II edycja WHISTLEBLOWING SUMMIT

 • 27.09.2021
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Rödl & Partner oraz E-nform wspierają przedsiębiorców w zastosowaniu rewolucyjnych zmian dla sygnalistów. Już 7 października 2021 r. odbędzie się II edycja WHISTLEBLOWING SUMMIT.

Bezpłatna konferencja online potrwa 8 godzin i dostarczy słuchaczom wiedzy na temat kompleksowej ochrony sygnalistów. W wydarzeniu wezmą udział eksperci-praktycy uznani w swoich dziedzinach, którzy pomogą firmom przygotować się na nadchodzące zmiany.

Do 17 grudnia br. wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są wdrożyć wymogi dyrektywy unijnej z października 2019 r., dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów. Dyrektywa określa szereg obowiązków, które pod groźbą sankcji będą musiały spełnić zarówno organizacje publiczne, jak i prywatne. To niebywała rewolucja dla Polskich przedsiębiorców.

Whistleblowing Summit to bezpłatna konferencja online dla wszystkich poszukujących użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów. To wydarzenie szczególnie ważne dla przedsiębiorców dokonujących przeglądu lub rozbudowy istniejących polityk i procedur w firmach. Konferencja pozwoli ukształtować świadomość prawną i etyczną personelu, a także wskaże organizacjom właściwe narzędzia i rozwiązania techniczne.

Wiedza w obszarze ochrony sygnalistów jest wciąż niewielka, a jest to niezwykle istotny temat dla wszystkich podmiotów prawnych oraz publicznych i prywatnych organizacji. Chcemy edukować i uświadamiać. Chcemy przygotować firmy na nadchodzące zmiany – to stąd zrodził się pomysł na Whistleblowing Summit – mówią Jarosław Kamiński (adwokat, Associate Partner w Rödl & Partner) i Rafał Hryniewicz (Prezes Zarządu E-nform Sp. z o.o.) – organizatorzy wydarzenia.  

Strona konferencji i rejestracja: www.whistleblowingsummit.pl
Bezpłatna konferencja w formie online odbędzie się 7.10.2021 r. w godzinach 9:00-18:00  
W dalszym ciągu można skorzystać z przygotowanej przez organizatorów oferty sponsorskiej.
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Czy organ odwoławczy powinien wydać jedną czy więcej decyzji w przypadku wielości odwołań?

 • 19.10.2021

Na to pytanie odpowiedzi udziela adw. Aneta Walewska-Borsuk.

Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne

 • 18.10.2021

Jeszcze tylko do 30 listopada 2021 roku, można skorzystać z przepisów o uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym wprowadzonych w ramach tarczy 4.0. Ten tryb restrukturyzacji jest relatywnie prostym narzędziem, pozwalającym dłużnikom mającym przejściowe kłopoty finansowe, na uniknięcie konieczności ogłoszenia upadłości.

TECH LIGHT z nową lokalizacją pod Warszawą

 • 15.10.2021

Firma TECH LIGHT, producent i projektant profili oświetleniowych LED, zdecydowała się na relokację do parku magazynowego Panattoni A2 Warsaw East Park położonego tuż przy węźle „Stary Konik” niedaleko Warszawy. Najemca wprowadził się na 1200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej już w sierpniu. Kompleksową usługę doradczą firmie TECH LIGHT zapewniła firma AXI IMMO.

Dostęp do drogi publicznej, a droga wewnętrzna i służebność gruntowa

 • 12.10.2021

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami prawnymi inwestorów, w kwestii dostępności do drogi publicznej, poprzez drogę wewnętrzną, należy stwierdzić, że godnie w art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2021 r. poz. 741 z późn. zm.),