Systemy Autobusowe dopełniają Ideal Idea City Park w Raszynie

 • 24.03.2021
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Systemy Autobusowe Sp. z o.o., producent zabezpieczeń przeciwpożarowych i dystrybutor blokad alkoholowych, zdecydował się na najem ponad 870 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w inwestycji Ideal Idea City Park. Transakcja zakończyła proces komercjalizacji parku magazynowego na granicy Warszawy i Raszyna. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO.

report image
Systemy Autobusowe zajmuje się projektowaniem, produkcją, montażem oraz dystrybucją systemów automatycznej detekcji i gaszenia pożarów z układem auto diagnostycznym (system FeuTechnik). Firma jest także generalnym importerem oraz dystrybutorem blokad alkoholowych szwedzkiego producenta AutoWatch. W produkty Systemów Autobusowych m.in. blokady alkoholowe oraz systemy gaszenia wyposażone są pojazdy komunikacji publicznej (autobusy, tramwaje) o napędzie konwencjonalnym, jak i elektrycznym, pojazdy flotowe i pojazdy klientów indywidualnych. Najnowszym rozwiązaniem oferowanym przez firmę są systemy Anty-Covidowe do autobusów – neutralizujące bakterie, wirusy i grzyby. Klientami Systemów Autobusowych są zarówno duże firmy, jak i przedsiębiorstwa użytku publicznego w Polsce i Europie.

- Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą, która oferuje kompleksowe rozwiązania z szeroko rozumianego zakresu bezpieczeństwa drogowego. Dostarczamy wiele systemów, z których z powodzeniem korzystają już m.in. międzynarodowi klienci. Branża automotive od lat przeznacza duże środki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, dlatego popyt na oferowane przez nas rozwiązania stale rośnie – powiedział Rafał Misztalski, Systemy Autobusowe Sp. z o.o.

Przystępując do relokacji firmy Systemy Autobusowe, poszukiwaliśmy kameralnego parku magazynowego, jako siedziby firmy ciekawego architektonicznie/wizerunkowo dla kontrahentów z kraju i zagranicy, którego nowoczesne rozwiązania wpłyną na obniżenie kosztów eksploatacji. Nie mniej ważnym założeniem Klienta była lokalizacja, która stanowi wygodny komunikacyjnie punkt na potrzeby aglomeracji czy też kraju. Dlatego zarówno koncepcja zabudowy parku magazynowego Ideal Idea City Park, jak również jego położenie tuż przy kluczowym węźle tranzytowym umożliwiła zakończenie transakcji z sukcesem – komentuje Damian Kińczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistyczno-Przemysłowych, AXI IMMO.

- Dołączenie firmy Systemy Autobusowe do grona najemców parku magazynowego Ideal Idea City Park pozwoliło na jego 100% komercjalizację. Firma Systemy Autobusowe reprezentuje bardzo ciekawy profil działalności z dużymi perspektywami na rozwój w kolejnych latach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym stronom za duży entuzjazm i potraktowanie priorytetowo wszelkich kwestii związanych z podpisaniem umowy najmu – powiedział Aleksander Kobyliński, Ideal Idea.

Ideal Idea City Park to nowoczesne A-klasowe centrum magazynowe zlokalizowane w warszawskim rejonie logistycznym na granicy stolicy i Raszyna, w pobliżu Południowej Obwodnicy Warszawy i drogi ekspresowej S2. Kompleks powstawał w dwóch etapach, a jego powierzchnia wynosi ponad 20 000 mkw. W ofercie Ideal Idea City Park znajduje się m.in. kantyna ze świeżym jedzeniem, duża sala konferencyjna oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Każdy moduł magazynowy wyposażony jest w jedną bramę z poziomu „0” oraz jeden dok hydrauliczny dla samochodów ciężarowych. Kompleks zaprojektowano z dbałością o wysoką termiczność, która pozwala na oszczędności do 30-35% w odniesieniu do parków magazynowych o podobnych parametrach. Kompleks spełnia wymagania certyfikacji BREEAM. Dodatkowo charakteryzuje się dużą dostępnością terenów zielonych, które stanowią ok. 25% jego powierzchni. Dogodny dojazd do parku magazynowego zapewnia komunikacja miejska i kursujący co 10 minut dedykowany bus z Park & Ride w al. Krakowskiej oraz najbliższego przystanku WKD – Salomea.
 • Axi Immo Group Sp. z o.o.
 • ul. Twarda 18
 • 00-105 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Do you have an idea for a business?

 • 15.04.2021

Do you want to start a business and you don't know where to start and the amount of formalities scares you? Are you worried that you do not know all the financial or legal consequences of your decisions?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu organizuje Międzynarodowe poradnictwo emerytalno-rentowe dla mieszkańców Wrocławia i okolic

 • 14.04.2021

W tym roku ZUS Oddz. Wrocław organizuje polsko-niemieckie poradnictwo emerytalno-rentowe w formie konsultacji telefonicznych z ekspertami niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung oraz ZUS.

Warszawa: STM Cyber wprowadza się do Business Garden

 • 12.04.2021

Polska firma informatyczna STM Cyber Sp. z o.o., zdecydowała się na najem ponad 300 mkw. w warszawskim kompleksie biurowym Business Garden. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO. Właścicielem kompleksu jest firma Vastint.

Nestro PPHU sp. z o.o. wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2021

 • 12.04.2021

Jesteśmy jedną z pięciu firm w powiecie oleskim, które otrzymało tym razem to wyróżnienie, co ważne zajmujemy 42 miejsce w województwie opolskim i aż 2840 miejsce w Polsce wśród blisko 15.000 firm, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.