Konto do split payment na klik

 • 27.07.2018
 • Bank Zachodni WBK S.A.
 • ul. Rynek 9/11
 • 50-950 Wrocław
 • PL
Szczegóły

Bank Zachodni WBK umożliwi klientom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą szybkie zakładanie kont firmowych, niezbędnych do korzystania z mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment). Wystarczy wniosek online.

Już od 1 lipca 2018 r. banki będą zobowiązane do udostępnienia firmom mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment). Rozwiązanie to będzie polegać na rozbiciu płatności za fakturę VAT (w PLN) na dwa przelewy – kwota netto będzie kierowana na podstawowy rachunek rozliczeniowy firmy, natomiast kwota podatku VAT będzie przekazywana na specjalny rachunek VAT. Środki zgromadzone na rachunku VAT będą cały czas należały do przedsiębiorcy, jednak będzie mógł on je wykorzystywać tylko w określonych celach, to znaczy zapłatę zobowiązania VAT do urzędu skarbowego lub zapłatę kwoty odpowiadającej kwocie VAT z faktury otrzymanej od swojego kontrahenta.

Konto firmowe na klik

Po wejściu w życie przepisów o split payment, płatność podzielona przekazana na konto osobiste przedsiębiorcy zostanie zwrócona do adresata płatności. Niezbędne stanie się więc posiadanie konta firmowego.

‒ Klienci cenią swobodę dostępu do usług bankowych. Dla wielu mikro i małych przedsiębiorców korzystanie z konta osobistego do prowadzenia firmy było naturalne i bardzo wygodne. Posiadanie odrębnego rachunku biznesowego daje jednak wiele korzyści. Umożliwia m.in. efektywniejsze zarządzanie wpływami i wydatkami, ułatwia dostęp do wyspecjalizowanych produktów bankowych oraz zapewnia większą wiarygodność przedsiębiorcy w przypadku starania się o kredyt na dalszy rozwój firmy. W Banku Zachodnim WBK zależy nam, aby zapewnić przedsiębiorcom jak najlepsze doświadczenia w tym zakresie. Dlatego wszelkie procedury związane z koniecznością otwarcia rachunku firmowego, zgodnie z nowymi przepisami, uprościliśmy do niezbędnego minimum ‒ komentuje Iwona Trubowicz-Marchwińska, Dyrektor Biura Doskonalenia Obsługi Klientów MŚP w Banku Zachodnim WBK.

Bank Zachodni WBK przygotował specjalne rozwiązanie dla klientów indywidualnych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z wykorzystaniem rachunku prywatnego, które umożliwi im szybkie otwarcie konta firmowego online. Wystarczy wybrać parametry konta, potwierdzić swoje dane, które automatycznie zostaną skopiowane z danych rachunku osobistego oraz wprowadzić dane firmy. Maksymalnie po 24 godzinach klient otrzyma elektronicznie potwierdzenie umowy i dane niezbędne do pierwszego logowania. Klienci do prowadzania działalności gospodarczej będą mogli wybrać jeden z dwóch rachunków:

Konto Firmowe Godne Polecenia, które oferuje m.in.:
 • 0 zł za prowadzenie konta, przy płatności miesięcznej składki ZUS w wysokości min. 200 zł
 • 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe do ZUS i US w systemie Elixir
 • 0 zł za prowadzenie jednego dodatkowego konta walutowego w wybranej walucie EUR, USD lub GBP
Konta Godnego Polecenia Premium, które oferuje m.in.:
 • 0 zł za prowadzenie nieograniczonej liczby dodatkowych kont w PLN i w walutach obcych
 • 0 zł* za 100 pierwszych przelewów internetowych realizowanych w systemie Elixir z konta podstawowego w danym miesiącu
 • 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe w systemie Elixir do ZUS i US
Wraz z kontem zostanie uruchomiona usługa BZWBK24 Mini Firma, pozwalająca osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą na wygodne, szybkie i bezpiecznie zarządzenie finansami firmy online oraz zakupy produktów bankowych bez konieczności wychodzenia z biura.

Pełna oferta kont firmowych oferowanych przez Bank Zachodni WBK oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są pod adresem https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html


 • Bank Zachodni WBK S.A.
 • ul. Rynek 9/11
 • 50-950 Wrocław
 • PL

Pozostałe notatki

Rowerowy zawrót głowy

 • 07.08.2018

Już 13 września Targi Kielce opanują rowery i miłośnicy dwóch kółek! Ponad 250 firm z 14 państw zaprezentuje swoje produkty zwiedzającym.

T‑Mobile zaprasza klientów do uczestnictwa w otwartych beta-testach nowej aplikacji mobilnej.

 • 27.07.2018

Od 24 lipca 2018 r. T‑Mobile udostępnia wersję beta swojej nowej aplikacji Mój T‑Mobile do otwartych testów. W pierwszej kolejności zaprasza do nich swoich klientów abonamentowych, użytkowników systemu Android.

DBL buduje nową pralnię w Siemianowicach Śląskich

 • 27.07.2018

Podstawą działania firmy DBL jest przemyślany i w pełni zaplanowany system obiegu odzieży. Strategia rozwoju przedsiębiorstwa zakłada przede wszystkim usprawnianie całego procesu, poprzez optymalizację działań na każdym z etapów. Nowoczesny zakład pralniczy pozwoli na jeszcze płynniejszą obsługę naszych Klientów.

White & Case doradzała w związku z największą w 2018 r. prywatną emisją akcji

 • 26.07.2018

White & Case doradzała Bankowi Zachodniemu WBK S.A. w związku z największą emisją prywatną akcji w Polsce w 2018 roku o wartości 450 mln EUR.