotkań przedstawiciele Ministerstwa Finansów dyskutowali z biznesem na temat pewnych założeń KSeF, zasad i dat jego wejścia w życie, polityki informacyjnej wokół KSeF, jak i również konkretnych zagadnień branżowych sygnalizowanych, np. przez branżę paliwową, dostawców mediów czy faktorów.

Czytaj więcej

Webinar: KSeF dla zaawansowanych: trudne elementy integracji

  • 27.03.2024
  • PL 00-839, Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym webinarium, które odbędzie się 27 marca br. w godzinach 11:00-12:00. Podczas spotkania porozmawiamy o głębszym zrozumieniu oraz skutecznym radzeniu sobie z trudnościami integracyjnymi w systemie KSeF, na które mogą napotkać przedsiębiorcy, firmy wdrażające systemy ERP, zespoły księgowe, a także specjaliści IT.

Czytaj więcej

Spotkanie: Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE – perspektywa ostatnich 20 lat i co przed nami

  • 19.03.2024
  • PL 00-839, Warszawa

W maju 2024 roku minie już 20 lat od momentu, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, co czyni ten rok szczególnym. Zapraszamy na spotkanie biznesowe, na którym wraz z naszymi partnerami, podzielimy się wieloletnim doświadczeniem z obszaru zachęt inwestycyjnych dostępnych dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE.

Czytaj więcej

Webinar: Umowa PPA jako narzędzie dekarbonizacji przedsiębiorstwa oraz sposób na realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG).

  • 14.03.2024
  • PL 00-839, Warszawa

W obliczu narastających wyzwań klimatycznych, poszukiwanie nowych rozwiązań wspierających dekarbonizację staje się nieodłącznym elementem strategii biznesowych. Umowy PPA (Power Purchase Agreements), które polegają na bezpośrednim zakupie energii elektrycznej od wytwórcy z OZE, mogą być nie tylko kluczowym narzędziem dekarbonizacji organizacji, ale także skutecznym sposobem osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, zgodnie z zasadami ESG.

Czytaj więcej
Raporty

Zachęty inwestycyjne i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców po wejściu Polski do UE

  • 04.2024

W raporcie analizujemy rozwój Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) oraz Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), która zastąpiła SSE. Podsumowujemy, które Strefy były największym magnesem dla inwestorów – czy to pod kątem liczby inwestycji, ich wartości czy też pod kątem liczby miejsc pracy. Omawiamy również Grant Rządowy, a także dostępność i znajomość ulg podatkowych wśród polskich przedsiębiorców. Porównujemy system ulg podatkowych w Polsce z systemami obowiązującymi w innych krajach Unii Europejskiej, przedstawiamy statystyki dotyczące wykorzystania ulg podatkowych w Polsce i mówimy o zmianach, które nas czekają, np. w kontekście wprowadzenia Pillar 2. Zachęcamy do lektury raportu!

Czytaj więcej

Krajowy Plan Odbudowy: Stan realizacji oraz potencjalne kierunki rewizji

  • 03.2024

Oddajemy w Państwa ręce raport, w którym analizujemy zarówno stan inwestycji realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy, jak i również wskazujemy rekomendacje zmian, dzięki którym Polska i polscy przedsiębiorcy będą mieli większe szanse na optymalne wykorzystanie środków z KPO.

Czytaj więcej

Czy Polska jest atrakcyjnym kierunkiem dla pracowników i osób zdobywających kwalifikacje? | 20-lecie Polski w Unii Europejskiej

  • 02.2024

Analiza migracji w Polsce – migracje na pobyt stały po 2004 r. a wybrane wskaźniki makroekonomiczne; Imigranci w Polsce: Kim są i dlaczego wybierają nasz kraj?; Wstąpienie Polski do UE i jego wpływ na kwalifikacje pracowników na przykładzie programu Erasmus+ w Polsce. To tematy, które eksperci CRIDO opracowali w ramach raportu przygotowanego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zachęcamy do pobrania raportu.

Czytaj więcej
  • CRIDO
  • ul. Towarowa 28
  • PL 00-839 Warszawa