Power bank w magazynie – nowoczesne systemy magazynowania energii

 • 13.10.2020
 • Jungheinrich Polska Sp. z o.o.
 • ul. Świerkowa 3
 • 05-850 Ożarów Mazowiecki
 • PL
Szczegóły

Technologia litowo-jonowa to prawdziwa rewolucja w świecie energii, która daje ogromne możliwości. Wózki widłowe zasilane akumulatorami li-ion zwiększają wydajność współczesnych łańcuchów logistycznych. Rodzi się jednak pytanie, czy dzisiejsza infrastruktura energetyczna w Polsce jest już na to gotowa?

report image
Część krajów, takich jak Niemcy czy Francja, jest znacznie lepiej przygotowana do zwiększonej wydajności. W tym zakresie w Polsce znacząco odbiegamy od średniej europejskiej, zarówno w możliwościach produkcji i przesyłu energii, stosowanej technologii, emisji CO2 / kWh oraz podejściu do źródeł odnawialnych. Podłączenie do ładowania równocześnie całej floty wózków li-ion przekracza często możliwości niejednego polskiego magazynu.

Odpowiedzią na te ograniczenia mogą być systemy magazynowania energii, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie dużej floty wózków widłowych z technologią litowo-jonową nawet w magazynach ze słabą infrastrukturą energetyczną. „Już dziś oferujemy rozwiązania, które umożliwią magazynowanie energii o pojemności od 41 kWh do 1 MWh” – mówi Artur Kowalski, kierownik produktu - specjalista ds. energii w Jungheinrich Polska. I dodaje: „Nowatorskie rozwiązanie, które proponujemy klientom umożliwia integrację z energią wiatrową lub z systemem fotowoltaicznym, magazynowanie i odsprzedaż energii do publicznej sieci, a także zastosowanie jako zasilanie awaryjne.”
Power bank zbudowany z wysokowydajnych i bezpiecznych ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych redukuje piki energetyczne mogące wystąpić podczas ładowania, dzięki czemu można uniknąć wysokich kosztów wynikających z przekroczeń mocy przyłącza energetycznego. Urządzenie zabezpiecza przed przerwami w dostawie energii i jest „odporne” na wszelkie awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia. Rozwiązanie umożliwia szybkie ładowanie akumulatorów nawet w niskowydajnej infrastrukturze, wykorzystując najniższą taryfę cen energii. Dzięki systemowi magazynowania energii z zalet technologii litowo-jonowej może korzystać każdy magazyn.

Więcej o nowoczesnych systemach magazynowania energii mogą dowiedzieć się Państwo 21 października br. podczas Dnia Otwartego Jungheinrich. Wydarzenie znane już doskonale w branży intralogistycznej tym razem odbędzie się w nowej formule – online.

Eksperci w wirtualnym świecie przedstawią realne i nowoczesne rozwiązania wewnątrzmagazynowe. Nie zabraknie również studium przypadków. Będzie o tym, czy warto inwestować w systemy magazynowania energii, ale także o wyzwaniach logistyki 4.0., o tym, jak podnieść wydajność w magazynie, czy i kiedy postawić na automatyzację procesów.

Rejestracja na wydarzenie: www.jungheinrich-dniotwarte.pl .

 • Jungheinrich Polska Sp. z o.o.
 • ul. Świerkowa 3
 • 05-850 Ożarów Mazowiecki
 • PL

Pozostałe notatki

Dolnośląski rynek magazynowy jako ważny hub logistyczno-produkcyjny dla Europy Zachodniej

 • 20.10.2020

Region Dolnego Śląska, czyli czwarty co do wielkości rynek magazynowy w Polsce nadal jest w fazie rozwoju. W pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku deweloperzy oddali łącznie ok. 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej, co przy obniżonym popycie przyczyniło się do wzrostu współczynnika pustostanów. Jak wygląda sytuacja w regionie, gdzie powstają nowe projekty, jacy najemcy szukają powierzchni sprawdzili eksperci AXI IMMO.

Eversheds Sutherland doradcą Cogito Capital Partners w rundzie finansowania HomeDoctor wartej 3.7 miliona euro

 • 19.10.2020

W kwestiach prawnych funduszowi doradzali prawnicy Eversheds Sutherland z biur w Warszawie: Michał Karwacki, Marta Gadomska-Gołąb, Joanna Polkowska, Agnieszka Sagan-Jeżowska, Kamil Ciodyk i Anna Wesołowska oraz Amsterdamie: Jeroen Hoekstra i Yannie Lam.

Michał Bala wzmacnia praktykę kontraktów publicznych i energetyki polskiego biura Eversheds Sutherland

 • 19.10.2020

Do kancelarii prawnej Eversheds Sutherland Wierzbowski dołączył radca prawny Michał Bala, specjalista prawa zamówień publicznych. Objął stanowisko Senior Associate w zespole kontraktów publicznych i energetyki.

Eversheds Sutherland Wierzbowski doradcą Ricoh w transakcji przejęcia SimplicITy

 • 19.10.2020

Zespół fuzji i przejęć polskiego biura Eversheds Sutherland doradzał Ricoh w przejęciu SimplicITy, polskiej spółki działającej w obszarze integracji rozwiązań IT. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację.