Zrównoważony rozwój w Kuehne+Nagel: dziesięcioletnie cele zostały osiągnięte

 • 25.06.2020
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Grupa Kuehne+Nagel opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2019 rok. Firma określa w nim swoje wyniki i opisuje działania w takich obszarach jak środowisko naturalne, interesy społeczne i zarządzanie (ESG). Raport jest zgodny ze strukturą Global Reporting Initiative, a także z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

report image
Dr Detlef Trefzger, dyrektor zarządzający Kuehne+Nagel International AG, komentuje – „Zrównoważony rozwój to odpowiedzialność społeczna i obowiązek każdego człowieka. Po pomyślnym osiągnięciu naszych celów środowiskowych ustalonych dziesięć lat temu, rozpoczynamy teraz kolejny etap naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W naszym programie Net Zero Carbon wspólnie z naszymi klientami i partnerami bierzemy odpowiedzialność za dążenie do zrównoważonej logistyki”.  

Program ochrony środowiska KN Green, który został zainicjowany w 2010 r. zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Wszystkie cele zostały osiągnięte, a niektóre wskaźniki zostały wyraźnie przekroczone. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Kuehne+Nagel zmniejszyło emisję CO2 we własnych lokalizacjach o imponujące 27%. Udział energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii elektrycznej wyniósł 18%, a wskaźnik recyklingu wyniósł 77%. Do końca 2019 r. powierzchnia wyposażona w technologię oświetlenia LED odpowiadała ok. 3,8 mln m2.  

Net Zero Carbon to autorski program zrównoważonego rozwoju Kuehne+Nagel, który został uruchomiony na kolejne dziesięć lat. Dzięki temu firma odgrywa pionierską rolę w branży logistycznej. Do końca 2020 r. własne emisje CO2 (w odniesieniu do 1 i 2 poziomu protokołu w sprawie emisji gazów cieplarnianych – GHG Protocol) będą neutralne; do 2030 r. zostanie to rozszerzone na transport dostawców takich jak linie lotnicze, linie żeglugowe i firmy transportowe (poziom 3). Net Zero Carbon wykorzystuje trzy pola działania: monitorowanie, redukcję i kompensację dwutlenku węgla.  

Kuehne+Nagel jest członkiem SXI Switzerland Sustainability 25 –najważniejszego indeksu zrównoważonego rozwoju w Szwajcarii. Ponadto firma otrzymała prestiżowy status EcoVadis Gold.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Warunki ubiegania się o wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju przez przedsiebiorcę zagranicznego prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce poprzez oddział

 • 10.07.2020

Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi program mający ba celu wprowadzić wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Program wprowadza jako podstawowy instrument wsparcia finansowego przedsiębiorców subwencje, z których ponad 75% po realizacji określonych wymogów będzie miała charakter bezzwrotny.

Serwis na telefon – nowa usługa Jungheinrich

 • 09.07.2020

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na wszystkie gałęzie biznesu. Przy aktualnych wymaganiach i zagrożeniach firmy decydują się na wprowadzenie nowych rozwiązań, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów i gwarantują zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zarażeń koronawirusem i konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum, firma Jungheinrich wprowadziła od 1 czerwca nową usługę – serwis na telefon.

Nowi Partnerzy w Rödl & Partner

 • 03.07.2020

Grono Partnerów w Rödl & Partner w Polsce powiększyło się o cztery osoby. To długoletni pracownicy firmy: dr iur. Monika Behrens, Jarosław Hein, Katarzyna Judkowiak i Marzena Rączkiewicz. Wesprą działania Renaty Kabas-Komorniczak (Partner Zarządzający), Therese Baginski, Magdaleny Ludwiczak i Liliane Preusser. Reprezentują różne działy i gałęzie biznesu, co pokazuje, że firma umacnia kompleksowe podejście do doradztwa poprzez multidyscyplinarne wspieranie klientów.

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

 • 01.07.2020

Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel, producentem żywności kompletnej pod względem odżywczym.