Colliers Poland Sp. z o.o.

 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • 00-078 Warszawa
 • PL
Opis działalności

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 66 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości blisko 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,3 mld ($3,6 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $45 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. 

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na colliers.com oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Notatki prasowe

Mixed-use dobrze zaprojektowany – na co zwrócić uwagę w procesie planowania?

 • 06.02.2023

Ponad 70% istniejących oraz budowanych kompleksów wielofunkcyjnych łączy w sobie rewitalizację zabytkowej tkanki z nową zabudową - wynika z raportu Colliers “Mixed-use. Jak go zrozumieć?”. Oznacza to, że inwestorzy często uzupełniają stare budynki o dodatkowe funkcje, przywracając je do życia, a to w znacznym stopniu wpływa na tożsamość nowo powstałego miejsca. Kto inwestuje w tego typu projekty i z jakimi wyzwaniami mierzą się deweloperzy, tworząc wielofunkcyjne nieruchomości?

Czytaj więcej

Schneider Electric zostaje w Parku Rozwoju

 • 25.01.2023

Firma Schneider Electric Polska renegocjowała umowę i przedłużyła najem biura o powierzchni 8 500 mkw. w Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers.

Czytaj więcej

Kompleksy mixed-use przyszłością polskich miast?

 • 17.01.2023

Kompleksy nieruchomości łączące wiele funkcji – czyli mixed-use – coraz bardziej zyskują na znaczeniu. I chociaż obecnie blisko 90% obiektów tego typu znajduje się w miastach, to przewiduje się, że w kolejnej fazie uwaga inwestorów skieruje się również w stronę projektów podmiejskich – wynika z najnowszego raportu „Mixed-use. Jak go zrozumieć?”, przygotowanego przez firmę doradczą Colliers.

Czytaj więcej

Pierwsza certyfikacja WiredScore w mieście regionalnym

 • 29.12.2022

Wrocławski biurowiec West 4 Business Hub A, jako pierwszy budynek zlokalizowany w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskał certyfikat WiredScore na poziomie Platinum. To efekt działań nowego właściciela nieruchomości – firmy inwestycyjno-deweloperskiej Solida Capital, która po nabyciu obiektu od Echo Investment zdecydowała się na jego modernizację i wprowadzenie w nim najwyższego standardu łączności cyfrowej i technologicznej.

Czytaj więcej

Święta w obliczu kryzysu – raport Colliers

 • 20.12.2022

Ponad 60% Polaków deklaruje, że w tym roku planuje wydać na świąteczne prezenty nie więcej niż przed pandemią. Z kolei 20% społeczeństwa nastawia się optymistycznie i nie zamierza ograniczać się podczas świątecznych zakupów – wynika z raportu Colliers pt. „Festive Season in CEE-6”, w którym firma prezentuje nastroje i świąteczne zwyczaje w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej

To był dobry rok dla magazynów. Kolejny zapowiada się podobnie

 • 19.12.2022

Pomimo zmian, jakie zaszły w gospodarce światowej oraz geopolityce, rynek powierzchni przemysłowo-logistycznej w Polsce znajduje się w bardzo dobrej kondycji. Zarówno właściciele obiektów, jak i najemcy szybko dostosowali się do nowej sytuacji, co gwarantuje dalszy rozwój tego sektora. Eksperci firmy Colliers wybrali najważniejsze wydarzenia na rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych w 2022 r. i trendy, które będą kształtować rynek w nadchodzącym roku.

Czytaj więcej

Tym żył rynek biurowy w 2022 roku. Co nas czeka w przyszłym?

 • 19.12.2022

Wybuch wojny w Ukrainie, związana z tym niepewna sytuacja społeczno-polityczna, nowe przepisy prawne w zakresie zrównoważonego rozwoju firm oraz wyzwania związane z nowymi modelami pracy – to czynniki, które mocno wpłynęły na rynek nieruchomości, także biurowych, w 2022 roku. I wciąż będą na niego oddziaływać. Eksperci Colliers przygotowali zestawienie najważniejszych wydarzeń i trendów w mijającym roku, a także prognozy na 2023 r.

Czytaj więcej

Nowe nieruchomości pod opieką Colliers

 • 13.12.2022

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie trzy budynki w miastach regionalnych – Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie – o łącznej powierzchni 66 tys. mkw.

Czytaj więcej

Colliers przejmuje w zarządzanie Łużycka Office Park i Łużycka Plus

 • 08.12.2022

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie kolejne obiekty biurowe należące do spółki joint venture funduszu Investika realitní fond i Bud Holdings – Łużycka Office Park i sąsiadujący z nim Łużycka Plus, zlokalizowane w Gdyni. Tym samym w Trójmieście pod opiekę zarządców Colliers trafiło już sześć projektów biurowych. Dodatkowo eksperci z regionalnego biura firmy będą odpowiedzialni za wsparcie właściciela w komercjalizacji nieruchomości.

Czytaj więcej

Wunderman Thompson Technology zmienia biuro w Poznaniu

 • 07.12.2022

Firma Wunderman Thompson Technology zdecydowała się na relokację biura w Poznaniu do budynku Nowy Rynek E, powstającego u zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi. W wyborze lokalizacji i negocjacji umowy najmu najemcę wspierali eksperci z poznańskiego biura firmy doradczej Colliers.

Czytaj więcej
 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • PL 00-078 Warszawa