Styler wprowadzi się do 7R Park Kraków

 • 13.07.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Krakowska firma Styler, jeden z europejskich liderów w produkcji dekoracji ściennych wkrótce powiększy swoje zasoby o 2 900 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym 7R Park Kraków. Nowa lokalizacja będzie służyła jako magazyn wyrobów gotowych, a także centrum dystrybucyjne przygotowujące wysyłki do kluczowych klientów w Polsce i 40 krajach świata. Kompleksową obsługą najemcy zajęła się firma AXI IMMO.

report image
Styler to producent stylowych ramek do zdjęć oraz ram do obrazów i luster. Produkty firmy dostępne są na terenie całej Polski i za granicą m.in. w dużych sieciach dekoracyjno-budowlanych, sklepach meblowych, salonach fotograficznych i na branżowych portalach internetowych.

- Zdecydowaliśmy się współpracować z firmą AXI IMMO, z uwagi na ich wszechstronną i profesjonalną wiedzę na temat rynku nieruchomości w interesującej nas okolicy. Nie znaliśmy jej wcześniej, gdy się zorientowałem, jaki mają potencjał, zrezygnowaliśmy z samodzielnego poszukiwania oraz innych agencji doradczych. Zadanie nie było proste, ponieważ na lokalnym rynku nie znaleźliśmy satysfakcjonującej nas powierzchni. Doradca AXI IMMO przygotował rozwiązanie umożliwiające nam zajęcie magazynu zgodnego z oczekiwanymi parametrami technicznymi w lokalizacji, która była wkrótce oddawana do użytku. Bez ich wsparcia taka operacja byłaby raczej niemożliwa. Dzięki wiedzy i możliwościom AXI IMMO wynegocjowaliśmy bardzo korzystną stawkę za wynajem, otrzymaliśmy też pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności i negocjacjach – mówi Szymon Romaniewski, właściciel, Styler.


Firma Styler zajmie ponad 2 700 mkw. powierzchni magazynowej, która będzie służyć składowaniu wyrobów gotowych przed wysyłką do kontrahentów, przy zachowaniu i przekształceniu poprzedniej lokalizacji w całości pod zakład produkcyjny. Całość najmu uzupełnia ponad 150 mkw. przestrzeń socjalno-biurowa.

- Oferta przygotowana przez 7R okazała się najbardziej konkurencyjna spośród przedstawionych Klientowi opcji dostępnych oraz planowanych inwestycji na lokalnym rynku magazynowym. Po pierwsze zagwarantowała mu niemal natychmiastowe wejście na nową powierzchnię, bez przerwy w produkcji. Po drugie w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na ekspansję w ramach tego samego parku magazynowego – mówi Marta Nowik, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.


- Powierzchnia dla nowej lokalizacji firmy Styler została zaaranżowana i zrealizowana zgodnie z wytycznymi klienta. Lokalizacja magazynu umożliwi najemcy optymalną dystrybucję asortymentu do odbiorców krajowych oraz podmiotów zagranicznych. W budynku znajduje się szereg rozwiązań pro-ekologicznych, m.in. fotowoltaika, dostosowanie oświetlenia wewnętrznego LED protokołem DALI z oprawami adresowalnymi. W otoczeniu inwestycji pracownicy będą mieli do dyspozycji zadaszoną wiatę dla rowerów, na terenach zielonych zostały zlokalizowane ule dla pszczół oraz łąki kwietne, które podlewane będą gromadzoną deszczówką. Obiekt zostanie objęty certyfikacja BREEAM na poziomie VERY GOOD
– komentuje Joanna Ociepka-Wojciechowska, Senior Leasing Manager w 7R SA.


7R Park Kraków to nowoczesny A-klasowy park magazynowy składający się z dziesięciu hal o łącznej powierzchni około 213 332 mkw. Podkrakowska inwestycja oferuje zarówno przestrzeń typu multitenant, jak i obiekty BTS. Centrum dystrybucyjne zlokalizowane jest na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w odległości 3 km do drogi ekspresowej S7, 4 km do węzła Bieżanów na autostradzie A4, 14 km do dworca kolejowego PKP Kraków Główny, 15 km do centrum Krakowa i 30 km do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła ll Kraków Balice. W pobliżu parku magazynowego znajdują się przystanki komunikacji miejskiej i podmiejskiej.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Kuehne+Nagel w pierwszej połowie 2021 r. ponad dwukrotnie podwaja zyski

 • 20.07.2021

Gospodarka światowa, która w pierwszej połowie 2021 r. nadal się ożywiała, spowodowała silny popyt na usługi logistyczne. W takich warunkach Grupa Kuehne+Nagel osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe – wszystkie jednostki biznesowe były w stanie znacznie przekroczyć przychody w porównaniu z poprzednim rokiem.

AXI IMMO zostaje na dłużej w Spektrum Tower w Warszawie i powiększa biuro w Katowicach

 • 20.07.2021

Firma AXI IMMO postanowiła przedłużyć dwie umowy najmu w swoich dotychczasowych lokalizacjach w Warszawie i Katowicach. Powierzchnia w budynku Spektrum Tower w stolicy nie uległa zmianie, z kolei śląski oddział firmy mieszczący się w Muchowiec Active Park został powiększony o dodatkową powierzchnię. Obie lokalizacje zostały również dostosowane do najnowszych standardów zapewniających bezpieczeństwo i nowe modele pracy.

Witamina D - oferta Curtis Health Caps

 • 20.07.2021

Oferta sprzedażowa Curtis Health Caps

Internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

 • 15.07.2021

Trwa internetowa aukcja charytatywna na rzecz pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jedenaście prac pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka zostało przekazanych na licytację. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz wsparcia podopiecznych IMiD.