Największa na świecie firma prawnicza łączy się z wiodącą kancelarią w Nowej Zelandii

 • 07.08.2019
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Połączenie kancelarii Dentons z nowozelandzką kancelarią Kensington Swan wzmocni globalną pozycję Dentons w regionie Australazji, umożliwiając klientom dostęp do najbardziej utalentowanych lokalnych prawników oraz ponad 10 000 doradców na całym świecie.

Dentons ogłasza połączenie z Kensington Swan, wiodącą kancelarią w Nowej Zelandii. Po zakończeniu fuzji Dentons stanie się największą globalną kancelarią prawniczą działającą w Nowej Zelandii. 

Planowane połączenie umożliwi udzielanie optymalnego wsparcia klientom z regionów, mających ugruntowane relacje handlowe z Nową Zelandią, czyli m.in. z Australią, Chinami, Ameryką Północną, Unią Europejską oraz krajami członkowskimi Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). 

Wraz ze wcześniejszymi połączeniami w Australii oraz Papui Nowej Gwinei, fuzja z kancelarią w Nowej Zelandii wzmocni pozycję Dentons jako dominującej globalnej kancelarii w regionie Australazji. Klienci Dentons będą mieli dostęp do doświadczenia i talentów ponad 10 000 prawników na całym świecie, zaś kancelaria umożliwi klientom dostęp do najbardziej utalentowanych prawników na lokalnych rynkach. 

„Tak jak we wszystkich pozostałych strategicznych inicjatywach wzrostu, również i teraz to klienci
są motorem działań kancelarii Dentons, które owocują poszerzaniem naszej obecności w regionie Australazji” – mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons. „Rynek nowozelandzki jest niezwykle ważny dla klientów, a dzięki połączeniu obie firmy będą mogły wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Nowej Zelandii oraz na całym świecie”.
 

„Skupienie się przez Dentons na znalezieniu partnerów, z którymi możliwa jest integracja i którzy udowodnili swoją zdolność do oferowania wysokiej jakości usług prawniczych i rozwiązań na swoich rodzimych rynkach, tworzy efekt kuli śnieżnej, przyciągając nie tylko talenty
na nowym rynku, ale również przyszłych partnerów, z którymi możliwe będą połączenia w ich regionach” - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons. „Fuzja z wiodącą firmą, jaką jest Kensington Swan w Nowej Zelandii, utrzyma dynamikę Dentons w Australazji, umożliwiając kancelarii po raz kolejny nie tylko utrzymanie, ale i zapewnienie jeszcze wyższej jakości, również w trakcie jej rozwoju”.
 

Od czasu wejścia na rynek regionu w 2016 roku Dentons został najszybciej rozwijającą się kancelarią w Australii, otwierając biura na wszystkich głównych australijskich rynkach i zwiększając tylko w ostatnim roku liczbę prawników o 25 procent. Przy uwzględnieniu biur w Auckland i Wellington, połączenie z Kensington Swan umożliwi klientom Dentons dostęp do zespołu 113 prawników, którzy są w stanie wyjść naprzeciw potrzebom klientów działających w różnych sektorach. 

„Ze względu na bliskie stosunki ekonomiczne pomiędzy Australią i Nową Zelandią, fuzja z wiodącą kancelarią, jaką jest Kensington Swan, umożliwi większą współpracę w tym regionie, co będzie korzyścią dla klientów” – mówi Doug Sipenicev, Partner Zarządzający w Australii. 

Kensington Swan jest kancelarią krajową oferującą pełen zakres usług w obszarze prawa handlowego, w której wyspecjalizowane zespoły współpracują w różnych obszarach swoich praktyk, zapewniając klientom indywidualny sposób współpracy oraz kompletne rozwiązania prawne. Tak jak Dentons, Kensington Swan stosuje podejście policentryczne, któremu przyświecają wartości takie, jak integracja i zróżnicowanie. Kancelaria działa na poziomie wspólnot lokalnych, zgodnie z ugruntowaną tradycją podejmowania działań pro bono, współpracy w formie wolontariatu i wsparcia finansowego na rzecz lokalnych społeczności.
 • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp. k.
 • Rondo ONZ 1
 • 00-124 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Raport AXI IMMO – Rynek magazynowy w 1 połowie 2019 r.

 • 20.08.2019

Sektor magazynowy ma za sobą kolejne udane półrocze. Wysoki, stabilny popyt na poziomie 1,8 mln mkw. był efektem wysokiej aktywności branży logistycznej. W ciągu 6 miesięcy br. oddanych do użytku zostało blisko 1 mln mkw., a kolejne 2,3 mln mkw. było w budowie na koniec czerwca.

Największa na świecie firma prawnicza łączy się z elitarną kancelarią z Korei Południowej

 • 14.08.2019

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłasza dziś planowane połączenie z Lee International, wiodącą kancelarią z Korei Południowej – jedenastej najpotężniejszej gospodarce świata i trzeciej najsilniejszej gospodarce w Azji.

Grupa GEFCO: Konsolidacja komponentów motoryzacyjnych od europejskich dostawców dla fabryki BWI w Chinach

 • 13.08.2019

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszenia dla wielu producentów samochodów. Grupa GEFCO i BWI współpracują już od kilkunastu lat. Początkowo GEFCO było partnerem logistycznym największej na świecie fabryki BWI Group w Krośnie.

Dentons rozszerza zakres działalności w Ameryce Środkowej

 • 09.08.2019

Połączenie w Hondurasie w sposób unikalny pozwoli Dentons, największej globalnej firmie prawniczej, wyjść naprzeciw potrzebom klientów w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, a także umożliwi im kontakt z ponad dziesięcioma tysiącami utalentowanych prawników na całym świecie.