Ikony Warszawy. Fogg i Bristol – 120 lat, 4 września 2021, 14:00 – 19:00

 • 03.09.2021
 • Royal Bristol Warsaw Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • Krakowskie Przedmieście 42/44
 • 00-325 Warszawa
 • PL
Szczegóły

120 lat temu w Warszawie zaczęły się dwie historie. 30 maja 1901 roku urodził się Mieczysław Fogg, a 19 listopada powitano pierwszego gościa Hotelu Bristol. Tak rozpoczęła się wielka muzyczna kariera i wspaniała historia hotelu-ikony. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania!

report image
W sobotę, 4 września, przypomnimy nie tylko jubileuszowe ikony, ale i atmosferę międzywojennej Warszawy. W programie spotkanie z Michałem Foggiem, prawnukiem artysty, warsztaty rodzinne i koncert Voice Band z udziałem Eweliny Flinty, w czasie którego usłyszymy piosenki z międzywojennych kabaretów i rewii z repertuaru Chóru Dana i Mieczysława Fogga.  

Mieczysław Fogg był polskim piosenkarzem, który karierę rozpoczął w okresie międzywojennym. „Foggorama”, „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock” – to tylko niektóre tytuły spośród jego licznych programów estradowych. Na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach. Wśród najpopularniejszych utworów Fogga znalazły się: „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Pierwszy siwy włos”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”. W trakcie spotkania z prawnukiem artysty Michałem Foggiem zaprezentowane zostaną zdjęcia z rodzinnych albumów, okraszone opowieściami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.  

Początki warszawskiego Hotelu Bristol łączą się nieodzownie z wybitną postacią Ignacego Jana Paderewskiego – światowej sławy pianisty i premiera II RP, który był założycielem i pierwszym właścicielem hotelu.  Już w dniu otwarcia Bristol okrzyknięto symbolem elegancji i uznano za najbardziej luksusowy hotel w Polsce. Pełen nowinek technicznych budynek, jako jeden z pierwszych w Warszawie, posiadał system centralnego ogrzewania. Niewątpliwą atrakcją hotelu, określaną przez lokalną prasę jako „cacko przemysłu” była nowoczesna winda dla gości. Dziś Hotel Bristol jest niezmiennie sercem kulturalnego życia stolicy, a zarówno koncerty organizowane na narożnym balkonie, jak i wyśmienite śniadania w Café Bristol,  cieszą się wielkim zainteresowaniem warszawiaków.
 

Nasz Dyrektor PR & Marketing chętnie udzieli Państwu dodatkowych informacji: Marta Krzemińska T +48 22 55 11 819 marta.krzeminska@luxurycollection.com

PROGRAM  

14:00
spotkanie z Michałem Foggiem w Domu Spotkań z Historią (sala spotkań)
 
14:00 – 18:00 Plenerowe warsztaty dla dzieci i dorosłych na skwerze ks. Jana Twardowskiego  
• W co się bawił pradziadek? – o dawnych grach i zabawach
• Toczek czy melonik? – robimy nakrycia głowy z okresu dwudziestolecia międzywojennego  
18:00 Koncert na balkonie narożnym Hotelu Bristol  
Zespół reverelsów Voice Band z gościnnym udziałem Eweliny Flinty wykona piosenki międzywojennych kabaretów i rewii z repertuaru Chóru Dana i Mieczysława Fogga    

Więcej informacji znajduje się na stronie: dsh.waw.pl
 • Royal Bristol Warsaw Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • Krakowskie Przedmieście 42/44
 • 00-325 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Jak się przygotować na atak hakerski w firmie?

 • 17.09.2021

Ataków hakerskich jest zdecydowanie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Firmy, w tym momencie niezależnie od wielkości, powinny już na stałe uwzględniać to ryzyko w swoją bieżącej działalności.

Home Office w Europie - Online Seminar, Wrocław, 23.09.2021, 09:00

 • 16.09.2021

Zapraszamy na UNIKALNY webinar poświęcony pracy zdalnej z Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Słowacji oraz Włoch. Wykorzystamy międzynarodowy potencjał sieci SCHINDHELM dla Państwa. Nasi przyjaciele z poszczególnych lokalizacji sieci opowiedzą o prawnych regulacjach Home Office obowiązujących w ich krajach.

WEBINAR: Restarting Europe´s engine: Economic developments and business opportunities in Germany

 • 16.09.2021

Are you interested to get information regarding the current economic situation in Germany? Join our webinar on 28 September!

Konferencja „Dobre Perspektywy”, 14.09.2021

 • 09.09.2021

Porozmawiajmy o finansach firmy i pracowników.