Konto do split payment na klik

 • 27.07.2018
 • Santander Bank Polska S.A.
 • ul. Jana Pawła II 17
 • 00-854 Warszawa
 • PL

Bank Zachodni WBK umożliwi klientom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą szybkie zakładanie kont firmowych, niezbędnych do korzystania z mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment). Wystarczy wniosek online.

report image
Już od 1 lipca 2018 r. banki będą zobowiązane do udostępnienia firmom mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment). Rozwiązanie to będzie polegać na rozbiciu płatności za fakturę VAT (w PLN) na dwa przelewy – kwota netto będzie kierowana na podstawowy rachunek rozliczeniowy firmy, natomiast kwota podatku VAT będzie przekazywana na specjalny rachunek VAT. Środki zgromadzone na rachunku VAT będą cały czas należały do przedsiębiorcy, jednak będzie mógł on je wykorzystywać tylko w określonych celach, to znaczy zapłatę zobowiązania VAT do urzędu skarbowego lub zapłatę kwoty odpowiadającej kwocie VAT z faktury otrzymanej od swojego kontrahenta.

Konto firmowe na klik

Po wejściu w życie przepisów o split payment, płatność podzielona przekazana na konto osobiste przedsiębiorcy zostanie zwrócona do adresata płatności. Niezbędne stanie się więc posiadanie konta firmowego.

‒ Klienci cenią swobodę dostępu do usług bankowych. Dla wielu mikro i małych przedsiębiorców korzystanie z konta osobistego do prowadzenia firmy było naturalne i bardzo wygodne. Posiadanie odrębnego rachunku biznesowego daje jednak wiele korzyści. Umożliwia m.in. efektywniejsze zarządzanie wpływami i wydatkami, ułatwia dostęp do wyspecjalizowanych produktów bankowych oraz zapewnia większą wiarygodność przedsiębiorcy w przypadku starania się o kredyt na dalszy rozwój firmy. W Banku Zachodnim WBK zależy nam, aby zapewnić przedsiębiorcom jak najlepsze doświadczenia w tym zakresie. Dlatego wszelkie procedury związane z koniecznością otwarcia rachunku firmowego, zgodnie z nowymi przepisami, uprościliśmy do niezbędnego minimum ‒ komentuje Iwona Trubowicz-Marchwińska, Dyrektor Biura Doskonalenia Obsługi Klientów MŚP w Banku Zachodnim WBK.

Bank Zachodni WBK przygotował specjalne rozwiązanie dla klientów indywidualnych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z wykorzystaniem rachunku prywatnego, które umożliwi im szybkie otwarcie konta firmowego online. Wystarczy wybrać parametry konta, potwierdzić swoje dane, które automatycznie zostaną skopiowane z danych rachunku osobistego oraz wprowadzić dane firmy. Maksymalnie po 24 godzinach klient otrzyma elektronicznie potwierdzenie umowy i dane niezbędne do pierwszego logowania. Klienci do prowadzania działalności gospodarczej będą mogli wybrać jeden z dwóch rachunków:

Konto Firmowe Godne Polecenia, które oferuje m.in.:
 • 0 zł za prowadzenie konta, przy płatności miesięcznej składki ZUS w wysokości min. 200 zł
 • 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe do ZUS i US w systemie Elixir
 • 0 zł za prowadzenie jednego dodatkowego konta walutowego w wybranej walucie EUR, USD lub GBP
Konta Godnego Polecenia Premium, które oferuje m.in.:
 • 0 zł za prowadzenie nieograniczonej liczby dodatkowych kont w PLN i w walutach obcych
 • 0 zł* za 100 pierwszych przelewów internetowych realizowanych w systemie Elixir z konta podstawowego w danym miesiącu
 • 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe w systemie Elixir do ZUS i US
Wraz z kontem zostanie uruchomiona usługa BZWBK24 Mini Firma, pozwalająca osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na wygodne, szybkie i bezpiecznie zarządzenie finansami firmy online oraz zakupy produktów bankowych bez konieczności wychodzenia z biura.

Pełna oferta kont firmowych oferowanych przez Bank Zachodni WBK oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są pod adresem https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html


 • Santander Bank Polska S.A.
 • ul. Jana Pawła II 17
 • 00-854 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

SRDK członkiem Izby Polska-Azja

 • 18.10.2018

Kancelaria SRDK dołączyła do grona członków Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja (w skrócie: Izba Polska-Azja).

SRDK członkiem PSZP

 • 18.10.2018

Kancelaria SRDK dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych.

DEKRA SafetyCheck - Jedź bezpiecznie dzięki bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa

 • 17.10.2018

Już od 22 października młodzi kierowcy mają możliwość wykonania bezpłatnej kontroli technicznej samochodów osobowych. Badanie można wykonać na terenie całej Polski, w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów. Akcja będzie trwała do 31 października.

ŁSSE – czwarta strefa na świecie i najlepsza w Europie dla MŚP

 • 15.10.2018

W rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times), Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest czwartą specjalną strefą ekonomiczną w kategorii Top 10 Zones Globally i jedyną z Polski w tym gronie. Otrzymaliśmy również tytuł najlepszej w Europie dla małych i średnich przedsiębiorstw.