Estoński Marketplace – jak z niego korzystać?

 • 01.08.2022
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Program e-Rezydencji oferowany przez Republikę Estońską daje prosty i bezpieczny dostęp do usług cyfrowych, umożliwiający tzw. „załatwienie od ręki” różnego rodzaju spraw (istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców) za pośrednictwem Internetu.

report image

Czym jest estoński Marketplace?


Estoński Marketplace to platforma zrzeszająca wszystkie podmioty uprawnione do świadczenia usług z tytułu posiadania e-Rezydencji. Marketplace ma na celu dostarczenie podstawowych informacji o usługodawcach zarejestrowanych i świadczących usługi w tym środowisku cyfrowym. Warto podkreślić, iż usługodawcy obecni na Marketplace zostali wyselekcjonowani w oparciu o staranną analizę ich doświadczenia oraz wiedzy. Ma to na celu nie tylko kompleksowe wsparcie E-rezydentów w rozwoju ich biznesów, ale również w znaczący sposób ułatwia wybór właściwego dostawcy usług, sprofilowanych pod kątem potrzeb i wymagań użytkownika. 

Załóż firmę poza granicami Polski

Kancelaria Marcina Wierzbickiego i Michała Koniecznego oferuje specjalistyczne doradztwo prawne w zakresie zakładania firmy poza granicami kraju. Jesteśmy członkami estońskiego programu e-Rezydencji, fachowo doradzając podmiotom zainteresowanym rejestracją lub przenoszeniem działalności gospodarczej do Estonii. Tłumaczymy, jaka forma biznesu będzie najkorzystniejsza dla klienta, objaśniamy problematyczne przepisy, wskazujemy, ile czasu zajmie założenie działalności gospodarczej w danym państwie. 

O szczegółach procesu rejestracji na estońskim Marketplace przeczytają Państwo więcej na naszej stronie internetowej - zachęcamy do kontaktu!
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Pozostałe notatki

Legislacyjny chaos? Wdrożenie Dyrektyw DCD i SGD w branży e-commerce

 • 12.08.2022

Dostosowanie polskich regulacji do unijnych Dyrektyw SGD oraz DCD wzbudza kontrowersje wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Większość z nich obawia się legislacyjnego chaosu, wywołanego ich implementacją.

Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK

 • 10.08.2022

Jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, zamknął negocjacje dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Szereg umów przedwstępnych na zakup lokali został podpisany na początku sierpnia.

Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500

 • 05.08.2022

Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36,699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii.

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do EBOiR

 • 02.08.2022

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz przy podpisaniu z EBOiR rządzonej prawem angielskim umowy ramowej.