Witold Sławiński Wiceprezesem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki

 • 09.07.2018
 • Wierzbowski Eversheds Sutherland
 • ul. Jasna 14/16 a
 • 00-041 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Witold Sławiński, adwokat w zespole technologii przemysłowych kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland, został wybrany na Wiceprezesa Zarządu utworzonego w maju 2018 roku Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki (ASEMEA).

Celem stowarzyszenia jest budowanie i zacieśnianie relacji gospodarczych, społecznych, kulturalnych i naukowych z krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. Stowarzyszenie chce działać na rzecz wzmacniania więzi z przedsiębiorcami, środowiskami biznesowymi, organami władzy, instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz inicjować i promować aktywną współpracę na rzecz wymiany wiedzy dotyczącej ww. obszarów.

Witold Sławiński został wybrany na Wiceprezesa Zarządu stowarzyszenia z uwagi na szerokie doświadczenie w obsłudze prawnej projektów i transakcji międzynarodowych. Specjalizuje się w doradztwie prawnym przy procesach inwestycyjnych i kontraktach budowlanych dla firm sektora budowlanego, w szczególności podmiotów z branży automatyki budynkowej. Zajmuje się również reprezentowaniem klientów w sprawach spornych i doradztwem w zakresie prowadzenia negocjacji biznesowych oraz zawierania i opiniowania umów handlowych, w szczególności umów o roboty budowlane. Posiada ponad 11-letnia praktykę w doradztwie prawnym przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych dotyczących zamówień publicznych związanych z budową infrastruktury drogowej oraz budową stadionów. Ma szczególne doświadczenie w pracy dla podmiotów z sektora automatyki przemysłowej i chłodniczego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych oraz prawa cywilnego.

Stowarzyszenie aktywnie działa od początku istnienia. W dniu 28 czerwca w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się polsko-malezyjskie seminarium biznesowe, w którym uczestniczyli Prezes Zarządu Stowarzyszenia – Antoni Mielniczuk oraz Wiceprezes – Witold Sławiński.Przewodniczącym Rady ASEMEA oraz członkiem Komitetu Założycielskiego jest Jan Styliński, of counsel w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Więcej informacji o działalności stowarzyszenia już wkrótce na www.asemea.com
 • Wierzbowski Eversheds Sutherland
 • ul. Jasna 14/16 a
 • 00-041 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Konferencja R&D "Jak przyśpieszyć badania i rozwój w Twojej firmie"

 • 21.09.2018

Serdecznie zapraszamy na Konferencję R&D organizowaną przez Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz firmę QuickerSim pn. Jak przyspieszyć badania i rozwój w Twojej firmie?

TRANSEXPO z premierami już w październiku w Targach Kielce

 • 20.09.2018

Premiery od SOLARISA, ISUZU czy AUTOMETU, nowe trendy i kierunki rozwoju transportu publicznego, a także polska myśl techniczna to tylko część tego, co czeka na branżowych odwiedzających XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Targach Kielce w dniach 23-25 października, najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Europie

NOWA FIRMA CZŁONKOWSKA HLB INTERNATIONAL W POLSCE

 • 19.09.2018

HLB, międzynarodowa sieć firm audytorskich i doradczych obecna w 150 krajach, w związku z dalszym rozwojem działalności w Polsce podjęła decyzję o podpisaniu umowy z nową firmą członkowską Avanta Auditors & Advisors.

Wojciech Sienicki objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel w Polsce

 • 17.09.2018

Warszawa / Polska, 17 września 2018 r. – Wojciech Sienicki (57) został powołany na Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel w Polsce.