Logistyka w motoryzacji. In 4 steps to Supply Chain Risk Management

 • 30.06.2020
 • Müller - Die lila Logistik Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • ul. Zygmuntowska 90
 • 44-113 Gliwice
 • PL
Szczegóły

Zapraszam do udziału w spotkaniu online „In 4 steps to Supply Chain Risk Management”, organizowanym w dniu 15.07.2020 we współpracy z firmą Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o. – członkiem klastra SA&AM.

Spotkanie jest odpowiedzią na szeregu wyzwań przed którymi stoi sektor motoryzacyjny w związku ze zmianami w globalnych łańcuchach dostaw. Wieści o załamaniu się dotychczasowego ładu międzynarodowego handlu, o wycofaniu się koncernów z Azji i o relokowaniu aktywności w Europie, a także o nowych sposobach projektowania i produkowania pojazdów prędzej niż później będą również dotykać przedsiębiorstwa w Polsce. Mimo, że centra decyzyjne w wielu przypadkach znajdują się poza granicami Polski, to warto mieć świadomość aspektów, które mogą oddziaływać na łańcuchy dostaw.

Celem webinarium jest zrozumienie znaczenia zarządzania ryzykiem w łańcuchach dostaw w oparciu o teoretyczne fundamenty i praktyczne przykłady przedstawione przez Prof. Dr. Dirk H. Hartel z Duale Hochschule Baden-Württemberg Stuttgart oraz Dr. Volker Sudbrink, dyrektor zarządzający Müller - Die lila Consult GmbH.

Prezentacja i dyskusja będzie w języku angielskim.

Agenda
09.30: Welcome
09.40: In 4 steps to supply chain risk management
Prof. Dr. Dirk H. Hartel - HBW Stuttgart
Dr. Volker Sudbrink – Müller - Die lila Logistik
10.20: Q&A, best practice exchange
11.00: End

Należy się zarejestrować wcześniej za pomocą niniejszego linku
https://offers.lila-logistik.com/pl/supply-chain-risk-management

Firma Müller - Die lila Logistik AG przygotowała białą księgę na temat zarządzania ryzykiem w łańcuchach wartości, którą można nieodpłatnie otrzymać po rejestracji.

Proszę również o potwierdzenie udziału na adres e-mail: lpalmen@silesia-automotive.pl do 9 lipca 2020 oraz o wskazanie osoby, która będzie reprezentować Państwa organizację na tym spotkaniu. Pozwoli mi to odpowiednio prowadzić część Q&A i wymiany dobrych praktyk dotyczących zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw.

Do zobaczenia,
Luk Palmen
Menedżer ds. Innowacji i Kooperacji klastra SA&AM
 • Müller - Die lila Logistik Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • ul. Zygmuntowska 90
 • 44-113 Gliwice
 • PL

Pozostałe notatki

Warunki ubiegania się o wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju przez przedsiebiorcę zagranicznego prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce poprzez oddział

 • 10.07.2020

Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi program mający ba celu wprowadzić wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Program wprowadza jako podstawowy instrument wsparcia finansowego przedsiębiorców subwencje, z których ponad 75% po realizacji określonych wymogów będzie miała charakter bezzwrotny.

Serwis na telefon – nowa usługa Jungheinrich

 • 09.07.2020

Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na wszystkie gałęzie biznesu. Przy aktualnych wymaganiach i zagrożeniach firmy decydują się na wprowadzenie nowych rozwiązań, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów i gwarantują zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zarażeń koronawirusem i konieczność ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum, firma Jungheinrich wprowadziła od 1 czerwca nową usługę – serwis na telefon.

Nowi Partnerzy w Rödl & Partner

 • 03.07.2020

Grono Partnerów w Rödl & Partner w Polsce powiększyło się o cztery osoby. To długoletni pracownicy firmy: dr iur. Monika Behrens, Jarosław Hein, Katarzyna Judkowiak i Marzena Rączkiewicz. Wesprą działania Renaty Kabas-Komorniczak (Partner Zarządzający), Therese Baginski, Magdaleny Ludwiczak i Liliane Preusser. Reprezentują różne działy i gałęzie biznesu, co pokazuje, że firma umacnia kompleksowe podejście do doradztwa poprzez multidyscyplinarne wspieranie klientów.

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

 • 01.07.2020

Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel, producentem żywności kompletnej pod względem odżywczym.