Kuehne+Nagel wraz z brytyjską firmą UK Greetings neutralizują emisje dwutlenku węgla

 • 31.08.2020
 • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL
Szczegóły

Kuehne+Nagel ustanowiło ambitne cele w zakresie neutralizacji wpływu łańcuchów dostaw na klimat i z przyjemnością ogłasza, że UK Greetings jest pierwszą firmą w Wielkiej Brytanii, która przystąpiła do programu Net Zero Carbon. UK Greetings to wiodący na rynku wydawca kart okolicznościowych i opakowań na prezenty.

report image
W ramach programu Net Zero Carbon, Kuehne+Nagel oferuje firmie UK Greetings kompletne rozwiązanie pozwalające zneutralizować emisje CO2. Wybierając przyjazne dla klimatu opcje transportowe i kompensując pozostałe emisje certyfikatami CO2, logistyka UK Greetings stała się całkowicie neutralna dla klimatu. Kuehne+Nagel dba o cały proces i zapewnia płynną koordynację łańcucha dostaw.  

Wydatki konsumpcyjne w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordową wartość, a 43% brytyjskich konsumentów chętniej wybiera marki, które wspierają cele środowiskowe (Deloitte UK, 2020). Bardziej niż kiedykolwiek przejmują się oni wpływem swoim zakupów na środowisko, a dla firm, które chcą podkreślić swoje proekologiczne działania, neutralny dla klimatu łańcuch dostaw może być istotnym wyróżnikiem na rynku. Program Net Zero Carbon oznacza, że ​​zarówno firma Kuehne+Nagel, jak i jej Klienci są w stanie spełnić oczekiwania, w tym przypadku, brytyjskich konsumentów.  
Kuehne+Nagel za pośrednictwem programu Net Zero Carbon ustanowiło ambitne cele środowiskowe: do końca 2020 roku zneutralizuje bezpośrednie emisje dwutlenku węgla (w zakresie poziomów 1 i 2 protokołu w sprawie emisji gazów cieplarnianych), a do 2030 r. rozszerzy to na logistykę swoich dostawców, takich jak linie lotnicze, linie żeglugowe i firmy przewozowe (zakres 3).  

Richard Wilkinson, dyrektor operacyjny UK Greetings Ltd, powiedział: „Firmy mają do odegrania niezwykle ważną rolę w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości. UK Greetings aktywnie wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG), które koncentrują się na przekształceniu naszego świata poprzez wyeliminowanie ubóstwa i nierówności, ochronę planety oraz zapewnienie godnego życia dla wszystkich mieszkańców świata. W obliczu kryzysu klimatycznego, firma UK Greetings dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć emisje dwutlenku węgla z transportu, jednocześnie starając się zwiększyć produkcję w Wielkiej Brytanii. Cieszymy się, że dołączyliśmy do programu Net Zero Carbon, który zrównoważy nasze pozostałe emisje CO2 związane z importem naszych produktów.”  

Matt Laflin, dyrektor logistyki morskiej w brytyjskim oddziale Kuehne+Nagel, powiedział: „Minął niespełna rok od wprowadzenia programu Net Zero Carbon, a już staje się on coraz bardziej popularny wśród naszych międzynarodowych Klientów. Cieszymy się, że możemy wesprzeć UK Greetings w oferowaniu brytyjskim konsumentom rozwiązań neutralnych dla klimatu i że naszymi działaniami wspomagamy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, projektując neutralny pod względem emisji CO2 łańcuch dostaw.” • Kuehne + Nagel Sp. z o.o.
 • ul. Spedycyjna 1
 • 62-023 Gądki
 • PL

Pozostałe notatki

MAZARS W POLSCE WZMACNIA ZESPÓŁ DORADZTWA I POWOŁUJE NOWEGO PARTNERA

 • 23.09.2020

Firma audytorsko-doradcza Mazars wzmacnia swój zespół Usług Doradztwa Finansowego w Polsce powołując nowego Partnera – Jacka Byrta. Jacek Byrt posiada blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie transakcji fuzji i przejęć, finansów przedsiębiorstw oraz doradztwa strategicznego, które zdobył pracując w firmach doradczych oraz w sektorze bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Alfa Bond Kohlhauer przenosi się pod Warszawę

 • 22.09.2020

Firma Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o., producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.

Wykorzystaj swój Bon Turystyczny w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego

 • 17.09.2020

Wykorzystaj swój bon turystyczny na wymarzone wakacje ze swoją rodziną w jednym z 28 hoteli należących do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. Zachęcamy do rezerwacji bezpośredniej: przez strony naszych hoteli, telefonicznie lub e-mailowo.

Niezwykły projekt siedziby Universal-Investment w Krakowie

 • 07.09.2020

Zapraszamy do obejrzenia krakowskiego biura Universal-Investment, jednej z wiodących europejskich platform obsługi funduszy, które zaprojektowała FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki oraz Fruit Orchard Interior Design, a wyposażyła firma Kinnarps.