Dystrybucja artykułów sportowych na rynek Ameryki Łacińskiej w ramach umowy partnerskiej Kuehne + Nagel z firmą Decathlon.

 • 08.08.2019
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel podpisało pięcioletnią umowę z firmą Decathlon na obsługę Regionalnego Centrum Dystrybucji w zakresie magazynowania, usług celnych, importu oraz eksportu.

report image
Kuehne + Nagel podpisało pięcioletni kontrakt z firmą Decathlon, zajmującą się komercjalizacją artykułów sportowych i odzieży. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za prowadzenie nowego centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego na terenie należącym do Grupy Port Cartagena o powierzchni 23 000 m2.

Jon Hernaez, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Decathlon dla LATAM wskazuje, że „centrum dystrybucji w Cartagenie połączy Klientów sportowych z naszą unikalną ofertą produktów. Pierwsze badania komercyjne przeprowadzone w Kolumbii, Meksyku i Chile potwierdzają atrakcyjność tego regionu i zwiastują dobry odbiór naszej oferty.

Kuehne + Nagel jest wyróżniającym się liderem w branży logistycznej, jego doświadczenie i globalna sieć połączeń sprawią, że port w Cartagenie stanie się bardziej globalny niż regionalny.

Ingo Goldhammer, dyrektor Kuehne + Nagel w regionie Ameryki Środkowej i Południowej: „Cieszymy się, że możemy obsługiwać firmę Decathlon i jej Klientów, wnosząc w to partnerstwo nasze wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę na temat międzynarodowych łańcuchów dostaw. Kuehne + Nagel, oferując wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania logistyczne dla kluczowych graczy różnych branż, stało się wzorem na rynku kolumbijskim i regionalnym, Współpraca firmy Decathlon, Grupy Port Cartagena i Kuehne + Nagel oraz implementacja innowacji w zakresie logistyki i obsługi celnej są kluczowymi elementami projektu. ”

Aníbal Ochoa, przedstawiciel Grupy Port Cartagena dodaje: „Współpraca z Kuehne + Nagel świadczy o tym, że Cartagena staje się idealnym miejscem promującym rozwój społeczno-gospodarczy i handel w regionie Karaibów”.

Centrum dystrybucyjne w Cartagenie wyposażone w 25 000 funkcjonalnych stanowisk będzie obsługiwało ponad 15 000 towarów. Centrum posiada także trzy poziomową antresolę o pojemności ponad 40 000 miejsc magazynowych, zaprojektowanych tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności pracy zgodnie z wymaganiami rynków regionalnych. Rozpoczęcie działalności planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.   Aby wzmocnić lokalną dostawę, Kuehne + Nagel zostało również wybrane do zarządzania magazynem o powierzchni 10 000 m2 w Bogocie. Obiekt przeznaczony jest do magazynowania i dystrybucji produktów Decathlon na rynek kolumbijski.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Raport AXI IMMO – Rynek magazynowy w 1 połowie 2019 r.

 • 20.08.2019

Sektor magazynowy ma za sobą kolejne udane półrocze. Wysoki, stabilny popyt na poziomie 1,8 mln mkw. był efektem wysokiej aktywności branży logistycznej. W ciągu 6 miesięcy br. oddanych do użytku zostało blisko 1 mln mkw., a kolejne 2,3 mln mkw. było w budowie na koniec czerwca.

Największa na świecie firma prawnicza łączy się z elitarną kancelarią z Korei Południowej

 • 14.08.2019

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłasza dziś planowane połączenie z Lee International, wiodącą kancelarią z Korei Południowej – jedenastej najpotężniejszej gospodarce świata i trzeciej najsilniejszej gospodarce w Azji.

Grupa GEFCO: Konsolidacja komponentów motoryzacyjnych od europejskich dostawców dla fabryki BWI w Chinach

 • 13.08.2019

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszenia dla wielu producentów samochodów. Grupa GEFCO i BWI współpracują już od kilkunastu lat. Początkowo GEFCO było partnerem logistycznym największej na świecie fabryki BWI Group w Krośnie.

Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

 • 09.08.2019

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.