Kuehne + Nagel wyposaża nowe pojazdy w funkcję asystenta skrętu

 • 26.05.2019
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel optymalizuje swoją flotę pojazdów ciężarowych w celu redukcji emisji spalin i maksymalizacji bezpieczeństwa na drogach.

report image
W przyszłości, przedsiębiorstwo zakupi wyłącznie modele wyposażone w funkcję asystenta skrętu. Pierwsze trzysta pięćdziesiąt pojazdów trafi do Niemiec i Francji. Wykorzystywane pojazdy spełniają wszelkie obostrzenia dotyczące zużycia paliwa i emisji spalin.
Kuehne + Nagel, wybrało rozwiązania kilku producentów i intensywnie je testuje, aby zdobyć doświadczenie w użytkowaniu różnych systemów. Przykładami rozwiązań technicznych, które są implementowane w funkcję asystenta skrętu są systemy optyczne, radarowe i ultradźwiękowe.
"Bezpieczeństwo drogowe jest strategicznym celem firmy w drodze do zrównoważonego rozwoju. Korzystając z kilku systemów oferowanych przez różnych producentów zwiększamy swoje doświadczenia i wiedzę. Mając możliwość porównania, możemy pracować nad poprawą bezpieczeństwa drogowego naszej floty i skutecznie ją optymalizować. Samochody ciężarowe są wysokowydajnymi środkami transportu. Świadomie wybieramy niskoemisyjne i energooszczędne pojazdy, chcąc wpłynąć na ich większą, globalną akceptację na rynku przewozowym.” – Uwe Hött, zastępca dyrektora spedycji drogowej w Kuehne + Nagel.
Zakup nowych ciągników siodłowych umacnia pozycję firmy na dwóch ważnych europejskich rynkach – francuskim i niemieckim. „Chcąc oferować Klientom najlepszą możliwą obsługę, koncentrujemy się na zwiększaniu naszych zasobów o pojazdy najnowszej generacji. Nadal inwestujemy w rozbudowę floty naczep dostosowanych do obsługi logistycznej sektora farmaceutycznego. Francja i Niemcy to strategiczne rynki, które stymulują naszą działalność w zakresie transportu drogowego. Nabycie trzystu pięćdziesięciu pojazdów silnikowych w tym roku umacnia naszą pozycję tam, gdzie transport drogowy ma największy potencjał”, skomentował Hött.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Jeśli magazyn, to na Górnym Śląsku

 • 10.06.2019

Po okresie wzmożonej aktywności w Polsce Centralnej, zarówno deweloperzy, jak i najemcy poszukujący magazynów ponownie zwracają się w stronę Górnego Śląska. Na drugim największym rynku pod kątem dostępnej powierzchni przemysłowo-logistycznej w Polsce popyt wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, sięgając 160 tys. mkw. Jak wynika z oceny CBRE, działki inwestycyjne oraz przestrzenie magazynowe na tym terenie są jednymi z atrakcyjniejszych w kraju.

Wszystko dla kościoła i sztuki

 • 31.05.2019

To już XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi odbędą się od 10 do 12 czerwca 2019 roku.

Wyprzedajemy pakiety konferencyjne do 14 czerwca 2019.

 • 24.05.2019

Po wakacjach zapraszamy do nowych sal konferencyjnch.

GEFCO Polska w trosce o jakość powietrza

 • 23.05.2019

Wiosną tego roku zespół GEFCO Polska przy wsparciu Nadleśnictwa Radziwiłłów zorganizował akcję sadzenia sosen w Puszczy Mariańskiej. W ciągu kilku godzin pracownicy firmy posadzili w sumie 3500 młodych drzewek. W ten sposób spółka chciała w symboliczny sposób zrekompensować swój wpływ na środowisko naturalne.