Śledzenie kontenerów w czasie rzeczywistym poprzez platformę myKN

 • 24.05.2023
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Zatłoczenie w portach wraz z ograniczoną przepustowością sprawiły, że widoczność kontenerów stała się w ostatnich czasach absolutną koniecznością w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

report image
Nowy Container Dashboard w platformie myKN wykorzystuje dane z chmury geoprzestrzennej, aby umożliwić klientom śledzenie wszystkich kontenerów w czasie rzeczywistym, zmniejszając jednocześnie pracę manualną w identyfikacji kamieni milowych dostaw i bieżących odchyleń w harmonogramach. Container Dashboard nie tylko poprawia dokładność i wydajność poprzez zwiększenie transparentności łańcucha dostaw, ale także umożliwia wczesne działania zapobiegawcze dla ładunku.
 
Wiele źródeł danych dla zwiększenia dokładności
 
Container Dashboard jest częścią cyfrowego rozwiązania Kuehne+Nagel – myKN. Powiadomienia o kolejnych kamieniach milowych dostawy, takich jak przypłynięcie lub wypłynięcie, poprawiają przejrzystość łańcucha dostaw klienta w serwisie door-to-door. Dane obejmują informacje o planowanej i realizowanej dostawie, przestojach w porcie i zatrzymaniu kontenera, jak również o przeładunkach. Nowy interfejs użytkownika wyszczególnia przepływy kontenerów i czasy postoju oraz odchylenia od początkowego harmonogramu przewoźnika. Długoterminowa analiza pozwala klientom na reorganizację tras, które stale przekraczają założony czas transportu. Bazowy system geoprzestrzenny w czasie rzeczywistym zbiera i uwzględnia informacje telemetryczne oraz korzysta z wielu wewnętrznych i zewnętrznych źródeł danych dotyczących przewoźników, terminali, tras i pozycji statków, aby zwiększyć dokładność prognozowanego czasu przybycia do portu.
 
Lepsze doświadczenia klientów
 
Otto Schacht, członek zarządu Kuehne+Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę morską, komentuje: "Aby sprostać wymaganiom dzisiejszych rynków, widoczność żeglugi musi umożliwiać operatorom logistycznym wykrywanie wyjątkowych zdarzeń w czasie rzeczywistym i podejmowanie działań zapobiegawczych przed zakłóceniem dostawy. Container Dashboard oferuje naszym klientom przewagę w zarządzaniu wyjątkami. Nasze zespoły ekspertów, wspierane przez globalną sieć Kuehne+Nagel, oferującą szeroki zakres alternatywnych opcji transportowych, mogą reagować i zmieniać harmonogramy szybciej w przypadku odchyleń od planu trasy lub opóźnień. Rozwój ten jest zgodny z naszą strategią Roadmap 2026, która ma na celu strategiczne rozszerzenie cyfrowego ekosystemu Kuehne+Nagel dla zapewnienia lepszego doświadczenia naszych klientów”.
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Łańcuchy dostaw i usług niemieckiej sieci warsztatów samochodowych ATU są niedostępne po cyberataku.

 • 29.05.2023

Niemiecka sieć warsztatów ATU padła ofiarą cyberataku Niemiecka sieć warsztatów ATU (ATU Auto-Teile-Unger GmbH) potwierdziła, że 18 maja padła ofiarą cyberataku, który wpłynął zarówno na jej stronę internetową, jak i dostępność telefonu. Kiedy dzwonią na infolinie, klienci słyszą nagrane na taśmie ogłoszenie, że płatności kartą i zmiany terminów są obecnie niemożliwe z powodu zakłóceń IT. […]

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce

 • 26.05.2023

1 lipca 2023 r. na obszarze Polski zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Zmiana rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej

 • 26.05.2023

W Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 9 maja 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dokumentacji pracowniczej.

Odnawialne źródła energii – na horyzoncie ważne zmiany prawa

 • 26.05.2023

Wytwórców energii odnawialnej czekają ważne zmiany legislacyjne – niedawno do Sejmu skierowane zostały dwa kluczowe projekty modyfikujące otoczenie prawne odnawialnych źródeł energii w Polsce.