Elfa Pharm Polska na dłużej w Logicor Kraków

 • 01.09.2022
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Firma Elfa Pharm Polska, producent i dystrybutor naturalnych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu ponad 3400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Logicor Kraków. Najemcę w procesie renegocjacji umowy reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.

report image
Elfa Pharm Polska to producent i dystrybutor naturalnych oraz roślinnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W portfolio firmy znajdują się marki własne takie jak: VisPlantis, so!flow by VisPlantis, Gift of Nature, Element Cosmetics, Bishojo oraz kosmetyki profesjonalne VisPlantis Professional. Powodem do dumy w ostatnim czasie jest nagroda dla serii do włosów kręconych so!flow by VisPlantis, która otrzymała statuetkę w konkursie Love Cosmetics Awards w kategorii #FeeltheTrend.

Firma prowadzi swoją ekspansję zarówno w Europie Zachodniej, jak i Środkowo-Wschodniej, a także na terenie Stanów Zjednoczonych, Malezji, Tajwanu czy krajów Zatoki Perskiej. W Polsce produkty Elfa Pharm Polska dostępne są od ponad 10 lat. Można je też kupić w nowo wdrożonym sklepie internetowym pod adresem www.visplantis.pl.

„Od ponad 10 lat skutecznie rozwijamy portfolio naturalnych i bezpiecznych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Nasza praca przyczyniła się do wypracowania produktów, które cieszą swoją jakością klientów w Polsce, jak i za granicą. Budowane latami zaufanie pozwoliło na uzyskanie stabilnej pozycji na rynku, co wraz z dobrym i sprzyjającym otoczeniem biznesu przyczyniło się do przedłużenia umowy najmu. Wydarzenie, zbiega się w czasie z promocją i uruchomieniem sklepu internetowego www.visplantis.pl, oraz platformy B2B, co z pewnością pozwoli dotrzeć do nowych klientów i dodatkowo wzmocnić nasz wizerunek,
” wyjaśnia Tomasz Topolski, Dyrektor Handlowy/ Członek Zarządu, Elfa Pharm Polska.

„Przy okazji renegocjacji umowy najmu mówimy o sytuacji, w której zarówno najemca, jak i wynajmujący są wygranymi. Klient zdecydował się na pozostanie w centrum logistycznym Logicor Kraków, ponieważ obiekt spełnia najważniejsze założenia dotyczące utrzymania tej samej kadry pracowników, a także zapewnia dogodny dojazd do autostrady A4 ułatwiający zaplanowanie procesów dystrybucyjnych. Z kolei wynajmujący zachował w swoim portfolio właściciela silnych marek kosmetycznych i utrzymał wysoki poziom skomercjalizowania powierzchni,”
mówi Marta Nowik, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

W Logicor stawiamy na długoletnie relacje i stałe wspieranie biznesowej ekspansji klientów. Nasza współpraca z Elfa Pharm Polska jest przykładem na to, jak wieloletni rozwój w tej samej przestrzeni może przyczynić się do strategicznego wzrostu firmy i jej portfolio. Przedłużenie umowy z Elfa Pharm Polska obejmowało również modernizację i doposażenie przestrzeni logistycznej w krakowskim magazynie – m.in. instalację nowoczesnego oświetlenia LED z systemem Dali, które pozytywnie wpływa na komfort personelu oraz optymalizuje zużycie energii. Obiekt jest wyposażony technologię automatycznej awizacji transportu, co usprawnia procesy dystrybucyjne i wpływa znacząco na ograniczenie emisji CO2, ” dodał Piotr Brycki, Senior Asset Manager, Logicor.

Logicor Kraków to nowoczesne centrum dystrybucyjne oferujące ok. 20 000 mkw. A-klasowej powierzchni magazynowej. Inwestycja zlokalizowana jest w podkrakowskiej Skawinie, tuż przy węźle Sidzina łączącym drogę krajową nr 44 z autostradą A4, ok. 10 km od centrum stolicy województwa małopolskiego i 13 km od portu lotniczego Kraków Balice. Wśród wielu udogodnień najemcy parku logistycznego znajdą wysokiej klasy powierzchni biurowe, obszerne place manewrowe, parkingi, całodobową obsługę obiektu czy zabezpieczenia przeciwpożarowe jak klapy dymowe oraz tryskacze ESFR.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Colliers weźmie udział w misji gospodarczej w Korei Południowej

 • 23.09.2022

Polska od wielu lat jest beneficjentem koreańskich inwestycji. 23 września w Seulu odbędzie się Polsko-Koreańskie Forum Biznesowe organizowane przez PAIH w ramach misji gospodarczej w Korei Południowej. Celem jest pogłębienie współpracy biznesowej i przedstawienie koreańskim przedsiębiorcom możliwości inwestycyjnych na polskim rynku. Potencjał rynku nieruchomości komercyjnych przedstawi Jan Kamoji-Czapiński, Associate Director linii Business Consulting CEE w Dziale Strategic Advisory, Colliers.

Frictionless living i proximity retail nakręcają rozwój osiedlowych ulic handlowych

 • 20.09.2022

Od dwóch lat wyraźnie widać zmianę w zachowaniach klientów w kontekście ich upodobań zakupowych. Wybuch pandemii COVID-19, a w efekcie zamknięcie galerii handlowych oraz wprowadzenie modelu pracy zdalnej, ukierunkowały nasze życie na lokalność. W ten sposób rozwinął się model „proximity retail”, w którym mieszkańcy realizują swoje potrzeby w bliskim otoczeniu miejsca zamieszkania . Jest to dziś niekwestionowany trend, który sprzyja rozwojowi osiedlowych ulic handlowych.

Dni Otwarte Jungheinrich 2022

 • 19.09.2022

Kiedy: 5-6 października 2022 w godzinach 9:00 - 16:00 I Gdzie: Jungheinrich Polska, ulica Logistyczna 2, 55-040 Bielany Wrocławskie I Hasło: Nowa moc intralogistyki. Elektrycznie. Ekologicznie. Efektywnie. Ergonomicznie

Najemcy biurowi wracają do aktywności sprzed pandemii

 • 15.09.2022

Zarówno dane rynkowe, jak i wyniki Działu Powierzchni Biurowych w Colliers w I połowie 2022 r., pokazują, że aktywność najemców na rynku biurowym dynamicznie rośnie. Od stycznia do końca czerwca eksperci Colliers z pionów Reprezentacji Najemcy i Właściciela doradzali w transakcjach najmu prawie 160 tys. mkw. – to niespełna o 60 tys. mkw. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.