Kuehne + Nagel rozszerza swoją europejską sieć drogową w Holandii i Belgii

 • 22.11.2019
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie wydzielonej części działalności transportowej i logistycznej firmy Rotra. Firma z siedzibą w Holandii zatrudnia ok. 800 pracowników i osiąga roczny przychód netto powyżej 100 mln EUR.

report image
Po niedawnym przejęciu Grupy Jöbstl w Austrii, to przejęcie jest kolejnym strategicznym krokiem Kuehne + Nagel w dążeniu do rozszerzania i umacniania swojej sieci połączeń drogowych w Europie.

„Firma Rotra jest wiodącym dostawcą usług logistycznych i spedycyjnych w Holandii i w Belgii, czyli w drogowych centrach europejskiej logistyki”, mówi Stefan Paul, członek zarządu w grupie Kuehne + Nagel International AG odpowiedzialny za spedycję drogową. „Takie działania strategicznie umacniają i uzupełniają drogowy łańcuch dostaw z  korzyścią dla naszych lokalnych i międzynarodowych Klientów, którzy już teraz mogą korzystać z rozszerzonej oferty usług w tym regionie."

Rotra to rodzinna firma. Zapewnia wysokiej jakości obsługę Klienta oraz niezawodny i elastyczny serwis. Są to wartości wpisane także w core działalności Kuehne + Nagel. Firma Rotra zarządza flotą ponad 200 ciężarówek oraz świadczy usługi logistyki kontraktowej dla Klientów z Danii, Holandii, Belgii oraz klientów międzynarodowych. Zarządza także obiektami typu cross dock w Holandii i Belgii.

Harm Roelofsen, dyrektor i współwłaściciel firmy Rotra, komentuje: „Po ponad stu latach działalności i rozwoju nadszedł czas, aby zaoferować naszym długoletnim Klientom jeszcze szerszy zakres usług w zakresie logistyki i spedycji. Kuehne + Nagel jest jednym z międzynarodowych liderów branży TSL, a od teraz naszym partnerem, który umożliwia nam dalszy rozwój. Jednocześnie jest w stanie zaoferować naszym pracownikom najlepsze możliwości rozwoju w przyszłości.”

Kuehne + Nagel przejmie działalność logistyczną i drogową firmy Rotra. W zakresie obsługi terminalu kontenerowego, spedycji morskiej i lotniczej, firma nadal będzie prowadzona przez poprzednich właścicieli. Warunki przejęcia są zgodne z przepisami prawnymi oraz zostały zatwierdzone przez organy ds. konkurencji.


 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

ebook Praktyczne aspekty MDR (Raportowanie Schematów Podatkowych)

 • 06.12.2019

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszym bezpłatnym eBookiem "Praktyczne aspekty MDR" przygotowanym przez specjalistów Instytutu Cen Transferowych.

Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław IX

 • 03.12.2019

Colian Logistic, spółka należąca do grupy Colian Holding SA., lidera na rynku spożywczym przeniosła się do nowego magazynu w okolicach Wrocławia. Firma wynajęła 7 250 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w Panattoni Park Wrocław IX. W transakcji najmu doradzała firma AXI IMMO.

Amwin nagrodzony Platynową Statuetką Fair Play 2019!

 • 25.11.2019

Z wielką przyjemnością i satysfakcją Prezes Zarządu Marek Winter, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorstwa Fair Play 2019, odebrał Certyfikat już po raz 10-ty! Amwin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. jako jedyna firma z branży w województwie wielkopolskim została także uhonorowana Platynową Statuetką!

Przywrócenie pracownika na koszt i ryzyko pracodawcy.

 • 19.11.2019

Sąd pierwszej instancji nakazać dalsze zatrudnianie pracownika aż do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.