Zrównoważona mobilność: jak się poruszać w świecie innowacji?

 • 10.07.2018
 • Mazars Polska Sp. z o.o.
 • ul. Piękna 18
 • 00-549 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Eksperci ds. sektora motoryzacyjnego w Mazars przedstawiają wyniki badania poświęconego zrównoważonej mobilności i globalnemu przemysłowi motoryzacyjnemu zrealizowanego we współpracy z IHS Markit.

W raporcie z badania eksperci odkrywają nowe wyzwania, z którymi konfrontuje się obecnie rynek. Mazars przedstawia kontekst wyzwań stojących przed Wielką Brytanią, Chinami, USA, Indiami, Niemcami i Polską - 7 krajami – liderami przemysłu motoryzacyjnego na świecie. W tym zestawieniu Francja ubiega się o czołowe miejsce w segmencie samochodów elektrycznych oraz daje się poznać jako pretendent do roli lidera jeśli chodzi o autonomiczne samochody bez kierowców.

Pobierz pełen raport w wersji angielskiej.

O Mazars
Mazars jest międzynarodową, zintegrowaną i niezależną organizacją specjalizującą się w audycie, księgowości, doradztwie, podatkach i usługach prawnych. Na dzień 1 stycznia 2018 roku Mazars działa w 86 krajach, które tworzą zintegrowaną sieć partnerów. Mazars korzysta z wiedzy 20 000 specjalistów, kierowanych przez 980 partnerów w 300 biurach na całym świecie. Wspieramy przedsiębiorstwa o różnej wielkości, od MŚP i globalnych graczy, jak również start-upy i organizacje publiczne na każdym etapie ich rozwoju. Spółka Mazars w Polsce jest obecna od 1992 roku i prowadzi działalność w Warszawie oraz w Krakowie, zatrudniając łącznie ponad 220 specjalistów.  
www.mazars.pl 
www.linkedin.com/company/mazars-in-poland www.twitter.com/mazarsgroup
 

Kontakt     
Mazars w Polsce  
Renata Stefanowska – Manager Działu Komunikacji i Marketingu
+48 22 25 55 200; +48 605 36 71 35  
r.stefanowska@mazars.pl
 • Mazars Polska Sp. z o.o.
 • ul. Piękna 18
 • 00-549 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Witold Sławiński Wiceprezesem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki

 • 09.07.2018

Witold Sławiński, adwokat w zespole technologii przemysłowych kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland, został wybrany na Wiceprezesa Zarządu utworzonego w maju 2018 roku Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki (ASEMEA).

Paweł Stykowski szefem praktyki compliance w Wierzbowski Eversheds Sutherland

 • 09.07.2018

W lipcu 2018 roku do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączył Paweł Stykowski. Objął funkcję szefa zespołu ryzyka regulacyjnego i compliance.

SDZLEGAL SCHINDHELM informuje: 13 lipca 2018 r. zaczną obowiązywać przepisy nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

 • 05.07.2018

Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej: „Ustawa”) wdraża Dyrektywę AML do polskiego porządku prawnego i wejdzie w życie 13 lipca 2018 r., z wyjątkiem przepisów rozdziału VI Ustawy, dotyczącego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (tutaj termin wejścia w życie przepisów wyniesie 18 miesięcy). Kogo obejmie nowa ustawa i do jakich obowiązków trzeba będzie się dostosować?

2018.06.07 - Bayer finalizuje przejęcie Monsanto

 • 03.07.2018

W czwartek Bayer z powodzeniem zakończył transakcję przejęcia Monsanto. Akcje amerykańskiej spółki nie będą już dłużej notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ponieważ Bayer jest obecnie jedynym właścicielem Monsanto Company. Udziałowcom Monsanto wypłacona zostanie kwota 128 USD za akcję. Bank J.P. Morgan udzielił Bayer wsparcia w obsłudze płatności za największą transakcję przejęcia w historii firmy.