Nowi Partnerzy w Rödl & Partner

 • 03.07.2020
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL
Szczegóły

Grono Partnerów w Rödl & Partner w Polsce powiększyło się o cztery osoby. To długoletni pracownicy firmy: dr iur. Monika Behrens, Jarosław Hein, Katarzyna Judkowiak i Marzena Rączkiewicz. Wesprą działania Renaty Kabas-Komorniczak (Partner Zarządzający), Therese Baginski, Magdaleny Ludwiczak i Liliane Preusser. Reprezentują różne działy i gałęzie biznesu, co pokazuje, że firma umacnia kompleksowe podejście do doradztwa poprzez multidyscyplinarne wspieranie klientów.

report image
- Decyzja o powiększeniu grona Partnerów w Polsce jest tym właściwym kierunkiem w rozwoju firmy i będzie się ono powiększać. Są to osoby z ogromnym doświadczeniem, związane z naszą firmą od lat, mogące pochwalić się wieloma interesującymi projektami, znakomitymi zespołami pracowników i świetnymi relacjami z klientami. Nowi Partnerzy to także nowe pomysły i energia, a w firmie rozwijamy się poprzez pracę w zespole, nie w pojedynkę - mówi Renata Kabas-Komorniczak, Partner Zarządzający w Rödl & Partner. – Monika Behrens i Jarosław Hein będą odpowiedzialni za dalszy rozwój naszych usług prawnych, Katarzyna Judkowiak za doradztwo podatkowe, a Marzena Rączkiewicz za usługi związane z BPO, usprawnianie procesów, robotykę i automatyzację. 

Dr. iur. Monika Behrens - radca prawny z doświadczeniem doradczym w Niemczech i  Polsce. Do firmy dołączyła w 2013 r., a od 2018 r. kieruje działem legal w Warszawie i grupą ekspercką M&A. Specjalizuje się w doradztwie inwestycyjnym i wejściem na rynek w Polsce, doradztwie transakcyjnym, negocjowaniu umów oraz projektach międzynarodowych wymagających znajomości prawa niemieckiego. Jest specjalistką w zakresie real estate i doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Karola Ruprechta i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była pracownikiem naukowym Centrum Europejskiego Prawa Gospodarczego w Bonn i stypendystką na Uniwersytecie w Heidelbergu i Greifswaldzie. 

Jarosław Hein 
- absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, adwokat i doradca podatkowy. Z firmą związany od 2005 r., od 2008 r. jako kierownik działu legal & tax w Gliwicach. Do obszarów jego działalności zawodowej należą: prawo zobowiązań, prawo karne i prawo karno-skarbowe, compliance, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne, M&A i AML. Doradza klientom przy sporządzaniu umów w obrocie gospodarczym, transakcjach M&A oraz przeprowadza legal i tax due diligence. Reprezentuje ich w postępowaniach cywilnych i karnych oraz wierzycieli w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Katarzyna Judkowiak
 - absolwentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Z firmą związana od 2005 r., doradca podatkowy od 2007 r. Kieruje działem tax w Warszawie. Specjalizuje się w tax compliance, doradztwie podatkowym dla polskich i zagranicznych klientów. Realizuje projekty international tax law, w tym strategie podatkowe uwzględniające inwestycje zagranicznych firm w Polsce oraz polskich w różnych jurysdykcjach. Uczestniczy w przeglądach podatkowych, podatkowych due diligence, projektach mergers&aquisions, a także w transakcjach obrotu nieruchomościami. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi oraz przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. 

Marzena Rączkiewicz
- absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na tej samej uczelni. Z firmą związana od 1999 r. Kierownik zespołu księgowości płacowej w oddziałach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Posiada tytuł doradcy podatkowego oraz certyfikat Lean Practitioner. Prowadzi sprawy dotyczące doradztwa podatkowego oraz outsourcingu kadrowo-płacowego i finansowo-księgowego. Odpowiedzialna za wdrożenie i rozwój Portalu Pracowniczego w firmie. Główne obszary jej aktywności zawodowej to PIT, ubezpieczenia społeczne, prawo pracy. Kieruje projektami zgodnie z metodyką project management professional, agile. Wdraża w firmie Robotic Process Automation, automatyzuje i usprawnia procesy.   
 • Roedl Outsourcing Sp. z o.o.
 • ul. Sienna 73
 • 00-833 Warszawa
 • PL

Pozostałe notatki

Raport: Własna instalacja fotowoltaiczna - sposób na niezależność energetyczną

 • 13.08.2020

Jak wykonać pierwszy krok w kierunku zielonej energetyki? Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy własnej instalacji fotowoltaicznej? Jakie dokumenty trzeba zgromadzić i jak wygląda proces administracyjny? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w raporcie „Własna instalacja fotowoltaiczna sposobem na niezależność energetyczną” przygotowanym przez kancelarię Eversheds Sutherland Wierzbowski we współpracy z Sun Investment Group (SIG).

Rynek magazynowy odporny na COVID-19 w I połowie 2020 r. E-commerce nadal napędza popyt

 • 07.08.2020

Polski rynek magazynowy po I połowie 2020 roku wciąż utrzymuje się na fali wznoszącej. Od stycznia do końca czerwca wynajęto 2,38 mln mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-logistycznej. Firma AXI IMMO prezentuje najnowszą publikację, raport „Polski Rynek Magazynowy w I połowie 2020 r.”

Sukces procesowy Kochański & Partners przed Sądem Najwyższym – wynagrodzenie dla twórców

 • 05.08.2020

W przypadku filmów dodawanych do gazet (tzw. insertów) ich współtwórcom należy się dodatkowe wynagrodzenie, ale tylko od faktycznie sprzedanych kopii, a nie od całego nakładu. Ponadto wysokość tantiem nie może być arbitralnie narzucana przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Takie wnioski płyną z orzeczenia Sądu Najwyższego, który przychylił się do argumentacji prawników Kochański & Partners reprezentujących naszego klienta – Ringier Axel Springer Polska.

Ranking Rzeczpospolitej: Kochański & Partners wśród liderów wzrostu

 • 05.08.2020

W tegorocznej edycji rankingu kancelarii prawnych Rzeczpospolitej firma Kochański & Partners znalazła się w pierwszej dziesiątce kancelarii, które odnotowały najbardziej dynamiczny wzrost w ciągu ostatniej dekady. Ponadto kapituła redakcyjna wyróżniła Kochański & Partners za zaangażowanie w działania regulacyjne stanowiące odpowiedź na pandemię koronawirusa.