Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Spółka Partnerska

 • Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Spółka Partnerska
 • ul. A. Wejnerta 28A
 • 02-619 Warszawa
 • PL
Opis działalności
Warszawska kancelaria SRDK to kompleksowe usługi prawne dla podmiotów gospodarczych, obejmujące szeroko rozumiane prawo gospodarcze i administracyjne, w tym prawo nieruchomości, prawo korporacyjne, zamówienia publiczne i prawo budowlane. 
Prowadzący obsługę korporacyjną adwokaci Departamentu Transakcyjnego i Obsługi Gospodarczej zajmują się bieżącym doradztwem, analizą oraz przygotowaniem umów zawieranych w obrocie gospodarczym. Specjalizujemy się w transakcjach dotyczących nieruchomości, M&A i procesach duediligence. Realizujemy również optymalizację prawną i podatkową transakcji.
Nasi adwokaci reprezentują Klientów również w postępowaniach z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.
Ponadto Departament Procesowy i Spraw Indywidualnych kancelarii SRDK prowadzi wszelkiego rodzaju sprawy, w których stroną są osoby prywatne. Zajmujemy się sprawami karnymi, cywilnymi i rodzinnymi, a także doradzamy w sprawach, w których kwestie majątku prywatnego łączą się z majątkiem firmy. Świadczymy pełną pomoc prawną również w zakresie ochrony dóbr osobistych. Zapewniamy kompleksową obsługę w obszarze prawa cywilnego.
Notatki prasowe

Newsletter prawniczy Kancelarii SRDK czerwiec/2021

 • 14.06.2021

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania Newslettera SRDK, w którym adwokat Kamil Karwacki pisze o: Nowych przepisach prawa pracy regulujących kwestie dotyczące pracy zdalnej; Liberalizacji przepisów dotyczących funkcjonowania elektrowni wiatrowych; Projekcie zmian w prawie spadkowym przygotowywanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czytaj więcej

„Urlop wypoczynkowy dla przedsiębiorcy”- ratio legis, opinie, możliwe skutki projektu zmiany Kodeksu Pracy i Prawa Przedsiębiorców

 • 08.06.2021

Urlop wypoczynkowy dla przedsiębiorcy? – o projekcie nowelizacji Kodeksu Pracy i Prawa Przedsiębiorców pisze Aleksandra Hyska.

Czytaj więcej

Podcast SRDK Piątka z Prawnikiem

 • 08.06.2021

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego z serii podcastów Piątka z Prawnikiem! W debiutanckim, majowym odcinku adwokat Karol Gorzkowski odpowiada na pięć pytań o prowadzenie sporów cywilnych na terenie Unii Europejskiej- między innymi co przedsiębiorca powinien zrobić w pierwszej kolejności gdy w kraju członkowskim UE dojdzie do zdarzenia mogącego być przyczyną sporu sądowego, o właściwość sądu czy wątpliwości związane z wyborem pełnomocnika- kancelarii polskiej czy zagranicznej.

Czytaj więcej

Newsletter prawniczy Kancelarii SRDK maj/2021

 • 08.06.2021

Zapraszamy do lektury majowego Newslettera SRDK, w którym r. pr. Mateusz Litwic pisze o: Digitalizacji KRS; Nowej formie prawnej dla prowadzenia działalności gospodarczej stworzonej z myślą o Startupach- Prostej Spółce Akcyjnej; Nowych przepisach, które zmieniają wysokość górnej granicy kary grzywny nałożonej w drodze mandatu za wykroczenie skarbowe.

Czytaj więcej
 • Szymańczyk Roman Deresz Kancelaria Adwokacka Spółka Partnerska
 • ul. A. Wejnerta 28A
 • PL 02-619 Warszawa