Postępowanie sądowe o usunięcie słupów i linii średniego napięcia zakończone sukcesem

 • 13.04.2022
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Z satysfakcją informujemy o pomyślnym zakończeniu dla naszego klienta postępowania sądowego o usunięcie słupów i linii średniego napięcia wraz z obowiązkiem zapłaty na rzecz naszego klienta odszkodowania za ostatnie 10 lat. Postępowanie było toczone przeciwko wiodącemu w Polsce dostawcy energii elektrycznej.

report image
Operator przed sądem pierwszej i drugiej instancji twierdził, że roszczenie naszego klienta jest bezpodstawne. Argumentował to tym, że na jego rzecz doszło do zasiedzenia służebności przesyłu. Nasi eksperci jednak nie zgadzali się ze wskazanymi przesłankami. Podczas procesu obaliliśmy przesłanki dobrej wiary zasiedzenia służebności przesyłu. W konsekwencji spór zakończył się pozytywnie dla naszego klienta.

W niniejszej sprawie Sądy obu instancji przywołały też ugruntowany w orzecznictwie Sądu Najwyższego pogląd, zgodnie z którym wybudowanie na cudzej nieruchomości urządzeń przesyłowych przez korzystające z nich przedsiębiorstwo, po uzyskaniu decyzji wydawanych w procesie budowlanym, nie rozstrzyga o możliwości zakwalifikowania posiadania nieruchomości, na której te urządzenia zostały posadowione, jako wykonywanego w dobrej wierze.

Postępowania przedsądowe jak i postępowanie sądowe w całości prowadziła radca prawny Marcelina Fąfara z Działu Nieruchomości. Marcelina posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i egzekucyjnych na rzecz naszych klientów. Tym samym wiele prowadzonych przez nią spraw rozstrzyga się pozytywnie dla reprezentowanej przez nas strony.
 • KWKR Konieczny, Wierzbicki i Partnerzy SKA
 • ul. Kącik 4
 • 30-549 Kraków
 • PL

Pozostałe notatki

Aktualności KWKR doradzało Matexi przy nowej transakcji zakupu nieruchomości 27.06.2022 KWKR doradzało Matexi przy nowej transakcji zakupu nieruchomości

 • 27.06.2022

Specjaliści KWKR kompleksowo doradzali Matexi sp. z o.o. przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, w wyniku której nasz stały Klient zyskał możliwość zakupu nieruchomości położonej w jednej z najatrakcyjniejszych części Krakowa.

White & Case doradzała bankom przy emisji akcji spółki ENEA S.A. o wartości 750 mln zł

 • 23.06.2022

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała Pekao Investment Banking, który pełnił rolę globalnego koordynatora oferty oraz współprowadzącego księgę popytu, oraz Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. – Biuro Maklerskie Pekao, pełniącemu rolę współprowadzącego księgę popytu oraz agenta rozliczeniowego, w związku z emisją przez spółkę ENEA S.A. akcji serii D o wartości 750 milionów zł.

Kancelaria White & Case doradzała na rzecz Grupy Pracuj w związku z przejęciem niemieckiej spółki softgarden e-recruiting

 • 23.06.2022

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała spółce Grupa Pracuj S.A. przy nabyciu niemieckiej spółki softgarden e-recruiting GmbH za kwotę ok. 118 milionów EUR. Finalizacja transakcji przewidywana jest do końca czerwca 2022 roku.

Mamy prestiżowe, podwójne wyróżnienie w Rankingu prawniczym „Rzeczpospolitej”!

 • 23.06.2022

21 czerwca otrzymaliśmy dwa wyjątkowe wyróżnienia na Gali Rankingu Kancelarii Prawniczych 2022. Docenieni zostaliśmy za wkład w budowę rynku prawniczego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania.