Nowa podwarszawska lokalizacja Grupy Stalman

 • 30.06.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Grupa Stalman, dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego zdecydowała się na wynajęcie ponad 2 300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnej inwestycji zlokalizowanej w Ożarowie Mazowieckim. Kompleksową obsługą najemcy zajęła się firma AXI IMMO.

report image
STALMAN jest marką należącą do spółki Grupy Stalman, która od 2006 r. zajmuje się sprzedażą i dystrybucją artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdują się m.in. artykuły wyposażenia kuchni, produkty dla dzieci, do domu czy ogrodu. Grupa Stalman współpracuje z  największymi sieciami dystrybucyjnymi i handlowymi w Polsce, a przede wszystkim prowadzi sprzedaż detaliczną na stronie www.stalman.pl

- Zdecydowaliśmy się na konsolidację dotychczasowych powierzchni, ponieważ w wyniku dynamicznego rozwoju chcemy kompleksowo i w terminie obsługiwać wszystkich naszych Klientów. Dbając o biznes, poszukiwaliśmy lokalizacji gwarantującej nam przede wszystkim stabilność. Nowa powierzchnia umożliwia przeniesienie wszystkich prowadzonych operacji pod jeden dach, co było jednym z głównych założeń i oczekiwań względem tego projektu – powiedziała Katarzyna Moszyńska, Dyrektor ds. administracyjnych, Grupa Stalman.


Wprowadzenie się Grupy Stalman do nowej lokalizacji miało miejsce na przełomie maja i czerwca br. Dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego zajął ponad 2 000 mkw. magazynu, które uzupełni blisko 300-metrowa powierzchnia biurowo-socjalna. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadał Paweł Bułajewski.

- Klient bardzo wyraźnie przedstawił swoje potrzeby dotyczące nowej powierzchni magazynowej. Poszukiwaliśmy inwestycji dostępnej niemal od ręki, która będzie w dobrym rynkowym standardzie i umożliwi kompleksową obsługę rosnącej liczby zamówień, a w przyszłości pozwoli na dodatkową ekspansję – wyjaśnia Paweł Bułajewski,
Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Rynek powierzchni magazynowych w Ożarowie Mazowieckim należy do tzw. II warszawskiej strefy oddalonej o zaledwie 15 minut od granic stolicy. Region ten wybierany jest przede wszystkim przez firmy dystrybucyjne, logistyczne i produkcyjne przez wzgląd na swoją centralną lokalizację, a także cenioną przez wielu najemców i pracowników możliwość skorzystania z transportu publicznego w ramach warszawskiej aglomeracji miejskiej. Leżący po zachodniej stronie stolicy Ożarów Mazowiecki do czasu budowy autostrady A2 łączącej Warszawę z Poznaniem spełniał wszystkie kryteria wyboru dla dużych firm logistycznych. Obecnie warunki i dostępna infrastruktura predysponują go bardziej jako dobrą lokalizację dla średniej wielkości najemców zajmujących się dystrybucja towarów na metropolitalnym obszarze Warszawy i w zachodnich kierunkach Polski. Dostępna na tym rynku zróżnicowana baza nieruchomości oferuje moduły magazynowe zarówno w obiektach big-box, jak i mniejszych obiektach typu sbu (small business units).
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Jak się przygotować na atak hakerski w firmie?

 • 17.09.2021

Ataków hakerskich jest zdecydowanie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Firmy, w tym momencie niezależnie od wielkości, powinny już na stałe uwzględniać to ryzyko w swoją bieżącej działalności.

Home Office w Europie - Online Seminar, Wrocław, 23.09.2021, 09:00

 • 16.09.2021

Zapraszamy na UNIKALNY webinar poświęcony pracy zdalnej z Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Słowacji oraz Włoch. Wykorzystamy międzynarodowy potencjał sieci SCHINDHELM dla Państwa. Nasi przyjaciele z poszczególnych lokalizacji sieci opowiedzą o prawnych regulacjach Home Office obowiązujących w ich krajach.

WEBINAR: Restarting Europe´s engine: Economic developments and business opportunities in Germany

 • 16.09.2021

Are you interested to get information regarding the current economic situation in Germany? Join our webinar on 28 September!

Konferencja „Dobre Perspektywy”, 14.09.2021

 • 09.09.2021

Porozmawiajmy o finansach firmy i pracowników.