Rohlig SUUS Logistics otwiera swój pierwszy magazyn na Węgrzech

 • 14.05.2024
 • Rohlig SUUS Logistics
 • ul. Równoległa 4A
 • 02-235 Warszawa
 • PL

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny otworzy w połowie lata swój pierwszy magazyn na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. będzie znajdować się w nowoczesnym parku logistycznym HelloParks Maglód, zlokalizowanym w pobliżu międzynarodowego lotniska w Budapeszcie oraz kluczowych szlaków drogowych. Inwestycja ta znacznie zwiększa możliwości operatora na Węgrzech w obsłudze lokalnych oraz globalnych łańcuchów dostaw.

report image
SUUS, wiodący dostawca usług logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej będzie nowym najemcą budynku MG3 HelloParks Maglód. Na mocy długoterminowej umowy z węgierskim deweloperem nieruchomości przemysłowych HelloParks, polska firma, specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych, zagospodaruje 7 tys. mkw. MG3 HelloParks Maglód o całkowitej powierzchni 45 tys. mkw. będzie wspierał działalność najemców dzięki wielu rozwiązaniom ekologicznym, możliwościom wydajnego i ekonomicznego zarządzania budynkiem oraz wiodącej na rynku technologii.

Węgierska inwestycja SUUSa będzie pełnić rolę wielofunkcyjnego centrum logistycznego, obejmującego magazyn, który może pomieścić 3 tys. palet, oraz terminal przeładunkowy. Obiekt w Maglód będzie strategicznym hubem dla rosnącej sieci lokalnych partnerów firmy. Poza usługami magazynowanymi operator zapewnia w regionie całopojazdowy oraz drobnicowy transport drogowy, przewozy kolejowe, morskie i lotnicze, a także obsługę Project Cargo. Ponadto firma stawia na rozwój usług celnych.

Nowoczesny hub znacznie zwiększa nasze kompetencje na Węgrzech. Logistyka kontraktowa, w tym magazynowanie, kompletacja zamówień oraz usługi o wartości dodanej, takie jak co-packing czy etykietowanie, dołączają do naszego portfolio. Nasza nowa inwestycja może służyć jako magazyn surowców i wyrobów gotowych, a także jako centrum dystrybucyjne – mówi Laszló Molnár, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Węgrzech – Strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady M0, a także M4 – ważnego odcinka europejskiej trasy E60 – oraz uczęszczanego lotniska w Budapeszcie sprawia, że nasz magazyn to kluczowy węzeł w łańcuchach dostaw zarówno lokalnych firm, jak i tych międzynarodowych. W tym graczy z branży automotive, która jest jednym z filarów węgierskiej gospodarki – dodaje.

Więcej informacji.
 • Rohlig SUUS Logistics
 • ul. Równoległa 4A
 • 02-235 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

W oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i zmianę trendu

 • 28.05.2024

AXI IMMO prezentuje najnowszy raport „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 r.”. Ograniczony rozwój firm z sektora przemysłowego i logistycznego pozostał widoczny w wynikach popytu brutto, który na koniec I kw. 2024 r. wyniósł 870 tys. mkw. W okresie od stycznia do marca br. deweloperzy dostarczyli ok. 850 tys. mkw. Odnotowano niewielki wzrostu poziomu pustostanów do 8,2%. Całkowite zasoby sektora magazynowego wynoszą obecnie ponad 32,7 mln mkw. W budowie pozostaje kolejne 2,3 mln mkw.

Raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym”

 • 23.05.2024

Najnowszy raport PwC Polska: “Wyboista droga do zrównoważonego rozwoju. Technologia, strategia i raportowanie, czyli ESG w dobrach konsumenckich i handlu detalicznym” jest już dostępny – zapraszamy do lektury.

Webinarium - Graniczny podatek węglowy (CBAM) - Czy jesteś gotowy na nadchodzące zmiany i wyzwania w raportowaniu?|04.06.2024 r., godz. 10:00

 • 23.05.2024

Po przejściu przez dwa pierwsze okresy raportowania CBAM, nadszedł czas na podsumowanie dotychczasowych doświadczeń i przygotowanie się na nadchodzące wyzwania. Już 4 czerwca 2024 zapraszamy na bezpłatne webinarium, które będzie pełne wartościowych informacji i wskazówek dotyczących systemu raportowania CBAM.

Webinarium - Jak przygotować się na kolejną edycję Programu rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych |27.05.2024 r., godz. 10:00

 • 23.05.2024

Nowa edycja rekompensat dla firm energochłonnych? To może być przełomowe dla sektora energetycznego w Polsce!