Dystrybucja artykułów sportowych na rynek Ameryki Łacińskiej w ramach umowy partnerskiej Kuehne + Nagel z firmą Decathlon.

 • 08.08.2019
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel podpisało pięcioletnią umowę z firmą Decathlon na obsługę Regionalnego Centrum Dystrybucji w zakresie magazynowania, usług celnych, importu oraz eksportu.

report image
Kuehne + Nagel podpisało pięcioletni kontrakt z firmą Decathlon, zajmującą się komercjalizacją artykułów sportowych i odzieży. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za prowadzenie nowego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego na terenie należącym do Grupy Port Cartagena o powierzchni 23 000 m2.

Jon Hernaez, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Decathlon dla LATAM wskazuje, że „centrum dystrybucji w Cartagenie połączy Klientów sportowych z naszą unikalną ofertą produktów. Pierwsze badania komercyjne przeprowadzone w Kolumbii, Meksyku i Chile potwierdzają atrakcyjność tego regionu i zwiastują dobry odbiór naszej oferty.

Kuehne + Nagel jest wyróżniającym się liderem w branży logistycznej, jego doświadczenie i globalna sieć połączeń sprawią, że port w Cartagenie stanie się bardziej globalny niż regionalny.

Ingo Goldhammer, dyrektor Kuehne + Nagel w regionie Ameryki Środkowej i Południowej: „Cieszymy się, że możemy obsługiwać firmę Decathlon i jej Klientów, wnosząc w to partnerstwo nasze wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych łańcuchów dostaw. Kuehne + Nagel, oferując wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania logistyczne dla kluczowych graczy różnych branż, stało się wzorem na rynku kolumbijskim i regionalnym, Współpraca firmy Decathlon, Grupy Port Cartagena i Kuehne + Nagel oraz implementacja innowacji w zakresie logistyki i obsługi celnej są kluczowymi elementami projektu. ”

Aníbal Ochoa, przedstawiciel Grupy Port Cartagena dodaje: „Współpraca z Kuehne + Nagel świadczy o tym, że Cartagena staje się idealnym miejscem promującym rozwój społeczno-gospodarczy i handel w regionie Karaibów”.

Centrum dystrybucyjne w Cartagenie wyposażone w 25 000 funkcjonalnych stanowisk będzie obsługiwało ponad 15 000 towarów. Centrum posiada także trzy poziomową antresolę o pojemności ponad 40 000 miejsc magazynowych, zaprojektowanych tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności pracy zgodnie z wymaganiami rynków regionalnych. Rozpoczęcie działalności planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.   Aby wzmocnić lokalną dostawę, Kuehne + Nagel zostało również wybrane do zarządzania magazynem o powierzchni 10 000 m2 w Bogocie. Obiekt przeznaczony jest do magazynowania i dystrybucji produktów Decathlon na rynek kolumbijski.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Raportowanie Schematów Podatkowych- Kluczowe informacje

 • 15.10.2019

W związku z wprowadzonymi z dniem 1.1.2019 r. przepisami nakładającymi obowiązek raportowania schematów podatkowych, w załączniku przesyłam prezentację dot. wybranych -kluczowych zagadnień z zakresu MDR. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z problematyką raportowania MDR zapraszamy do kontaktu.

Firma Reslogistic wprowadzi się do Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi

 • 10.10.2019

Reslogistic należąca do grupy Rybexim, wynajęła 7 000 mkw. powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Firma jest liderem w obsłudze procesów logistycznych oraz magazynowania w południowo-wschodniej części Polski. W transakcji najmu wspierała klienta firma AXI IMMO Group.

Metroplan Polska - podsumowanie 20 lecia

 • 04.10.2019

20 lat - to brzmi dumnie. Rok 2019 jest szczególny w historii naszej firmy - dwie dekady temu we wrocławskim biurze notarialnym został podpisany akt założycielski polskiego oddziału firmy.

Lider Elektromobilności 2019 Badanie oraz ranking PwC i PSPA

 • 04.10.2019

Rusza 2. edycja rankingu promującego rozwój elektromobilności w Polsce. Wypełnij ankietę, zostań Liderem Elektromobilności 2019. W odpowiedzi na potrzebę wsparcia elektromobilności w Polsce wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych stworzyliśmy badanie oraz ranking Lider Elektromobilności. Wyróżniamy w nim organizacje zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności.