Wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku – Kuehne+Nagel dobrze zaczyna rok

 • 28.04.2021
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Początek 2021 roku w Kuehne+Nagel naznaczony był dużym popytem na usługi transportowe, szczególnie dla branży farmaceutycznej i e-commerce.

report image
Firma uzyskała bardzo dobre wyniki: obroty netto wyniosły 6 miliardów CHF, EBIT 431 milionów CHF, a zyski za okres osiągnęły wartość 318 milionów CHF i były znacząco wyższe w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.  

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generlny Kuehne + Nagel International AG, mówi: „Dokładnie rok temu, na początku pandemii, zdecydowaliśmy się wdrożyć naszą sprawdzoną strategię. Po refleksji jesteśmy pewni, że wybraliśmy właściwą drogę: w pierwszym kwartale 2021 mimo niespokojnego otoczenia rynkowego, które zapewne pozostanie wyzwaniem przez pozostałą część tego roku, byliśmy dobrze przygotowani i oferowaliśmy naszym Klientom niezawodne usługi logistyczne”. 

Logistyka morska  

Odwrócenie pozytywnego trendu dywizji logistyki morskiej z drugiej połowy 2020 dotyczącego wskaźników związanych z zyskiem było kontynuowane w pierwszym kwartale 2021. Kuehne+Nagel sprostało niezwykle wysokim wymaganiom Klientów, szczególnie w USA w warunkach ograniczonych pojemności kontenerów, zmniejszonej produktywności terminali i rosnącego popytu. Wzrost wolumenu był szczególnie zauważalny w segmencie dóbr konsumpcyjnych.  

Wolumeny kontenerów w pierwszym kwartale 2021, pomimo spadku popytu na surowce wtórne, wzrosły o 2% rok do roku i wyniosły 1,1 miliona TEU. Obrót netto tej dywizji wyniósł prawie 2,4 miliarda CHF, a EBIT 206 milionów CHF. Współczynnik konwersji osiągnął rekordowy poziom 42,7%.  

Dzięki nowej funkcji alertów w platformie cyfrowej seaexplorer Klienci dywizji morskiej są na bieżąco informowani o zakłóceniach w transporcie kontenerowym. Ta przejrzystość okazała się szczególnie pomocna podczas marcowego incydentu w Kanale Sueskim.  

Logistyka lotnicza  

W pierwszym kwartale 2021 dywizja logistyki lotniczej po raz pierwszy od ponad dwóch lat odnotowała wzrost wolumenu sprzedaży. Kontrastuje to z ograniczonymi zdolnościami przewozowymi na świecie. Doświadczenie Kuehne+Nagel w radzeniu sobie z tym wąskim gardłem było szczególnie istotne w transporcie towarów podstawowych i farmaceutycznych.  

Wolumen przewozów lotniczych wzrósł, osiągając 433 tys. ton w pierwszym kwartale 2021 (16% rok do roku). W połączeniu z wysokimi dochodami obroty netto wzrosły do ​​1,7 miliarda CHF, a EBIT do 163 milionów CHF. Współczynnik konwersji wyniósł 40,5%. Poczyniono dalsze postępy w cyfryzacji i automatyzacji procesów lotniczych (eTouch), szczególnie w odniesieniu do rezerwacji, fakturowania i dokumentacji transportu.  

Logistyka drogowa  

W dywizji drogowej pierwszy kwartał bieżącego roku charakteryzował się wzrostem liczby przesyłek i tym samym powrotem europejskich zdolności przewozowych do poziomu z poprzedniego roku. Po słabym początku 2021 popyt na transport w Wielkiej Brytanii odnotował wyraźne ożywienie w kolejnych miesiącach I kwartału.  

Obrót netto dywizji drogowej w pierwszym kwartale 2021 wyniósł 870 mln CHF i doszedł do poziomu z poprzedniego roku, ale EBIT w wysokości 24 mln CHF poprawił się o 41,2% rok do roku. Platforma rezerwacji transportu drogowego online eTrucknow została pomyślnie uruchomiona w Australii i Rosji w pierwszym kwartale 2021 roku. 
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

Work from InterContinental Warszawa

 • 06.05.2021

Enjoy a private work space, in-room amenities and more… with our #WFH packages Be connected to virtual meetings or need time away to focus, we have the solution to meet your needs.

Zaproszenie na dwudniowe (19 i 20 maja) "Warsztaty prawne i podatkowe z kancelarią Hogan Lovells"

 • 05.05.2021

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na „Warsztaty prawne i podatkowe z kancelarią Hogan Lovells”, które przeprowadzimy na platformie Zoom, w środę oraz czwartek (19 i 20 maja), w języku polskim.

Firma Dailyfruits wprowadzi się do Ideal Idea City Park Wrocław

 • 29.04.2021

Firma AXI IMMO reprezentowała Dailyfruits w relokacji centrum logistycznego we Wrocławiu. Nowoczesna powierzchnia 700 mkw. w parku magazynowym Ideal Idea City Park Wrocław pozwoli jej efektywnie realizować nowe zamówienia.

BOOSTRACK ZDOBYWA ZŁOTO NA DIGITAL X

 • 29.04.2021

Wyróżnienie Digital Champions Award w kategorii „Digital Customer Experience“.