Colliers Poland Sp. z o.o.

 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • 00-078 Warszawa
 • PL
Opis działalności

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 66 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości blisko 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,3 mld ($3,6 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $45 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. 

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na colliers.com oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Notatki prasowe

Colliers weźmie udział w misji gospodarczej w Korei Południowej

 • 23.09.2022

Polska od wielu lat jest beneficjentem koreańskich inwestycji. 23 września w Seulu odbędzie się Polsko-Koreańskie Forum Biznesowe organizowane przez PAIH w ramach misji gospodarczej w Korei Południowej. Celem jest pogłębienie współpracy biznesowej i przedstawienie koreańskim przedsiębiorcom możliwości inwestycyjnych na polskim rynku. Potencjał rynku nieruchomości komercyjnych przedstawi Jan Kamoji-Czapiński, Associate Director linii Business Consulting CEE w Dziale Strategic Advisory, Colliers.

Czytaj więcej

Frictionless living i proximity retail nakręcają rozwój osiedlowych ulic handlowych

 • 20.09.2022

Od dwóch lat wyraźnie widać zmianę w zachowaniach klientów w kontekście ich upodobań zakupowych. Wybuch pandemii COVID-19, a w efekcie zamknięcie galerii handlowych oraz wprowadzenie modelu pracy zdalnej, ukierunkowały nasze życie na lokalność. W ten sposób rozwinął się model „proximity retail”, w którym mieszkańcy realizują swoje potrzeby w bliskim otoczeniu miejsca zamieszkania . Jest to dziś niekwestionowany trend, który sprzyja rozwojowi osiedlowych ulic handlowych.

Czytaj więcej

Najemcy biurowi wracają do aktywności sprzed pandemii

 • 15.09.2022

Zarówno dane rynkowe, jak i wyniki Działu Powierzchni Biurowych w Colliers w I połowie 2022 r., pokazują, że aktywność najemców na rynku biurowym dynamicznie rośnie. Od stycznia do końca czerwca eksperci Colliers z pionów Reprezentacji Najemcy i Właściciela doradzali w transakcjach najmu prawie 160 tys. mkw. – to niespełna o 60 tys. mkw. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czytaj więcej

Analiza potrzeb pracowników jako baza pod wdrożenie nowego modelu pracy w firmie

 • 28.06.2022

Komentarz Doroty Osieckiej, Partner w Colliers i Dyrektor platformy Colliers Define na temat niepewności zarządów w decyzjach dotyczących powrotu do biura oraz pracy zdalnej.

Czytaj więcej
Raporty

„Persony i modele pracy hybrydowej”

 • 06.2022

Skutkiem długotrwałych zmagań z wyzwaniami, z którymi organizacje, zarządy i menedżerowie mierzą się od wybuchu pandemii COVID-19, jest m.in. stale zmieniający się krajobraz stylów pracy i potrzeb pracowników. Z najnowszego badania, przeprowadzonego przez doradców platformy Colliers Define, którego wyniki zostały przedstawione w przewodniku „Persony i modele pracy hybrydowej”, wynika, że mamy do czynienia nie tyle z pojawieniem się nowych stylów pracy – unikalnych dla każdej organizacji. Doświadczamy ich hybrydyzacji i pogłębienia tzw. phygital workplace, czyli rozszerzonego środowiska pracy – fizycznego i cyfrowego.

Czytaj więcej

Powrót do biura to nie wszystko. Definiujemy rewolucję pracy.

 • 04.2022

Jesteśmy w trakcie rewolucji pracy W ostatnich latach pojawiły się spektakularne siły społeczno-ekonomiczne, technologiczne i biznesowe, które mają wpływ na przyszłość tego co nazywamy „pracą”. Skala tych zmian wymaga całościowego podejścia do rozwiązywania problemów organizacyjnych najemców przestrzeni komercyjnych. W najnowszym raporcie przedstawiamy nasze odpowiedzi na biurową rewolucję. W raporcie zidentyfikowano siedem istotnych wyzwań przyszłości pracy: - Tworzenie bardziej zróżnicowanych, sprawiedliwych i integracyjnych kultur - Wzmocnienie pozycji kobiet na rynku pracy - Wellbeing, czyli zdrowie i dobre samopoczucie w miejscu pracy - Wzbogacanie kultury organizacyjnej w modelach pracy rozproszonej - Poprawa doświadczeń pracowników dzięki projektowaniu zorientowanemu na człowieka - Zrównoważony rozwój - Ewolucja w kierunku AI i automatyzacji

Czytaj więcej

The CEE Investment Scene 2021/2022

 • 04.2022

Wolumen transakcji większy o 6% na koniec 2021 r. Colliers podsumowuje rynek inwestycyjny w CEE Z raportu dowiesz się: - Jak kształtowały się stopy zwrotu dla najlepszych nieruchomości w IV kw. 2021 i jak prognozy mają na kolejne 12 miesięcy - Jakie klasy aktywów pozostają w polu zainteresowań inwestorów - Jaki kapitał był najaktywniejszy w 2021 r. - Jaką rolę odgrywa ESG w decyzjach inwestycyjnych.

Czytaj więcej

Market Insights | Raport roczny 2022

 • 04.2022

Oddajemy do Państwa rąk kolejną edycję raportu Market Insights podsumowującego sytuację na rynku nieruchomości komercyjnych (inwestycyjnym, biurowym, handlowym, magazynowym, PRS) w Polsce w roku 2021. W najnowszym raporcie: - Rosnące zainteresowanie inwestorów aktywami biurowymi w Warszawie i miastach regionalnych - Spektakularne transakcje w sektorze najmu instytucjonalnego - Wysoki poziom nowej podaży na warszawskim rynku biurowym - Rok rekordów na rynku powierzchni przemysłowo - logistycznej w Polsce - Aktywność deweloperów na rynku handlowym skupiona w małych miastach.

Czytaj więcej
 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • PL 00-078 Warszawa