Net Complex Sp. z o.o.

 • Net Complex Sp. z o.o.
 • ul. Wita Stwosza 5
 • 43-300 Bielsko-Biała
 • PL
Opis działalności

Net Complex


Od 2005 roku zapewniamy kompleksowe bezpieczeństwo sieci IT.

Siedziba naszej firmy mieści się w stolicy Podbeskidzia - Bielsku-Białej. Od samego początku misją Net Complex stało się pomaganie przedsiębiorstwom trwale ulepszać sposób, w jaki chronią swoje sieci IT. Poprzez wspieranie ich w zabezpieczeniu infrastruktury, pokazujemy, jak przystosować się do ciągle ewoluujących zagrożeń. Naszym celem jest stworzenie nowego standardu bezpieczeństwa cybernetycznego, opartego na innowacyjnych rozwiązaniach i nowoczesnym podejściu do klienta. Naszym zdaniem każda organizacja potrzebuje unikalnego planu prewencyjnego, w skład którego wchodzą nie tylko inwestycje w rozwiązania do ochrony, ale wymierne plany działania potrzebne do wyeliminowania wszelkich luk w systemach. Kreujemy własną wizję na temat przyszłości bezpieczeństwa w sektorze IT. 

Proponujemy usługi doradcze, dostęp do wartościowych materiałów, prezentacje IT oraz testy urządzeń. Mamy za sobą serie udanych wdrożeń przypieczętowanych zaufaniem klientów. Pomagamy swoim klientom poprzez oferowane wsparcie techniczne. Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające naszą wiedzę i umiejętności. Należymy do grona Tytanów ESET - Złotej Dziesiątki Partnerów firmy ESET, jesteśmy certyfikowanym Partnerem firm takich jak WatchGuard, Trend Micro, Xopero, Fudo Security, ESET czy EMC. Od 2018 roku jesteśmy Certyfikowanym Centrum Szkoleniowym WatchGuard. Wydarzenia

Webinarium: "Eco struxure IT”. Poznaj moc pierwszego DCIM w chmurze.

 • 30.06.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

EcoStruxure IT od Schneider Electric rewolucjonizuje sposób, w jaki specjaliści w Data Center monitorują i zarządzają krytyczną infrastrukturą IT.

Czytaj więcej

Webinarium: Praca zdalna? Ochrona danych na laptopach? - Kompleksowe rozwiązania Dell EMC w praktycznym pokazie

 • 16.06.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Treściwy webinar, podczas którego przedstawimy kompleksowe rozwiązania Dell EMC w zakresie ochrony danych z laptopów i stacji roboczych. Kluczowym elementem spotkania będzie praktyczny pokaz działania systemu.

Czytaj więcej

Webinarium: Pracuj tak, jakbyś był w biurze! Zabezpiecz pracę zdalną nowoczesnymi rozwiązaniami od Ivanti.

 • 02.06.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Efektywna i bezpieczna praca z domu? Tak to mozliwe! Nie zapominaj o kontroli urządzeń podczas pracy zdalnej. Zdalna praca z pewnością pozostanie z nami na dłużej. Ta forma pracy generuje dodatkowe zagrożenia dla firmy, z którymi działy IT muszą się zmierzyć. W tym samym czasie ilość ataków cyberprzestępców stale rośnie i jest skoncentrowana na najsłabszych elementach infrastruktury.

Czytaj więcej

Webinarium: GIGAMON, Możesz chronić tylko co widzisz… Jak optymalizować oraz zwiększać widoczność ruchu sieciowego?

 • 28.05.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

W miarę jak sieci zyskują coraz większą przepustowość, a coraz to nowsze technologie są wprowadzane do infrastruktury #IT, widoczność informacji staje się często krytycznym wyzwaniem❗️. Wzrastająca dynamicznie ilość użytkowników, aplikacji oraz urządzeń jak i również eksplodująca ilość danych, utrudnia zespołom #SecOps i #NetOps wykonywanie dokładnej analizy pod kątem monitorowania i bezpieczeństwa całego środowiska. 🔍🤔

Czytaj więcej

Webinarium: Ogranicz przestoje spowodowane awarią zasilania - stabilnie, bezpiecznie i energooszczędnie z UPS-ami od APC Schneider Electric

 • 14.05.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Zapraszamy na webinarium poświęcone technologiom podtrzymywania zasilania. Przerwy w dostawie prądu dotyczą nie tylko największych przedsiębiorstw. Zachowanie ciągłości pracy w obliczu uszkodzenia sieci elektrycznej stanowi wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa czy biura. Dlatego odpowiedzialna strategia bezpieczeństwa IT zawsze obejmuje przygotowania na wypadek awarii zasilania. Ponadto, wszędzie tam, gdzie przetwarzane są dane osobowe, spoczywa na nas obowiązek zachowania szczególnej uwagi przy okazji każdego nieprzewidzianego incydentu.

Czytaj więcej

Secure Remote Access według filozofii Fudo.

 • 13.05.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że wiele firm jak nie większość, zdecydowało przejść na pracę zdalną. Załóżmy, że należysz do tych osób. Jeśli zastanawiałeś się, jak najlepiej przejść do zdalnego środowiska pracy, prawdopodobnie już rozważałeś dwie opcje: 1. Udostępnianie systemów wewnętrznych bezpośrednio w Internecie lub 2. Wykorzystanie rozwiązania VPN (Virtual Private Network).

Czytaj więcej

Webinarium online: Home Office. Jak zarządzać wydajnością i bezpieczeństwem pracowników zdalnych?

 • 07.05.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Ostatnie wydarzenia związane z COVID-19. wyraźnie pokazały, że coraz więcej firm na całym świecie wdrażających pracę zdalną, nie do końca dobrze radzi sobie z jej organizacją i bezpieczeństwem. Elastyczne planowanie i możliwości pracy z domu są atrakcyjną opcją dla pracodawców i pracowników, szczególnie w tak trudnych czasach. Niemniej jednak, jak każda możliwość i ta wiąże się z pewnymi konsekwencjami i niebezpieczeństwem. Jakie tajemnice skrywa za sobą Home Office? Zaczynasz pracować zdalnie i jest to dla Ciebie nowe doświadczenie? Albo po prostu chcesz się dowiedzieć więcej na temat zachowania bezpieczeństwa i wdrożenia dobrych praktyk IT w swojej firmowej sieci? Jeśli tak - ten webinar jest dla Ciebie!

Czytaj więcej

Webinarium online: Rozbuduj środowisko pracy zdalnej bezpiecznie i wydajnie

 • 30.04.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

SonicWall SMA to zunifikowana, bezpieczna brama dostępu, która umożliwia organizacjom zapewnienie w dowolnym miejscu i czasie dla dowolnego urządzenia dostępu do zasobów korporacyjnych. W związku z narastającą potrzebą zdalnej pracy, zachęcamy do zapoznania się z tym rozwiązaniem już podczas webinarium organizowanym z firmą Ingram Micro.

Czytaj więcej

Webinarium online: Nowoczesna i uniwersalna platforma sprzętowa do zabezpieczania danych od Dell EMC

 • 28.04.2020
 • PL 43-300, Bielsko-Biała

Kompleksowa ochrona danych stanowi wyzwanie dla średnich firm. Produkty klasy korporacyjnej cechują się zazwyczaj wyższymi kosztami i złożonością systemu. Tańsze rozwiązania, które tradycyjnie były ukierunkowane na te organizacje mają problem z wydajnością i wsparciem aplikacji. Dell EMC IDPA DP4400 zostało stworzone od podstaw jako proste, ale potężne rozwiązanie dla średnich firm - oferujące funkcje tworzenia kopii zapasowych, deduplikacji, replikacji i odzyskiwania danych klasy korporacyjnej. IDPA DP4400 oferuje również wbudowane funkcje gotowości do chmury z odzyskiwaniem po awarii i długoterminowym przechowywaniem danych w chmurze.

Czytaj więcej
Raporty

Biznes w czasie COVID-19: Planowanie ciągłości i bezpieczeństwa

 • 04.2020

Praca zdalna w czasie pandemii COVID-19 to wyzwanie dla administratorów sieci. Ale także dla managerów. W samych Stanach Zjednoczonych liczba osób pracujących zdanie wzrosła o 150% w okresie od 2005 do 2017 roku. Można śmiało przypuszczać, że obecnie liczba ta jest wielokrotnie wyższa. Chociaż wielu pracowników mogłoby korzystać z możliwości z pracy zdalnej od dawna, to obecna sytuacja jest bezprecedensowa. Jak zatem przygotować przedsiębiorstwo do zmiany panujących zasad, a nową sytuację przekuć na liczne korzyści? I przede wszystkim, jak zorganizować pracę, tak by zachować wszystkie standardy bezpieczeństwa, o które zadbaliśmy w środowisku biurowym? W tym eBooku nakreślimy strategie utrzymania ciągłości biznesowej podczas epidemii.

Czytaj więcej
 • Net Complex Sp. z o.o.
 • ul. Wita Stwosza 5
 • PL 43-300 Bielsko-Biała