Cyprys Sp. z o.o. z nowym zakładem produkcyjnym na wschód od Krakowa

 • 15.07.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Producent i dostawca gotowych systemów meblowych, firma Cyprys Sp. z o.o. zdecydowała się na wynajęcie 5 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnej inwestycji po wschodniej stronie Krakowa. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksowe usługi doradcze, w tym reprezentowanie Klienta w negocjacjach.

report image
Firma Cyprys sp. z o.o. to producent i dostawca gotowych systemów meblowych, który od 1996 r. świadczy kompleksowe usługi w zakresie aranżacji i wyposażenia pomieszczeń. W jej ofercie znajdują się meble do pokoi dziennych, jadalni oraz sypialni. W wyniku rozwoju w 2009 r. firma zdecydowała się na otwarcie fabryki, w której nieustannie rozszerza linię produkcyjną. Rozbudowany park maszyn zapewnia uniwersalność i funkcjonalność rozwiązań w realizacji zamówień od dużych sieci meblarskich. W 2016 r. firma Cyprys otrzymała dwie nagrody, tj. znalazła się w gronie "Gazel Biznesu 2016"  i po raz drugi została wyróżniona tytułem „Geparda Biznesu”.  

- Decyzja o rozwoju naszej działalności i otwarciu drugiego zakładu produkcyjnego to realizacja długofalowych planów i konsekwentnej polityki wzrostu. Jesteśmy świadomi rosnących oczekiwań w stosunku do naszej pracy, a przede wszystkim terminowości dostaw względem Klientów. W kontekście nowego zakładu produkcyjnego poszukiwaliśmy dobrze skomunikowanej lokalizacji z dużym zapleczem wykwalifikowanych pracowników. Wschodnie rejony Krakowa były dla nas pod tym względem interesujące – mówi Paweł Cudzich, Prezes Zarządu, Cyprys Sp. z o.o.

Firma Cyprys Sp. z o.o. wprowadziła się do nowej lokalizacji w czerwcu br. Na potrzeby zakładu produkcyjnego przeznaczono 5 450 mkw. powierzchni produkcyjnej, z kolei na dodatkowych 150 mkw. powstała przestrzeń biurowo-socjalna. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadała Marta Nowik.


- Przez wzgląd na określone wymagania techniczne Klienta poszukiwaliśmy relatywnie płytkiego modułu, który zapewni dwa osobne wejścia do powierzchni produkcyjnej umożliwiające zachowanie ciągu technologicznego. Na etapie podejmowania decyzji przez Klienta konsultowaliśmy także zagadnienia techniczne z naszymi doświadczonymi doradcami z działu BTS AXI IMMO w zakresie dostosowania budynku do działalności produkcyjnej. Co więcej, działaliśmy pod dużą presją czasu, ponieważ przez wzgląd na rosnącą liczbę zamówień, Klient niemal od razu chciał rozpocząć pracę w nowym zakładzie – wyjaśnia Marta Nowik, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.
 

Na zakończenie I kw. 2021 r. Kraków był dziewiątym co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce oferującym ponad 560 000 mkw. powierzchni. Niemniej według wstępnych szacunków ekspertów AXI IMMO na koniec 2021 r. całkowite zasoby tego regionu powinny przekroczyć 700 000 mkw., wliczając w to planowane projekty. Ograniczona podaż, po pierwsze wpływa na niski poziom pustostanów, który w I kw. 2021 r. wynosił 3% i była to najniższa wartość od prawie 5 lat. Po drugie wpływa na niską aktywność najemców przez brak możliwości do ekspansji. Przez lata popyt wewnętrzny na krakowskim rynku magazynowym był głównie generowany przez rozwój lokalnych producentów i dystrybutorów.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne+Nagel w pierwszej połowie 2021 r. ponad dwukrotnie podwaja zyski

 • 20.07.2021

Gospodarka światowa, która w pierwszej połowie 2021 r. nadal się ożywiała, spowodowała silny popyt na usługi logistyczne. W takich warunkach Grupa Kuehne+Nagel osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe – wszystkie jednostki biznesowe były w stanie znacznie przekroczyć przychody w porównaniu z poprzednim rokiem.

AXI IMMO zostaje na dłużej w Spektrum Tower w Warszawie i powiększa biuro w Katowicach

 • 20.07.2021

Firma AXI IMMO postanowiła przedłużyć dwie umowy najmu w swoich dotychczasowych lokalizacjach w Warszawie i Katowicach. Powierzchnia w budynku Spektrum Tower w stolicy nie uległa zmianie, z kolei śląski oddział firmy mieszczący się w Muchowiec Active Park został powiększony o dodatkową powierzchnię. Obie lokalizacje zostały również dostosowane do najnowszych standardów zapewniających bezpieczeństwo i nowe modele pracy.

Witamina D - oferta Curtis Health Caps

 • 20.07.2021

Oferta sprzedażowa Curtis Health Caps

Internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

 • 15.07.2021

Trwa internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jedenaście prac pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka zostało przekazanych na licytację. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz wsparcia podopiecznych IMiD.