Tomczykowski Tomczykowska

  • Tomczykowski Tomczykowska
  • Al. Jerozolimskie 93
  • 02-001 Warszawa
  • PL
Opis działalności

Tomczykowski Tomczykowska to polska kancelaria prawno-podatkowa, która dzięki doświadczonemu zespołowi German Desk oferuje kompleksowe wsparcie także klientom z regionu DACH, m.in. w obszarach:

• prawo spółek i transakcje M&A
• umowy handlowe, w tym międzynarodowe umowy sprzedaży i pośrednictwa handlowego
• spory sądowe w sprawach gospodarczych
• ubezpieczenia i spory ubezpieczeniowe

Kancelaria świadczy również doradztwo prawno-podatkowe  w zakresie specjalizacji: nieruchomości, IP/IT, technologia i infrastruktura, ceny transferowe, planowanie podatkowe, podatki międzynarodowe, sukcesja w biznesie, postępowania karnoskarbowe, compliance podatkowy, podatki dochodowe, VAT, akcyza, cło, czy ulgi dla firm.

Praktyką German Desk kieruje Joanna Schubel – radca prawny, doktor nauk prawnych (Heidelberg), która specjalizuje się w prawie spółek (w tym grup spółek), prawie handlowym, prawie cywilnym i ubezpieczeniowym. Dr Joanna Schubel doradza polskim i zagranicznym podmiotom sektora ubezpieczeniowego w kwestiach regulacyjnych i z licznymi sukcesami reprezentuje klientów korporacyjnych w sporach ubezpieczeniowych o wartości wielu milionów złotych. Jest autorką licznych  publikacji naukowych w języku polskim i niemieckim, w tym współautorką pozycji „Gesellschaftsrecht in Europa. Handbuch“ z 2019 r., pod redakcją Jun.-Prof. Dr. Stefanie Jung, M.A. (CoE), Prof. Dr. Peter Krebs, Dr. Sascha Stiegler, LL.M.

Wszyscy członkowie German Desk biegle posługują się językiem niemieckim i angielskim.
Notatki prasowe

Odrębności polskiego prawa umów o pośrednictwie handlowym i polskiego procesu gospodarczego względem regulacji prawa niemieckiego

  • 15.05.2025

4 kwietnia 2025 dr Joanna Schubel i Justyna Biernat, LL.M. (Bonn) wygłosiły w Lipsku w ramach 15. Sympozjum o aktualnych zagadnieniach prawa umów o pośrednictwie handlowym i międzynarodowego prawa handlowego referat na temat odrębności polskiego prawa umów o pośrednictwie handlowym i polskiego procesu gospodarczego względem regulacji prawa niemieckiego.

Czytaj więcej

Premiera raportu 2.0 Fundacje Rodzinne

  • 15.05.2025

To druga edycja raportu poświęconego fundacjom rodzinnym. Tym razem wspólnie z Business Insider Polska oraz Bankiem Pekao S.A. przygotowaliśmy podsumowanie dwóch lat obowiązywania ustawy o fundacjach rodzinnych. W tym okresie w Polsce założonych zostało ponad 3800 fundacji – to ewenement na skalę nie tylko europejską, ale światową!

Czytaj więcej
  • Tomczykowski Tomczykowska
  • Al. Jerozolimskie 93
  • PL 02-001 Warszawa