Kuehne+Nagel wzmacnia globalną sieć połączeń lotniczych w ramach strategicznej ekspansji we Frankfurcie

  • 09.02.2026
  • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
  • ul. Spedycyjna 1
  • 62-023 Gądki
  • PL
Szczegóły

✅ Podpisanie umowy najmu z Fraport AG na powierzchnię magazynową o powierzchni 7600 mkw. ✅ Wsparcie przyszłych potrzeb klientów i wzrostu wolumenu towarów poprzez lepszą łączność i szybszą obsługę.

report image
Firma Kuehne+Nagel podpisała umowę najmu z Fraport AG dotyczącą nowego obiektu lotniczego o powierzchni 7600 mkw. w CargoCity South na lotnisku we Frankfurcie. Obiekt ten, zbudowany przez Fraport AG, stanowi strategiczną inwestycję w globalną sieć logistyczną Kuehne+Nagel, mającą na celu wzmocnienie połączeń lotniczych na kluczowych międzynarodowych szlakach handlowych. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu planowane jest na koniec 2028 roku.  

Lotnisko we Frankfurcie jest ważnym węzłem lotniczego transportu towarowego. Obiekt zapewnia dostęp do strefy lotniskowej w obrębie bezpiecznego obszaru lotniska. Umożliwia on sprawny transport ładunków między terminalem a miejscami postoju samolotów, skraca czas obsługi samolotów i zapewnia płynny transfer między poszczególnymi oddziałami Kuehne+Nagel.  

Układ obiektu obejmuje 16 bram i doków dla ciężarówek, co zapewnia sprawne i skalowalne działanie. Celem jest poprawa wydajności logistycznej i zwiększenie elastyczności w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów i rynku.  

Ponadto projekt obiektu jest zgodny z zobowiązaniami Kuehne+Nagel w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obiekt otrzymał certyfikat złotego standardu Niemieckiej Rady Budownictwa Zrównoważonego (DGNB), gwarantujący spełnienie surowych norm środowiskowych. Oprócz oświetlenia LED, pomp ciepła, stacji ładowania pojazdów elektrycznych i inteligentnych liczników, na dachu zostanie również zainstalowany duży system fotowoltaiczny, który będzie wytwarzał energię odnawialną dla sieci lotniska.  

Wraz z nowym obiektem firma Kuehne+Nagel powiększy swoją łączną powierzchnię w CargoCity South do ponad 20 000 mkw., umacniając swoje długoterminowe zaangażowanie w rozwój lotniska we Frankfurcie.  

„Frankfurt jest kluczowym globalnym węzłem komunikacyjnym w sieci logistyki lotniczej Kuehne+Nagel. Wraz z rosnącą dynamiką łańcuchów dostaw nasz nowy obiekt cargo zapewnia infrastrukturę, przepustowość i łączność niezbędne do realizacji naszych ambicji rozwojowych i utrzymania przepływu towarów. Dzięki temu możemy lepiej obsługiwać klientów w szybko rozwijających się sektorach, takich jak opieka zdrowotna, półprzewodniki, zaawansowane technologie i infrastruktura chmurowa” – mówi Martin Schaefer, wiceprezes ds. logistyki lotniczej w Kuehne+Nagel w Niemczech.
  • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
  • ul. Spedycyjna 1
  • 62-023 Gądki
  • PL

Pozostałe notatki

Nowe centrum logistyczne SUUSa w Szczecinie to efektywniejsza obsługa rynku krajowego i Skandynawii

  • 28.04.2026

Rohlig SUUS Logistics otwiera nowe centrum logistyczne w Szczecinie, łączące funkcje magazynu i terminala przeładunkowego. W nowym obiekcie operator konsoliduje operacje z dwóch dotychczasowych lokalizacji, zwiększając ich efektywność. W regionie SUUS zapewnia szerokie wsparcie logistyczne, w tym magazynowanie i usługi dodane, dystrybucję krajową i codzienne przewozy do Skandynawii oraz obsługę celną. Firma planuje dalszy rozwój oddziału, w tym wdrożenie systemu AutoStore.

DZP doradzało ORLIMAN przy sprzedaży jej polskiej spółki

  • 24.04.2026

Doradztwo prawników DZP przy transakcji dotyczącej spółki działającej w sektorze ortopedii i rehabilitacji, obejmowało przygotowanie dokumentacji, negocjacje oraz proces podpisania umowy.