Hurtownia mebli Fernity przenosi się do Warsaw East Distribution Center

 • 26.05.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Hurtownia designerskich mebli Fernity zdecydowała się na wynajęcie ponad 2700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Warsaw East Distribution Center. Firma AXI IMMO prowadziła negocjacje w imieniu najemcy.

report image
Fernity to hurtownia mebli oraz dodatków do domu, działająca na zasadach dropshippingu. Spółka prowadzi również kilka własnych sklepów internetowych z meblami i dodatkami, w tym dobrze znany www.dkwadrat.pl Firma, od ponad 12 lat funkcjonuje w branży meblarskiej i designerskiej, zajmując się głównie importem nowoczesnych mebli z Europy oraz Azji. Fernity posiada w swoim portfolio 11 marek, w tym cztery autorskie tj. D2.Design, Maduu Studio, Intesi i Simplet, które pozwalają na zaprojektowanie i wykonanie wystroju wnętrz niemal każdej powierzchni komercyjnej czy mieszkaniowej.

- Zdecydowaliśmy się na relokację do nowego centrum magazynowego, które jednocześnie będzie nową siedzibą naszego działu logistycznego. Lokalizacja na warszawskim Targówku po pierwsze zwiększa nasze możliwości w zakresie składowania asortymentu przed wysyłką do klientów, a także stanowi dobrą bazę logistyczną poprzez położenie w pobliżu trasy S8. Jest to także zaledwie kilka kilometrów od naszego oficjalnego showroomu, który mieści się przy ul. Grochowskiej 306/308 – powiedział Tomasz Dąbrowski,
Fernity.

Hurtownia mebli Fernity zajmie około 2600 mkw. powierzchni magazynowej, natomiast na 115 mkw. powstanie jej nowoczesne biuro działu logistyki i reklamacji z zapleczem socjalnym. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadali Paweł Bułajewski i Karol Osiecki.

- Po przedstawieniu oferty dostępnej od ręki powierzchni magazynowej, klient szybko zdecydował się na pozostanie po prawej stronie Warszawy. Firma przenosi się z Pragi Południe na Targówek w okolice przemysłowego osiedla Targówek Fabryczny. Co ciekawe, oba punkty na mapie stolicy dzieli w linii prostej nie więcej niż 2 km – wyjaśnia Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

- Zwiększenie możliwości magazynowych powinno w najbliższym czasie efektywnie wpłynąć na wydajność i rentowność firmy Fernity. Dodatkowym atutem tej lokalizacji, przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość z poprzednią siedzibą firmy, była możliwość utrzymania tej samej kadry pracowniczej – dodaje Karol Osiecki, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.


- Dzięki elastyczności po stronie wynajmującego udało nam się stworzyć moduł, który spełnia wszystkie wymagania nowego najemcy. Doskonała współpraca zaangażowanych w proces osób zagwarantowała Fernity możliwość rozpoczęcia działalności już w czerwcu, co było najważniejsze z punktu widzenia najemcy – komentuje Anna Rosa, Leasing Manager, CBRE.


Centrum dystrybucyjne Warsaw East Distribution Centre oferuje 32 000 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest w przemysłowej części warszawskiego Targówka, co wpływa na dobry dostęp do transportu miejskiego. Park dystrybucyjny znajduje się zaledwie 8 km od centrum miasta, niedaleko ul. Radzymińskiej, która stanowi bezpośrednie połączenie do trasy ekspresowej S8 i autostrady A2.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Praca zdalna w Polsce - jakie regulacje nas czekają

 • 24.06.2021

W marcu 2021 r. minął rok odkąd wielu pracowników biur przeszło na tak zwany home office i ten tryb pracy w dobie pandemii stał się standardem oraz chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem przez większość pracodawców. Organizacyjnie pracodawcy dość dobrze poradzili sobie z przejściem na taki system pracy, jednak z uwagi na praktycznie brak regulacji prawnych teraz przepisy muszą nadążyć za zmianami na rynku, które obserwujemy.

Rödl & Partner nowoczesny w zarządzaniu – 19. Ranking Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej”

 • 23.06.2021

W 19. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika „Rzeczpospolita” Rödl & Partner otrzymał wyróżnienie w kategorii nowoczesność w zarządzaniu. Tym samym znalazł się w gronie najbardziej innowacyjnych firm prawniczych w Polsce.

Jak centra danych konsumują energię?

 • 22.06.2021

Postęp cywilizacyjny zwiększa zapotrzebowanie na energię elektryczną. W XIX w. konsumpcję energii rozpoczęliśmy od węgla, w kolejnym XX wieku paliwem była ropa, natomiast dziś, u progu XXI w. to dane i ponadstandardowe zużycie energii elektrycznej określają następną rewolucję przemysłową. Janusz Gutowski, CEO AXI IMMO Services, AXI IMMO Group przybliża najważniejsze kwestie związane z zapotrzebowaniem sektora centrów danych na energię oraz możliwych alternatywnych źródeł jej pozyskania.

SI-RPP - Raport praktyk płatniczych, czyli... wsparcie od SI-Consulting w walce z zatorami płatniczymi

 • 22.06.2021

W agendzie webinaru zaplanowanego na 29 czerwca (godz. 10:00) umieściliśmy: Wymaganiach prawne Prezentacja rozwiązania SI-RPP Polityka licencyjna Harmonogram realizacji Zakres oferty Dodatkowe produkty SI-Consulting