Kuehne+Nagel dostarcza kryształy firmy Swarovski klientom z regionu EMEA szybciej niż kiedykolwiek wcześniej

 • 05.05.2022
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Firma Swarovski, producent kryształów i biżuterii, nawiązała współpracę z Kuehne+Nagel w ramach dystrybucji swoich produktów w regionie EMEA w Tessenderlo, w Belgii.

report image
Wysoce zautomatyzowane centrum dystrybucji skraca czas dostawy zarówno do sklepów Swarovski, sprzedawców detalicznych, jak i bezpośrednio do klientów indywidualnych w ramach e-commerce.  

Poza zarządzaniem całym łańcuchem dostaw B2B i B2C firmy Swarovski, kontrolą jakości i logistyką zwrotną, Kuehne+Nagel oferuje wartość dodaną w zakresie logistyki opakowań wychodzących, gdzie delikatny ludzki dotyk jest niezbędny. Obejmuje to ekskluzywne pakowanie prezentów i spersonalizowanych kart upominkowych, typowych dla wymaganej jakości w obsłudze klientów firmy Swarovski.  

Centrum dystrybucyjne jest częścią zarządzanego przez Kuehne+Nagel obiektu o powierzchni 70 000 mkw. Firma Swarovski zainwestowała w całkowicie zautomatyzowaną technologię transportu wahadłowego (shuttle technology) i wybrała centralnie zarządzaną usługę transportu end-to-end, obejmującą przepływy przychodzące, dystrybucję do sklepów oraz dostawy B2C. W ciągu 2022 r. ta działalność przyczyni się do utworzenia 100 miejsc pracy w okolicy centrum dystrybucyjnego.    

Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za logistykę kontraktową, komentuje: "Cieszymy się, że możemy rozpocząć tę długoterminową współpracę z tak prestiżowym klientem, jakim jest firma Swarovski. Wspólnie stworzyliśmy najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie obsługi klienta dla wszystkich kanałów sprzedaży”.  

"Bazując na wysokich kompetencjach firm Swarovski i Kuehne+Nagel, z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy, aby zapewnić lepszą obsługę i doświadczenie naszych klientów. Partnerstwo, które rozwinęło się w ciągu ostatnich miesięcy, stworzyło solidne podstawy do długoterminowego zaangażowania" – komentuje Brian White, SVP Supply Chain Management i Dyrektor Zarządzający Swarovski AG w Księstwie Liechtenstein.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

E-doręczenia – na jakie zmiany powinni przygotować się przedsiębiorcy?

 • 27.05.2022

E-doręczenia to pierwszy krok ku wdrożeniu w życie projektu, umożliwiającego wysyłanie o odbieranie korespondencji między podmiotami publicznymi a niepublicznymi. Już od lipca obowiązek posiadania adresu do doręczeń elektronicznych zostanie nałożony na przedsiębiorców.

Instytucje unijne na ostatniej prostej do wprowadzenia min. stawki podatkowej

 • 24.05.2022

Planowana reforma, nad którą obecnie debatuje Europarlament, może znacznie pokrzyżować plany przedsiębiorcom, korzystającym z możliwości prowadzenia swojej działalności gospodarczej w krajach UE o liberalnych prawach podatkowych.

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!”

 • 20.05.2022

Sprawa dotycząca kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Zaniedbania sprawiły, że nad jedną z czołowych platform handlu odzieżą używaną wisi widmo poniesienia kosztów w kwocie ponad 5,3 mln. złotych. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

 • 18.05.2022

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Jej treść budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców i generuje prawny chaos.