Kuehne+Nagel w Polsce rozwija dział logistyki drogowej, otwierając nowy obiekt w Bielanach Wrocławskich

 • 10.05.2022
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Firma Kuehne+Nagel otwiera nowy, nowoczesny obiekt w Bielanach Wrocławskich, który zastąpi dotychczas wykorzystywany. Nowy obiekt przyczyni się do dalszej optymalizacji drogowych procesów logistycznych oraz skrócenia czasu realizacji transportu krajowego i międzynarodowego.

report image
Nowy obiekt jest usytuowany w Bielanach Wrocławskich, w okolicach Wrocławia i ma powierzchnie 4570 m2. Na jego terenie znajdują się nowoczesne i komfortowe pomieszczenia biurowe dla pracowników oraz magazyn cross-dock z możliwością przechowywania towarów. Obiekt jest wyposażony w 21 doków, umożliwiających szybki i niezakłócony przepływ przesyłek.  

Nowe centrum logistyczne spełnia również założenia zrównoważonego budownictwa, dzięki instalacji energooszczędnego oświetlenia LED, czujników ruchu dla oświetlenia zewnętrznego oraz inteligentnych systemów zarządzania energią i zużyciem wody. Teren wokół obiektu jest zagospodarowany zielenią, łąkami kwietnymi, a także domkami dla owadów i budkami lęgowymi dla ptaków. Pracownicy obiektu mogą korzystać ze stojaków rowerowych oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.  

„Logistyka drogowa Kuehne+Nagel w Polsce rozwija się, a firma już teraz posiada silną pozycję rynkową w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że dzięki otwarciu nowego obiektu, otworzymy perspektywę na nowy wymiar rozwoju naszej sieci lądowej – wszystko po to, aby dostarczać naszym klientom jeszcze bardziej efektywne rozwiązania” – komentuje Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej Kuehne+Nagel w Polsce.  

Nowa lokalizacja Kuehne+Nagel jest dobrze skomunikowana zarówno z drogą ekspresową S8, jak i autostradą A4. • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

E-doręczenia – na jakie zmiany powinni przygotować się przedsiębiorcy?

 • 27.05.2022

E-doręczenia to pierwszy krok ku wdrożeniu w życie projektu, umożliwiającego wysyłanie o odbieranie korespondencji między podmiotami publicznymi a niepublicznymi. Już od lipca obowiązek posiadania adresu do doręczeń elektronicznych zostanie nałożony na przedsiębiorców.

Instytucje unijne na ostatniej prostej do wprowadzenia min. stawki podatkowej

 • 24.05.2022

Planowana reforma, nad którą obecnie debatuje Europarlament, może znacznie pokrzyżować plany przedsiębiorcom, korzystającym z możliwości prowadzenia swojej działalności gospodarczej w krajach UE o liberalnych prawach podatkowych.

Kara prezesa UOKiK nałożona na Vinted: „O warunkach płatności trzeba informować!”

 • 20.05.2022

Sprawa dotycząca kary administracyjnej nałożonej przez Prezesa UOKiK na litewską spółkę Vinted UAB jest nadal gorącym tematem internetowych debat. Zaniedbania sprawiły, że nad jedną z czołowych platform handlu odzieżą używaną wisi widmo poniesienia kosztów w kwocie ponad 5,3 mln. złotych. Choć Vinted planuje zaskarżyć decyzję Prezesa UOKiK, dowody obciążające litewskiego giganta są niepodważalne.

Uchwała reklamowa budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców

 • 18.05.2022

Rada Miasta Krakowa ogłosiła, że od 1 lipca bieżącego roku zaczną obowiązywać nowe „Zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”. Jej treść budzi kontrowersje wśród krakowskich przedsiębiorców i generuje prawny chaos.