Aktualności KWKR doradzało Matexi przy nowej transakcji zakupu nieruchomości 27.06.2022 KWKR doradzało Matexi przy nowej transakcji zakupu nieruchomości

 • 27.06.2022
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Specjaliści KWKR kompleksowo doradzali Matexi sp. z o.o. przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, w wyniku której nasz stały Klient zyskał możliwość zakupu nieruchomości położonej w jednej z najatrakcyjniejszych części Krakowa.

report image

Zrównoważany rozwój = wspólny sukces

Matexi sp. z o.o. to wieloletni klient kancelarii, którego mieliśmy przyjemność wielokrotnie wspierać w dążeniach rozwojowych, w szczególności polegających na powiększaniu portfela nieruchomości. Zawarcie kolejnej, przedwstępnej umowy sprzedaży pozwala realizować ten cel, jednocześnie zabezpieczając interesy naszego Klienta gdyby, w wyniku niezależnych od niego okoliczności, planowana inwestycja nie mogła zostać zrealizowana.  Nasz Klient jest deweloperem odpowiedzialnym społecznie; strategia Matexi zakłada długofalowe zaangażowanie na polskim rynku. W jej ramach firma stawia na równoważony rozwój oferty oraz dywersyfikację dostępnych lokalizacji, realizowaną zgodnie z dewizą „Witamy w okolicy”.

Nie sprawy a ludzie – jak pomogliśmy naszemu Klientowi?

Pomoc prawna KWKR polegała na kompleksowym wsparciu Klienta w całym procesie towarzyszącym nabywaniu nieruchomości: począwszy od przeprowadzenia audytu stanu prawnego nieruchomości, w tym położonych na niej budynków oraz negocjowania ze sprzedającym szczegółowych warunków umowy, aż do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży. Nasi prawnicy – przygotowując przedwstępną umowę sprzedaży – zadbali o umożliwienie Klientowi zakupu nieruchomości będącej na określonym etapie realizacji inwestycji budowlanej. Fachowcy z działu „Property” zadbali również o zabezpieczenie interesów spółki Matexi na wypadek, gdyby inwestycja nie doszła do skutku.  

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi niniejszej transakcji na stronie naszej kancelarii. Jeśli z kolei poszukują Państwo zaufanych prawników, działających szybko i z należytą starannością - doradzimy również w Państwa sprawie; zapraszamy do kontaktu!
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Pozostałe notatki

Legislacyjny chaos? Wdrożenie Dyrektyw DCD i SGD w branży e-commerce

 • 12.08.2022

Dostosowanie polskich regulacji do unijnych Dyrektyw SGD oraz DCD wzbudza kontrowersje wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Większość z nich obawia się legislacyjnego chaosu, wywołanego ich implementacją.

Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK

 • 10.08.2022

Jeden z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych, zamknął negocjacje dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Szereg umów przedwstępnych na zakup lokali został podpisany na początku sierpnia.

Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500

 • 05.08.2022

Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36,699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii.

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do EBOiR

 • 02.08.2022

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz przy podpisaniu z EBOiR rządzonej prawem angielskim umowy ramowej.