Godząc interesy z działalnością charytatywną – pomoc KWKR dla spółki Light and Love Home

 • 22.07.2022
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Dzięki współpracy prawników z 3 działów kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy udało się nam z sukcesem doprowadzić do powołania spółki Light and Love Home skutkiem czego pochodzący z Hong Kongu właściciele będą mogli zaoferować wsparcie uchodźcom z Ukrainy.

report image

W słusznej sprawie

Do naszej kancelarii zgłosili się założyciele zagranicznego, katolickiego związku wyznaniowego, pochodzący z HongKongu, którzy w ramach swojej działalności chcieli nabyć hostel w Polsce w celu wspierania uchodźców z Ukrainy. Od początku byli oni zainteresowani nabyciem nieruchomości w Zabrzu; mieście wchodzącym w skład Górnośląskiej Metropolii. Warto wspomnieć, że ten obszar przemysłowy jest strategicznym punktem na mapie Polski, gdyż skupia większość inwestycji związanych z działalnością górniczą i hutniczą.

Godząc interesy z działalnością charytatywną

Dzięki skoordynowanej współpracy prawników z działu nieruchomości, działu korporacyjnego oraz działu compliance udało się nam pogodzić interesy inwestycyjne z działalnością o charakterze religijno-wyznaniowym naszego klienta.

Kolejną wartą podkreślenia wartością tej transakcji były motywacje zagranicznego przedsiębiorcy. Jest to kolejny projekt realizowany przez naszą kancelarię związany z udzieleniem azylu uchodźcom z dotkniętej wojną Ukrainy. Jesteśmy dumni, że zespół KWKR ma szansę współpracować z firmami i stowarzyszeniami, których działania motywowane są chęcią czynienia dobra w słusznej, społecznej sprawie. Wierzymy również, że to nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja spółki Light and Love Home, w której będziemy mieli okazję partycypować.
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Pozostałe notatki

Legislacyjny chaos? Wdrożenie Dyrektyw DCD i SGD w branży e-commerce

 • 12.08.2022

Dostosowanie polskich regulacji do unijnych Dyrektyw SGD oraz DCD wzbudza kontrowersje wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Większość z nich obawia się legislacyjnego chaosu, wywołanego ich implementacją.

Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK

 • 10.08.2022

Jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, zamknął negocjacje dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Szereg umów przedwstępnych na zakup lokali został podpisany na początku sierpnia.

Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500

 • 05.08.2022

Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36,699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii.

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do EBOiR

 • 02.08.2022

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz przy podpisaniu z EBOiR rządzonej prawem angielskim umowy ramowej.