Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500

 • 05.08.2022
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36,699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii.

report image
 Lista Fortune Global 500 to najbardziej rozpoznawalny ranking największych światowych spółek giełdowych, mierzący przede wszystkim roczne obroty i zyski. Firmy z listy Fortune Global 500 wygenerowały obrót w wysokości 37,8 bln USD w 2021 r., ponad jedną trzecią światowego PKB.  

Kuehne+Nagel to największy na świecie spedytor morski i lotniczy, zajmujący znaczące pozycje w logistyce drogowej i kontraktowej. Grupa zbudowała swój sukces na realizacji strategii, koncentrującej się na klientach, technologii i ludziach oraz przekraczaniu ambitnych celów finansowych. W rezultacie Kuehne+Nagel odnotowało wyjątkowo dobre wyniki w roku finansowym 2021 i kontynuowało ten trend w pierwszej połowie 2022 roku.  

Dr Joerg Wolle, przewodniczący rady dyrektorów Kuehne+Nagel International AG, komentuje: „Kuehne+Nagel wykazało się zdolnością do adaptacji i proaktywnego reagowania na częste zmiany, zachodzące wokół nas. Grupa udowodniła swoją wartość, a także zademonstrowała istotną rolę, jaką logistyka odgrywa dla całego społeczeństwa. Debiut na liście Fortune Global 500 odzwierciedla pomyślny rozwój Kuehne+Nagel jako wiodącej Grupy logistycznej na świecie”.  

Firma Kuehne+Nagel została również niedawno doceniona przez firmę doradczą Gartner za swoje zorientowanie na klienta, pionierskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i wizjonerskiego podejścia w zakresie logistyki 3PL. • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Legislacyjny chaos? Wdrożenie Dyrektyw DCD i SGD w branży e-commerce

 • 12.08.2022

Dostosowanie polskich regulacji do unijnych Dyrektyw SGD oraz DCD wzbudza kontrowersje wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Większość z nich obawia się legislacyjnego chaosu, wywołanego ich implementacją.

Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK

 • 10.08.2022

Jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, zamknął negocjacje dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Szereg umów przedwstępnych na zakup lokali został podpisany na początku sierpnia.

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do EBOiR

 • 02.08.2022

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz przy podpisaniu z EBOiR rządzonej prawem angielskim umowy ramowej.

Nowe centrum dystrybucyjne Markat Plus pod Krakowem, doradza AXI IMMO

 • 02.08.2022

Firma Markat Plus, dystrybutor płyt i materiałów drewnopochodnych zdecydowała się wynająć ponad 7 300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Kraków III. To kolejne centrum dystrybucyjne lidera w branży w regionie Małopolski, które będzie pełniło również funkcję showroomu. Markat Plus w transakcji reprezentowała firma AXI IMMO.