Kancelaria White & Case doradzała Enei przy emisji obligacji o wartości 2 mld PLN

 • 07.06.2024
 • White & Case M. Studniarek i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
 • al. Jana Pawła II 22
 • 00-133 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Międzynarodowa kancelaria White & Case LLP doradzała Enea S.A. (Enea) przy emisji obligacji o wartości 2 mld PLN oprocentowanych według stopy procentowej powiązanej z kryteriami zrównoważonego rozwoju (ESG). Emisja odbywała się w ramach programu emisji obligacji o wartości 5 mld PLN.

report image
Międzynarodowa kancelaria White & Case LLP doradzała Enea S.A. (Enea) przy emisji obligacji o wartości 2 mld PLN oprocentowanych według stopy procentowej powiązanej z kryteriami zrównoważonego rozwoju (ESG). Emisja odbywała się w ramach programu emisji obligacji o wartości 5 mld PLN.  

Bank Pekao S.A. i PKO Bank Polski S.A. pełniły rolę dealerów. Obligacje zostały zaoferowane inwestorom kwalifikowanym w ramach oferty publicznej bezprospektowej i zostaną wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje zarejestrowano w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych w Polsce.  

Enea jest polskim producentem energii, który oferuje różnorodne usługi, w tym produkcję, przesył i sprzedaż energii elektrycznej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Enea, spółka ma na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej i udział w transformacji sektora energetycznego Polski.  

W skład zespołu White & Case w Warszawie, który doradzał przy transakcji, weszli: partner Grzegorz Abram, partner lokalny Paweł Zagórski oraz associates Roksana Kałużna-Bałazy, Michał Horelik i Maciej Kujawa. 
 • White & Case M. Studniarek i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
 • al. Jana Pawła II 22
 • 00-133 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Już 2 lipca od godz. 9:30 zapraszamy na XV Konferencję on-line LatoHR 2024 pod hasłem ,,Mistrzowski HR” organizowaną przez firmę Inwenta

 • 18.06.2024

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie mistrzostwo HR, czyli pokazanie różnorodnych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z perspektywy osób, które budowały HR w Polsce przez ostatnie 20 lat.

Kuehne+Nagel uruchamia wysoce zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne dla Wacker Neuson

 • 18.06.2024

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum logistyki kontraktowej w Nadrenii-Palatynacie. Na powierzchni logistycznej o wielkości około 55 000 mkw., firma zapewnia dostawy części zamiennych dla Grupy Wacker Neuson z Mülheim-Kärlich na całym świecie. Ten wiodący producent lekkiego i kompaktowego sprzętu od dziewięciu lat ufa rozwiązaniom logistycznym Kuehne+Nagel w zakresie części zamiennych.

Kancelaria White & Case doradzała mBankowi przy kolejnej emisji obligacji Develia S.A.

 • 14.06.2024

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała na rzecz mBank S.A. organizatora oraz dealera emisji obligacji Develia S.A. w ramach programu emisji obligacji do wysokości 750 mln PLN.

Raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym”

 • 12.06.2024

Najnowszy raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym” jest już dostępny – zapraszamy do lektury.