VdS Schadenverhütung Sp. z o.o.

 • VdS Schadenverhütung Sp. z o.o.
 • Al. Rzeczypospolitej 14
 • 02-972 Warszawa
 • PL
Opis działalności
VdS – Sprawdzone. Potwierdzone. Bezpieczne.
www.vds.de/pl
www.vds.de/szkolenia
www.vds.de/wytyczne

VdS Schadenverhütung - międzynarodowy partner w dziedzinie bezpieczeństwa należy do wiodących jednostek rzeczoznawczych i certyfikujących na świecie. VdS zatrudnia około 500 ekspertów i oferuje spektrum usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa, systemów zabezpieczeń, cyberbezpieczeństwa oraz systemów informacyjnych dot. naturalnych zagrożeń. Optymalne bezpieczeństwo zbudowane na bogatym ponad 114-letnim doświadczeniu opiera się na kompleksowym podejściu do ochrony przeciwpożarowej. VdS skutecznie łączy wszystkie aspekty związane z ochroną ppoż..

Zakres działalności VdS w Polsce obejmuje: kontrole instalacji przeciwpożarowych, weryfikacje projektów, egzaminy dla głównych odpowiedzialnych specjalistów, certyfikacje firm i usług. Centrum Edukacji VdS organizuje warsztaty specjalistyczne, szkolenia otwarte i dedykowane, które są prowadzone przez rzeczoznawców VdS. VdS wyznacza międzynarodowe standardy z zakresu techniki bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne VdS.  

Oddział Kontroli Technicznej VdS Schadenverhütung Sp. z o.o. jest pierwszą w Polsce akredytowaną Jednostką Inspekcyjną typu A (Nr AK 036) wg normy PN-EN ISO/IEC 17020 w zakresie kontroli instalacji ppoż. wg norm/wytycznych: PN-EN, VdS, NFPA, FM Global, ISO, CEA. Aktualne wydanie i zakres akredytacji: www.pca.gov.pl/akredytowane-podmioty/akredytacje-aktywne/jednostki-inspekcyjne/AK%20036,podmiot.html
Wydarzenia

Szkolenie VdS: Projektowanie i instalowanie systemów sygnalizacji pożarowej wg VdS – pełny zakres

 • 03.10.2023 - 06.10.2023
 • PL 02-972, Warszawa

Podczas szkolenia VdS Schadenverhütung „Projektowanie i instalowanie systemów sygnalizacji pożarowej wg VdS – pełny zakres” omawiane są główne zagadnienia dotyczące projektowania instalacji SSP według najnowszego standardu VdS 2095 – obejmującego najbardziej aktualne wytyczne techniczno-ubezpieczeniowe z zakresu instalacji SSP. Rzeczoznawcy VdS przekażą unikatowe know-how z zakresu rozwiązań zabezpieczeń specjalnych w szczególnych przypadkach, takich jak: magazyny wysokiego składowania, pomieszczenia i urządzenia IT oraz strefy zagrożenia wybuchem. Warsztaty obejmują część teoretyczną i obszerną część praktyczną. Szkolenie kierowane jest w szczególności do projektantów i pracowników firm wykonawczych SSP, firm wykonawczych przystępujących do procesu certyfikacji VdS, serwisantów SSP, użytkowników/ zarządców SSP, inżynierów ds. oceny ryzyka, głównych odpowiedzialnych specjalistów (uzupełnienie jednostek szkoleniowych wg VdS 2132pl i VdS 3422pl).

Czytaj więcej

Szkolenie VdS: Instalacje tryskaczowe wg PN-EN i VdS – podstawy montażowe, jakościowe i przygotowanie do odbioru

 • 24.10.2023
 • PL 02-972, Warszawa

Instalacja tryskaczowa jest jedną z najbardziej popularnych instalacji gaśniczych. Szkolenie VdS „Instalacje tryskaczowe wg PN-EN i VdS” zostało wprowadzone do naszej oferty z myślą o osobach zajmujących się montażem, kontrolą, konserwacją, a także użytkowaniem instalacji tryskaczowych. Podczas szkolenia zaplanowana jest zarówno część teoretyczna, jak i panel dyskusyjny, podczas którego nasi rzeczoznawcy odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania. Podczas szkolenia wskażemy zarówno wytyczne dotyczące prawidłowego wykonawstwa instalacji tryskaczowych, jak również zwrócimy uwagę na najczęściej popełniane błędy w trakcie tych prac. Szkolenie kierowane jest w szczególności do pracowników firm montażowych i wykonawczych, działów obsługi i serwisu z zakresu instalacji tryskaczowych, osób zdających egzamin na certyfikowanego przez VdS kierownika montażu (dot. firm z Certyfikatem VdS), głównych odpowiedzialnych specjalistów (uzupełnienie jednostek szkoleniowych wg VdS 2132pl).

Czytaj więcej

Warsztaty VdS: Instalacje systemów sygnalizacji pożarowej wg VdS 2095, VdS 2833 i VdS 2496

 • 09.05.2023 - 10.05.2023
 • PL 02-972, Warszawa

Podczas warsztatów rzeczoznawcy VdS przekażą unikatowe know-how z zakresu rozwiązań zabezpieczeń specjalnych w szczególnych przypadkach, takich jak: magazyny wysokiego składowania, pomieszczenia i urządzenia IT oraz strefy zagrożenia wybuchem. Warsztaty obejmują część teoretyczną i obszerną część praktyczną, bazują na najnowszych standardach VdS 2095, VdS 2833 i VdS 2496. Warsztaty są skierowane do biur projektowych specjalizujących się w projektowaniu instalacji SSP, firm wykonawczych, firm wykonawczych przystępujących do procesu certyfikacji VdS, serwisantów SSP, zarządców/użytkowników instalacji SSP, inżynierów ds. oceny ryzyka.

Czytaj więcej

Szkolenie VdS: Stałe urządzenia gaśnicze gazowe wg PN-EN, VdS, NFPA, ISO - planowanie i nadzór

 • 28.11.2023 - 30.11.2023
 • PL 02-972, Warszawa

Program szkolenia "Stałe urządzenia gaśnicze gazowe - planowanie i nadzór" obejmuje zagadnienia związane z projektowaniem i wykonywaniem stałych urządzeń gaśniczych gazowych, w tym m.in.: dobór rodzaju środka gaśniczego, aspekty związane z ochroną ludzi oraz zasady projektowania i wysterowania stałych urządzeń gaśniczych gazowych. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tą tematyką oraz te, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu stałych urządzeń gaśniczych gazowych. W trakcie szkolenia rzeczoznawcy VdS w praktyczny sposób przedstawią obowiązki związane z kontrolowaniem i niezbędnymi inspekcjami dotyczącymi SUG gazowych. Szkolenie adresowane jest w szczególności do pracowników firm wykonawczych i projektowych, inżynierów zajmujących się kontrolowaniem lub projektowaniem SUGG, do ubezpieczycieli, użytkowników i administratorów obiektów, inspektorów nadzoru, pracowników obsługi technicznej SUGG oraz pracowników instytucji/urzędów zajmujących się ochroną przeciwpożarową.

Czytaj więcej
 • VdS Schadenverhütung Sp. z o.o.
 • Al. Rzeczypospolitej 14
 • PL 02-972 Warszawa