Schneider Electric zostaje w Parku Rozwoju

 • 25.01.2023
 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • 00-078 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma Schneider Electric Polska renegocjowała umowę i przedłużyła najem biura o powierzchni 8 500 mkw. w Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers.

report image
Spółka Schneider Electric Polska, oferująca klientom doradztwo w zakresie wykorzystywania energii i zasobów cyfrowych, ponownie przedłuża umowę najmu w warszawskim biurowcu klasy A. Park Rozwoju to nowoczesny kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 34 000 mkw. Lokalizacja w kameralnej części Biznesowego Mokotowa zapewnia nie tylko niezwykle spokojne otoczenie, ale również dobre połączenie z resztą stolicy, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent potwierdza, że obiekt jest przyjazny dla środowiska, co stanowi ważny atut dla najemców szukających „zielonych biur”, które będą się wpisywać w ich strategię zrównoważonego rozwoju. Kolejnym atutem kompleksu są wewnętrzne dziedzińce pełne zieleni z miejscami do wypoczynku i rekreacji oraz szeroka oferta gastronomiczno-usługowa. Najemcy mogą płynnie łączyć życie zawodowe z wieloma sposobami spędzania wolnego czasu. Biurowiec oferuje nie tylko innowacyjne technologie czy możliwość elastycznej aranżacji powierzchni, ale również aktywnie wspiera najemców w rozwoju. Park Rozwoju to wyjątkowe miejsce, które jest otwarte również dla mieszkańców okolicznych osiedli.

– Popyt na powierzchnie biurowe wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Mimo wcześniejszych prognoz dotyczących drastycznego spadku zapotrzebowania na biura, który miał być wynikiem pandemii i hybrydowego modelu pracy, a następnie wybuchu wojny w Ukrainie, widzimy, że sytuacja na rynku biurowym jest stabilna. Firmy dostosowują przestrzenie biurowe do swoich indywidualnych potrzeb pod kątem funkcjonalnym i coraz częściej renegocjują umowy w wysokiej jakości budynkach. Cieszymy się, że również nasi klienci, tacy jak Schneider Electric, decydują się na pozostanie w komfortowej przestrzeni, w której dotychczas funkcjonowali i rozwijali biznes – mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych, Colliers.


– W Schneider Electric traktujemy zobowiązania związane ze zrównoważonym rozwojem z najwyższą powagą, także w naszej codziennej działalności operacyjnej. Lokalizacje naszych biur spełniać muszą wszystkie standardy środowiskowe oraz gwarantować wydajny rozwój w kierunku zeroemisyjności. Dzięki współpracy z Colliers udało się wypracować z wynajmującym powierzchnie biurowe w Parku Rozwoju rozwiązanie spełniające wszystkie potrzeby zrównoważonego rozwoju i odpowiadające na nadchodzące wyzwania związane z optymalizacją sposobu korzystania z biura przez naszych pracowników – mówi Jarosław Brożek, Indirect Procurement Manager w Schneider Electric.


– Idea zrównoważonego rozwoju i ograniczania wpływu na środowisko wyznawana przez Schneider Electric jest nam także bliska. Stawiamy bardzo mocny nacisk na działania prośrodowiskowe, które redukują emisyjność naszych obiektów – takie jak np. stacje do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu podziemnym czy też modernizacja oświetlenia w częściach wspólnych, na parkingach i na terenie zewnętrznym budynku z wykorzystaniem energooszczędnej technologii LED. Zainstalowaliśmy również czujniki zmierzchu, które dostosowują oświetlenie do nasłonecznienia, dzięki czemu ograniczamy zużycie energii elektrycznej. Nowe działania będą wdrażane w kolejnych miesiącach. Cieszymy się, że nasze starania wpisują się w potrzeby i są doceniane przez naszego wieloletniego najemcę, który przedłużył z nami umowę – dodaje Olga Adamek, Senior Leasing Manager, EPP.
 • Colliers Poland Sp. z o.o.
 • Plac Piłsudskiego 3
 • 00-078 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kucera Logistics Group wybiera Panattoni Park Pruszków V

 • 06.02.2023

Spółka Kucera Logistics Group Sp. z o.o Sp. K. zdecydowała się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Panattoni Park Pruszków V. W nowej lokalizacji najemca zajmie prawie 3300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. W transakcji firmę Kucera Logistics Group reprezentowało AXI IMMO.

Mixed-use dobrze zaprojektowany – na co zwrócić uwagę w procesie planowania?

 • 06.02.2023

Ponad 70% istniejących oraz budowanych kompleksów wielofunkcyjnych łączy w sobie rewitalizację zabytkowej tkanki z nową zabudową - wynika z raportu Colliers “Mixed-use. Jak go zrozumieć?”. Oznacza to, że inwestorzy często uzupełniają stare budynki o dodatkowe funkcje, przywracając je do życia, a to w znacznym stopniu wpływa na tożsamość nowo powstałego miejsca. Kto inwestuje w tego typu projekty i z jakimi wyzwaniami mierzą się deweloperzy, tworząc wielofunkcyjne nieruchomości?

Kancelaria White & Case doradzała bankom przy pierwszej emisji obligacji MREL przeprowadzonej przez PKO Bank Polski o wartości 750 mln euro

 • 03.02.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Banco Santander, S.A., Erste Group Bank AG, Société Générale i PKO Bank Polski S.A., działającym jako banki współprowadzące księgę popytu, oraz UniCredit Bank AG, działającemu jako globalny koordynator, w związku z pierwszą emisją uprzywilejowanych obligacji MREL (3NC2) zapadalnych w 2026 r. o łącznej wartości 750 mln euro przeprowadzoną przez PKO Bank Polski S.A.

White & Case doradzała TF Silesia przy podpisaniu z CPK przedwstępnej umowy sprzedaży akcji Torpolu

 • 03.02.2023

Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Towarzystwu Finansowemu Silesia (TF Silesia) w związku z zawarciem ze spółką Centralny Port Komunikacyjny (CPK) przedwstępnej umowy sprzedaży pakietu (38%) posiadanych przez TF Silesia akcji w notowanej na GPW w Warszawie spółce Torpol, wykonawcy infrastruktury kolejowej.