Kuehne+Nagel znacznie zwiększa swoją obecność w Afryce

 • 07.01.2022
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne+Nagel, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, znacznie rozszerzył swoją sieć biur w Afryce.

Biura są zarządzane i obsługiwane przez „wieżę kontrolną” w Durbanie w RPA, zapewniającą pełną kontrolę nad siecią logistyczną w Afryce. Umożliwia pełną widoczność w całej sieci połączeń, w tym w lokalizacjach zdalnych, zapewniając globalne standardy usług Kuehne+Nagel, tj. nadzór nad jakością danych, umożliwienie widoczności przesyłek i zarządzanie przepływem ładunków.  

Dzięki tej ekspansji, Kuehne+Nagel zapewnia swoim klientom lepszy dostęp do rynków afrykańskich, jednocześnie oferując afrykańskim producentom specjalistyczne i specyficzne dla branż rozwiązania, szczególnie dla farmacji i ochrony zdrowia, towarów łatwo psujących się, pomocy humanitarnej oraz logistyki projektów.  

Afryka Subsaharyjska odgrywa coraz większą rolę w światowym handlu, ponieważ jest domem dla ponad miliarda ludzi, z których połowa do 2050 roku będzie poniżej 25 roku życia. Kuehne+Nagel jest obecne w Afryce od prawie siedemdziesięciu lat, otwierając swoje pierwsze biuro w Johannesburgu w 1954 r. Firma zapewnia swoim klientom pełną widoczność, łącząc mocne strony lokalnej obecności z globalnymi systemami operacyjnymi i procesami Kuehne+Nagel.  

Rozbudowana sieć w Afryce jest w pełni weryfikowana i kontrolowana przez zewnętrzną, globalną firmę audytorską, aby zapewnić stałe przestrzeganie najwyższego poziomu zgodności i standardów etycznych. Zapewnia pełen zakres usług międzynarodowych, w tym logistykę lotniczą, morską, drogową i kontraktową.   „Afryka jest bogata zarówno w zasoby naturalne, jak i młodą przedsiębiorczą populację. Nadszedł czas, aby uwolnić ten potencjał i stworzyć rozwijające się, dobrze prosperujące gospodarki. Jest na to wiele elementów, jednym z nich jest logistyczna zdolność do łączenia globalnych rynków dla odbiorców końcowych i dostawców. Dzięki nowemu miejscu zarządzania w Durbanie jesteśmy gotowi, aby wykorzystać tę szansę – komentuje Lee I’Ons, prezes Kuehne+Nagel na Bliskim Wschodzie i w Afryce.  

Dzięki tej ekspansji Kuehne+Nagel będzie reprezentowane w 18 krajach afrykańskich: RPA, Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Egipcie, Angoli, Namibii, Madagaskarze, Zimbabwe, Suazi, Mozambiku, Mauritiusie, Botswanie, Nigerii, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Senegalu i Rwandzie. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Kuehne+Nagel planuje zwiększyć swój zasięg dzięki drugiej ekspansji na kontynencie afrykańskim. • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Nowy wskaźnik zakłóceń w transporcie morskim Kuehne+Nagel wskazuje na dalsze wyzwania w łańcuchu dostaw

 • 20.01.2022

Kuehne+Nagel wprowadza w platformie seaexplorer wskaźnik zakłóceń, mierzący wydajności globalnej sieci transportu kontenerowego.

Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG, 19.01.2022

 • 10.01.2022

Podczas wydarzenia eksperci KPMG omówią zagadnienia i trendy, które mają kluczowy wpływ na agendy zarządzających i osób odpowiedzialnych za funkcje finansowo-podatkowe firm w Polsce. Kongres odbędzie się w formule online.

Krajowy Rejestr Zadłużonych - nowe narzędzie dla przedsiębiorców

 • 03.01.2022

Od 1 grudnia 2021r. zaczął funkcjonować zapowiadany od dawna przez Ministerstwo Sprawiedliwości system Krajowy Rejestr Zadłużonych.

Branża logistyczna korzysta z druku przestrzennego Seifert Logistics Group inwestuje w technologię druku 3D

 • 30.12.2021

Druk 3D umożliwia nowy rodzaj tzw. produkcji addytywnej, czyli optymalizację procesu produkcyjnego różnych elementów. Jako usługodawca kontraktowy w branży logistycznej firma Seifert Logistics Group (SLG) zna wymagania i procesy logistyczne przedsiębiorstw produkcyjnych. W sektorze usługowym liczy się elastyczna reakcja na nowe wpływy i modele działalności gospodarczej.