Kancelaria White & Case doradzała Elemental Holding przy zawarciu strategicznego partnerstwa z Mitsubishi Corporation w zakresie recyklingu metali z grupy platynowców

 • 26.01.2024
 • White & Case M. Studniarek i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
 • al. Jana Pawła II 22
 • 00-133 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała na rzecz Elemental Holding SA w związku z zawarciem strategicznego partnerstwa z Mitsubishi Corporation dotyczącego recyklingu metali z grupy platynowców (PGM), obejmującego globalne operacje Elemental od zbiórki aż po rafinację i sprzedaż oczyszczonych metali.

report image
Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała na rzecz Elemental Holding SA (Elemental) w związku z zawarciem strategicznego partnerstwa z Mitsubishi Corporation (Mitsubishi) dotyczącego recyklingu metali z grupy platynowców (PGM), obejmującego globalne operacje Elemental od zbiórki aż po rafinację i sprzedaż oczyszczonych metali.

Warunki strategicznego partnerstwa obejmują zapewnienie przez Mitsubishi środków finansowych wspierających rozwój zakładu Elemental w osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych oraz dokonanie inwestycji kapitałowej w spółkę zależną Elemental w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki ogłoszonej współpracy, Elemental oraz Mitsubishi połączą wiedzę i zasoby w zakresie zbierania i wstępnego przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych, a także wytapiania, rafinacji i ponownego wprowadzenia do obrotu oczyszczonego metalu. Spółki będą współpracować na wielu płaszczyznach, a ich celem będzie wzmacnianie i rozwijanie globalnej działalności Elemental w zakresie recyklingu PGM.

Ponadto, Elemental, która prowadzi działalność w zakresie urban miningu skupiając się na odzyskiwaniu metali strategicznych z różnych źródeł metali pochodzących z recyklingu, uruchomi w 2024 roku zintegrowaną hutę i rafinerię PGM w Zawierciu, która będzie odzyskiwać surowce pochodzące w 100 procentach z recyklingu. Poprzez zastosowanie zintegrowanego łańcucha produkcyjnego w recyklingu PGM partnerstwo Elemental oraz Mitsubishi będzie dążyć do dostarczania klientom metali z grupy platynowców, powstających w najbardziej zrównoważony sposób.

Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku 2024 roku po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych i regulacyjnych.

W skład kluczowego zespołu White & Case, który doradzał przy transakcji weszli partnerzy Adam Cieply (Nowy Jork), Rafał Kamiński (Warszawa) i Neeta Sahadev (Dolina Krzemowa) oraz associate Jack Moxon (Houston). W transakcji również wzięła udział Bidget Costello, asystent prawny z Nowego Jorku.
 • White & Case M. Studniarek i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k.
 • al. Jana Pawła II 22
 • 00-133 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Szkolenie stacjonarne pt. „Kontrole i postępowania podatkowe 2024 – jak zabezpieczyć interes firmy i menedżerów” - 13 marca i 10 kwietnia 2024 r.

 • 29.02.2024

Zapraszamy na cykl szkoleń Hogan Lovells: 13 marca 2024 r. | Kontrole podatkowe i celno-skarbowe oraz 10 kwietnia 2024 r. | Podatkowa i karnoskarbowa odpowiedzialność członków zarządu i menedżerów

Nowe funkcjonalności seaexplorer

 • 29.02.2024

Kuehne+Nagel rozwija platformę seaexplorer dla klientów logistyki morskiej, wprowadzając kompleksowe dane na temat czasów realizacji przewozów śródlądowych dla ładunków pełnokontenerowych oraz drobnicowych.

Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum logistyki drogowo-morskiej w Gdańsku

 • 21.02.2024

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum przeładunkowe w pobliżu terminalu kontenerowego w Gdańsku, jednego z najszybciej rozwijających się terminali w Polsce.

Rohlig SUUS Logistics i Bielenda razem logistycznie od 15 lat

 • 16.02.2024

Rohlig SUUS Logistics już od 15 lat wspiera Bielendę, wiodącego producenta naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała, w rozwoju biznesowym. Początkowo współpraca skupiała się na dystrybucji towarów po Polsce. Obecnie SUUS zapewnia kompleksowe usługi logistyczne, w tym również dowóz surowców do fabryk, składowanie wyrobów gotowych oraz usługi dodane, takie jak etykietowanie czy co-packing, a także dystrybucję kosmetyków na rynki Europy Zachodniej.