KN InteriorChain: easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

 • 07.11.2018
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne + Nagel oraz EasyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO.

report image

KN InteriorChain: easyJet wybiera Kuehne + Nagel przy renowacji i przekształcaniu floty

 • Pakiet modyfikacji dla 39 samolotów w 5 lokalizacjach MRO ( z ang. Maintenance Repair and Operations)
 • Kontynuacja współpracy po pierwszym kontrakcie na 49 samolotów
 • Rozwiązanie typu end-to-end, w ramach którego Kuehne + Nagel podejmuje wszelkie wyzwania z zakresu logistyki
  Warszawa, 7 Listopada 2018 – Kuehne + Nagel oraz EasyJet podpisały umowę o wsparcie logistyczne przy renowacji i modyfikacjach 39 samolotów, które będą odbywały się w pięciu lokalizacjach MRO. easyJet zdecydowało się na KN InteriorChain, by utrzymać zaplanowany czas przestoju użytku samolotów, wynikający z renowacji, na minimalnym poziomie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zintegrowanego rozwiązania łańcucha dostaw.

Elentinus Margeirsson, Dyrektor Inżynierii Łańcuchów Dostaw i Kontraktów Technicznych w easyJet: „Z sukcesem współpracowaliśmy z Kuehne + Nagel przy naszym poprzednim projekcie renowacji floty. Przy kolejnych 39 samolotach kompleksowość projektu wzrasta, ponieważ będziemy pracować w 4 europejskich lokalizacjach. KN InteriorChain stanowi fundament zachowania wymagań dotyczących minimalnego czasu przestoju maszyn oraz posiadania widoczności w ramach całego łańcucha dostaw. Kuehne + Nagel rozumie te wyzwania.”

“Wprowadzenie KN InteriorChain jako cyfrowego rozwiązania end-to-end było potwierdzone przez potrzeby rynkowe. Jesteśmy dumni, że easyJet zdecydowało się kontynuować naszą współpracę polegając na naszym rozwiązaniu.  W odpowiedzi na wzrastającą częstotliwość renowacji wnętrz, KN InteriorChain oferuje liniom lotniczym, ośrodkom MRO i firmom leasingowym, wyjątkowe rozwiązanie, które odpowiada na kompleksowe wymagania klientów z tej branży”, powiedział Erik Goedhart, Straszy Wiceprezes Aerospace w Kuehne + Nagel”.

Modułowe rozwiązanie KN InteriorChain obejmuje zarządzanie zamówieniami dostawcy, multimodalny transport, magazynowanie, jak i serwisy o wartości dodanej, takie jak, tworzenie zestawów, pakowanie, zmiany oraz dyspozycja. By zapewnić, że materiał do kabiny samolotu, który jest bardzo istotny dla komfortu pasażerów, jest zarówno właściwie obsługiwany, a jednocześnie zgodnie z wymogami, procesy Kuehne + Nagel posiadają certyfikat standardu EN/AS 9100:2016. Wszelkie zmiany są przeprowadzane przez mechaników, którzy posiadają certyfikację EASA part-145, podczas gdy większość aktywności dyspozycyjnych jest wspieranych przez partnerów z certyfikatem AFRA. Kontrola i zarządzanie przepływem materiałów w ramach wszystkich środków transportu i magazynowania jest zagwarantowana dzięki zintegrowanemu systemowi online do zamówień, zarządzania cargo i zarządzania materiałami.

Rozwiązanie jest oparte o globalną sieć aerospace Kuehne + Nagel, jej nowoczesna infrastruktura IT zapewnia łączność oraz widoczność, centra kompetencji ze wsparciem 24/7 oraz strukturę AOG Desk.  

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami prasowymi, odwiedzając newsroom.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Konkurs: odpowiedz i wygraj Huawei Watch GT

 • 14.11.2018

Nie trać więcej czasu – Huawei Watch GT w T‑Mobile. Wodoodporny, wytrzymały i z baterią, która umożliwia korzystanie z zegarka bez ładowania nawet przez dwa tygodnie. Podpowiedź: MIKOŁAJKI niedaleko!

Firmy łączą siły w walce o czyste powietrze w Polsce. Ruszył program „Biznes kontra smog”

 • 12.11.2018

Zły stan jakości powietrza w Polsce skłonił działające w Krakowie firmy do aktywnego włączenia się w działania, których celem jest edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Z inicjatywy PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE, powstał program „Biznes kontra smog”, zrzeszający następujące przedsiębiorstwa: Akamai, Amway, Aon, CANPACK Group, Cisco, Hitachi Vantara, Herbalife Nutrition, Jacobs (Ch2M), Wilson HCG oraz Zurich Insurance Company LTD.

Bezpieczeństwo maszyn - bezpłatne webinarium

 • 09.11.2018

Grupa DEKRA zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone ocenie i redukcji ryzyka w bezpieczeństwie maszyn.

Projekt BTS dla operatora logistycznego Ebrex w Szwecji. Międzynarodowe doradztwo AXI IMMO

 • 06.11.2018

Ebrex wynajął 12 000 mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w miejscowości Örebro w Szwecji. Dedykowany pod potrzeby najemcy obiekt BTS buduje firma Logistic Contractor. AXI IMMO kompleksowo wsparło klienta w procesie najmu.