Szymon Szczepanik został członkiem Zarządu Seifert Polska

 • 30.12.2021
 • Seifert Polska Sp. z o.o.
 • ul. Kosztowska 21
 • 41-409 Mysłowice
 • PL

Odtąd wraz z Prezesem Seifert Polska Janem Brachmannem, Szymon Szczepanik (34) stanowić będzie główny trzon zarządu firmy.

report image
Seifert Polska będąca częścią Grupy Seifert Logistics została założona w 1999 roku i od lat należy do grona Top 500 Największych Firm Logistycznych w Polsce*, kierując obecnie ośmioma magazynami w różnych lokalizacjach w kraju.

Dostarcza zarówno krajowych, jak i międzynarodowych usług spedycyjnych oraz szerokiego zakresu usług logistyki kontraktowej dla ważnych branż gospodarki.
Wzorem polityki prowadzonej przez całą Grupę, szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi solidny fundament specjalizującej się w sektorze logistyki kontraktowej dla branży automotive Seifert Polska.


Szczepanik dorastał w Bremen, gdzie ukończył studia w Hochschule Bremen na kierunku – International Degree Shipping and Chartering oraz Szkołę Europejską SII Utbremen w zakresie kompetencji handlowca.Również w Niemczech rozpoczynał swoją karierę i zdobywał doświadczenia zawodowe w sektorze logistycznym w międzynarodowych firmach z branży motoryzacyjnej i handlowej.
Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w 4. pułku telekomunikacyjnym „1" w Rotenburg Wümme w latach 2011 i 2012 roku przyjechał do Polski, na staż w dziale transportu firmy transportowo-logistycznej w Katowicach.

Od 2013 roku związał się z Seifert Polska, gdzie początkowo pełnił funkcję Asystenta Zarządu i kolejno Projekt Menadżera. W 2017 stanął na czele działu logistyki jako Dyrektor Logistyki Seifert Polska.
W roku 2020 został powołany na stanowisko prokurenta Seifert Automotive Polska, odpowiedzialnej za obsługę logistyczną fabryki silników i baterii niemieckiego producenta samochodów w Jaworze. Projektu, który koordynował i z którym związany był od samego początku - od fazy przetargowej.                               

„Otwarty, doświadczony i wielozadaniowy Szczepanik to cenne wsparcie i ogromny atut Zarządu Seifert Polska" – podsumowuje Jan Brachmann.   * zgodnie z badaniami prowadzonych ciągle od 2004 roku przez agencję badań rynkowych Data Group Consulting.
A w najnowszym raporcie z 2021 roku Seifert Polska uplasowano o 100 pozycji wyżej w porównaniu z rokiem poprzednim, co obrazuje kondycję firmy na tle konkurencji.
 
 • Seifert Polska Sp. z o.o.
 • ul. Kosztowska 21
 • 41-409 Mysłowice
 • PL

Pozostałe notatki

Nowy wskaźnik zakłóceń w transporcie morskim Kuehne+Nagel wskazuje na dalsze wyzwania w łańcuchu dostaw

 • 20.01.2022

Kuehne+Nagel wprowadza w platformie seaexplorer wskaźnik zakłóceń, mierzący wydajności globalnej sieci transportu kontenerowego.

Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG, 19.01.2022

 • 10.01.2022

Podczas wydarzenia eksperci KPMG omówią zagadnienia i trendy, które mają kluczowy wpływ na agendy zarządzających i osób odpowiedzialnych za funkcje finansowo-podatkowe firm w Polsce. Kongres odbędzie się w formule online.

Kuehne+Nagel znacznie zwiększa swoją obecność w Afryce

 • 07.01.2022

Kuehne+Nagel, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, znacznie rozszerzył swoją sieć biur w Afryce.

Krajowy Rejestr Zadłużonych - nowe narzędzie dla przedsiębiorców

 • 03.01.2022

Od 1 grudnia 2021r. zaczął funkcjonować zapowiadany od dawna przez Ministerstwo Sprawiedliwości system Krajowy Rejestr Zadłużonych.